Skocz do zawartości

Loteria wizowa DV 2020


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, SuperTraveller napisał:

Żeby nie było nudno to i ja mam w tym roku głupie pytanie odnośnie zdjęć. Zamierzam wykonać je samodzielnie i zastanawiam się czy podbicie jasności tła (poprzez korekcję ekspozycji albo użycie samego suwaka highlights) w programie graficznym jest dopuszczalną obróbką? Przeczytałem nowe instrukcje odnośnie zdjęć i wynika z nich, że jedyny dopuszczalny retusz to korekcja efektu czerwonych oczu. U profesjonalnego fotografa nie ma problemu bo idealnie białe tło uzyskuje się już w trakcie robienia zdjęcia dzięki profesjonalnemu oświetleniu, nie wiem czy bawią się oni później w programie graficznym aby ten efekt dodatkowo wzmocnić...

Byłem zrobić takowe zdjęcie 2 tygodnie temu. Koszt 20 zł pełna profeska. Czy warto bawić się samemu i ryzykować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
25 minut temu, andyopole napisał:

A kiedys, fotograf zawodowiec, bral pedzelek i likwidowal pryszcze z negatywu recznie….:D

Dziś na szczęście mamy Photoshopa. Na szczęście lub nie szczęście.

Jak ostatnio kandydatki powysyłały sobie zdjęcia do kolejnej edycji Rolnik szuka żony to zaraz na necie było można znaleźć opis Rolnik szuka krowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem normalnie do pani fotograf, która niby wie jakie zdjęcia robić do loterii wizowej. Chociaż w sumie plik jest nazwany loteria wizowa dv 2012, ale chyba nic się nie zmieniło od tego czasu. Zdjęcie niby takie jak trzeba, 600x600 ale jak wrzucam je do phototool  na stronie loterii to jest za duże, i trzeba przycinać. Aczkolwiek dużo się od siebie nie różnią, na tym z phototool jest bardziej wycentrowana twarz. W tamtym roku wrzucałem zdjęcie z phototool, teraz wrzuciłem te od fotografa. I tak mnie nie wybiorą :D Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie/problem - wypełniałam właśnie zgłoszenie swoje i po wypełnieniu drugiej strony (tej gdzie wpisuje się męża i dzieci) - przeglądarka zgłosiła błąd połączenia (nie można wyświetlić czegośtam). Mam wypełniać jeszcze raz od początku? Bo chyba się u nich nie zapisało jako zgłoszenie skoro nie dostałam żadnego confirmation numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Halyna napisał:

Mam pytanie/problem - wypełniałam właśnie zgłoszenie swoje i po wypełnieniu drugiej strony (tej gdzie wpisuje się męża i dzieci) - przeglądarka zgłosiła błąd połączenia (nie można wyświetlić czegośtam). Mam wypełniać jeszcze raz od początku? Bo chyba się u nich nie zapisało jako zgłoszenie skoro nie dostałam żadnego confirmation numer?

Nie masz numeru to wysyłasz jeszcze raz zgłoszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...