Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz plan na 3 osobową rocznię - $3600 premiums rocznie (łącznie za 3 osoby), 0 deductible, $3000 out of pocket indywidualnie, $6000 za rodzinę, 0% partycypowania w kosztach. Poród nas wyszedł podobnie jak wcześniej @kzielu wspominał (mieliśmy wtedy inne ubezpieczenie).

Natomiast w zeszłym roku miałam 8 miesięczną nieprzewidzianą przygodę  z dermatologiem. Claim za testy, leczenie i około 10 wizyt u specjalisty poszedł do ubezpieczalni na około $15 000. Z tego zapłaciliśmy tylko ~350$ za copay'e i część opłat za leki. Szybko się ubezpieczenie  zwróciło. I z tego, co za ubezpieczenie płaci  pracodawca nic byśmy nie zobaczyli w razie odmowy ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, marwin napisał:

@jkb - to dobrze, ze sie rozumiemy. Jak przejrzysz moich 50 postow przez 7-8 lat to zobaczysz, ze jestes juz n-ta osoba, ktora powtarza mi to samo. Napisalem jasno, ze gdy planowalismy dziecko, to w tym roku wzialem medyczne. Tornada nie zaplanuje, ale gdybym musial kupic nowy dom jutro, to jakos bym dal rade. Ale (daj Boze) nie chce tego doswiadczac i jutro pisac na forum, ze jednak mnie nieszczescie trafilo:)

To wszystko gra jezeli masz jakies oszczednosci albo pieniadze ktore bys wydal na ubezpieczenie odkladasz (respect). Wiekszosc ludzi po prostu je wyda (albo zyje bez ubezpieczenia bo pracodawca nie oferuja a na zewnetrzne ich nie stac).

Ja zrezygnowalem z vision insurance bo bylo bezuzyteczne (niewiele zaoszczedzilem), soczewki kupuje na Allegro i przywoze z PL ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marwin napisał:

NIe, to jest wkalkulowanie ryzyka. Gdybym nawet mial zaplacic calosc z przedstawionego rachunku mojej coreczki, to i tak przez lata gdy nie placilem ubezpieczenia wyszedlbym na okolo 0. Policz prosze ile wydales do teraz na ubezpieczenie, zaloz ze pracodawca sie z Toba dzieli jego porcja i porownaj z tym co otrzymales w uslugach. Jezeli nie jestes wyjatkowo chory, to pradopodobnie jestes na minusie. Prosze zrob to i pomysl. Ja Ci mowie wprost, ze gdybym mial zaplacic 80k z pokazanego rachunku, to bylbym wciaz na 0 na przetrzeni ostatnich kilku lat, gdy nie placilem ubezpieczenia a pracodawca dodawal mi do wyplaty czesc premium.

Dodam tylko, ze ja i tak glupi jestem, bo nigdy nie probowalem rachunku medycznego zbic (poki nie mielismy insurance), ale tez wiecej niz $1,300/rok nigdy nie zaplacilem. Dopiero niedawno dowiedzialem sie, ze warto dzwonic do providera i probowac negocjowac. Niby gdzies tam iedys to slyszalem, ale myslalem, ze to urban legend. A gdy juz wykupilismy ubezpieczenie to chyba juz nie ma jak korzystac z tego tricku.

Mam znajomego, ktory mial dobrze prosperujacy business i tez "kalkulowal ryzyko" i nie placil ubezpeczenia. Niestety nie wkalkulowal raka zony. Dzis zostal  sam z dlugami w wynajetym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...