Skocz do zawartości

Loteria wizowa DV 2020


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Robson! napisał:

Użyj przeglądarki internet explorer ;) Zamiast pobierać się to się otworzy program.

Ok, zmiana przeglądarki pomogła, fakt. Dziękuję :)

Zrobiłam zdjęcie zdjęciu "paszportowemu", tylko nie wiem czy można wysłać zdjęcie, na którym nie widać nic od szyi w dół?
Na zdjęciach zwykle ucinają od szyi w dół, na instrukcji niby są ukazane ramiona. 
I nie wiem czy dać takie czy po prostu zrobić nowe, bo wygląda to dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, error napisał:

Ok, zmiana przeglądarki pomogła, fakt. Dziękuję :)

Zrobiłam zdjęcie zdjęciu "paszportowemu", tylko nie wiem czy można wysłać zdjęcie, na którym nie widać nic od szyi w dół?
Na zdjęciach zwykle ucinają od szyi w dół, na instrukcji niby są ukazane ramiona. 
I nie wiem czy dać takie czy po prostu zrobić nowe, bo wygląda to dziwnie.

Nie rób zdjęcia zdjęciu. Lepiej zrobić nowe z większym obszarem na białym tle i programem ładnie przyciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, error napisał:

Witam.

I przepraszam za to pytanie, ale chyba jestem ślepa:

gdzie znajduje się narzędzie do przycinania zdjęć do loterii wizowej? Zawsze było na oficjalnej polskiej stronie loterii wizowej, a teraz albo jestem ślepa albo już tego nie ma. Wpisywałam w google i też znaleźć nie mogę. Jest to gdzieś jeszcze i czy mogę prosić o link, jeśli tak?

A na stronie rządowej odsyła mnie do czegoś, co mi pobiera "FIG_cropper.app.swf". co nawet mi nie działa.

I tak poza tym to @szaman życzę Ci by w końcu w tej loterii Ci się poszczęściło :)

Dzieki , wzajemnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jedno pytanie. Przy wgrywaniu zdjęcia do formularza obraca się ono, tak ma być, czy to jest jakiś błąd? Jeśli błąd, jak to mogę naprawić? Zdjęcie na pulpicie jest normalnie ułożone, a po wgraniu obrócone o 90 stopni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nudno to i ja mam w tym roku głupie pytanie odnośnie zdjęć. Zamierzam wykonać je samodzielnie i zastanawiam się czy podbicie jasności tła (poprzez korekcję ekspozycji albo użycie samego suwaka highlights) w programie graficznym jest dopuszczalną obróbką? Przeczytałem nowe instrukcje odnośnie zdjęć i wynika z nich, że jedyny dopuszczalny retusz to korekcja efektu czerwonych oczu. U profesjonalnego fotografa nie ma problemu bo idealnie białe tło uzyskuje się już w trakcie robienia zdjęcia dzięki profesjonalnemu oświetleniu, nie wiem czy bawią się oni później w programie graficznym aby ten efekt dodatkowo wzmocnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SuperTraveller napisał:

Żeby nie było nudno to i ja mam w tym roku głupie pytanie odnośnie zdjęć. Zamierzam wykonać je samodzielnie i zastanawiam się czy podbicie jasności tła (poprzez korekcję ekspozycji albo użycie samego suwaka highlights) w programie graficznym jest dopuszczalną obróbką? Przeczytałem nowe instrukcje odnośnie zdjęć i wynika z nich, że jedyny dopuszczalny retusz to korekcja efektu czerwonych oczu. U profesjonalnego fotografa nie ma problemu bo idealnie białe tło uzyskuje się już w trakcie robienia zdjęcia dzięki profesjonalnemu oświetleniu, nie wiem czy bawią się oni później w programie graficznym aby ten efekt dodatkowo wzmocnić...

Tak - profesjonalny fotograf i tak bawi się w obróbkę. Jeśli podasz, że ma to być zdjęcie do wizy USA to zawodowcy mają specjalny program do kadrowania/nakładkę na program graficzny, który wykorzystują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...