Skocz do zawartości

Recommended Posts

Debata o amerykanskiej sluzbie zdrowia

Zapraszam szanownych forumowiczow do debaty o sluzbie zdrowia w USA o ktorej mowiono i pisano juz wiele. Dla jednych poprawna, dla innych temat do walki - poprzez to nasuwa sie wiele pytan :

Czy amerykanska sluzbe mozna nazwac "medycznym czeskim filmem" i czy jest ona nieudolna ? 

Jaka ona powinna byc, jaka byc nie powinna, czego jej brakuje ? Dostepna za darmo ? Dostepna odplatnie ?  Prosze porownac z innymi...

Dlaczego wielu ameykanow nie posiada wcale ubezpieczenia zdrowotnego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

" 100 000 dolarów za 4 dni w amerykańskim szpitalu - doceń polską służbę zdrowia
Są kolejki, na zabiegi czasem trzeba czekać latami, ale prawie wszystko jest u nas za darmo. W USA lepiej nie chorować, bo w parę dni można zostać bankrutem z długiem do spłacania do końca życia. Oto przykład kilku rachunków za leczenie w USA. "

Przyklad rachunkow w ponizszym linku :

https://joemonster.org/art/26242

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nieźle

Czyli w Polsce umrzemy bo nie doczekamy się operacji na czas a w USA również umrzemy bo nas nie stać na leczenie. Smutne ale prawdziwe.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będzie ciekawie

Jakby się któryś z nowych modów chciał wykazać, to mógłby powrzucac do tego wątku wszystkie posty z innych tematów "... o życiu w USA" . Roboty na tydzień conajmniej @andy ty się często nudzisz zdaje się

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Chargingbull napisał:

No nieźle

Czyli w Polsce umrzemy bo nie doczekamy się operacji na czas a w USA również umrzemy bo nas nie stać na leczenie. Smutne ale prawdziwe.

Będziemy wyleczeni lecz czasami z długami 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

38 minut temu, sly6 napisał:

Będziemy wyleczeni lecz czasami z długami 

Polemizowalbym - o ile zycie beda ratowac kazdemu, o tyle latwo pomyslec o sytuacji gdzie ktos leczenia nie podejmie z braku srodkow / ubezpieczenia i skonczy na cmentarzu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, ilya_ napisał:

rachunkimed_04.jpg

No dobra, ale przecież jak mam dobre ubezpieczenie (np. w firmie IT) to ponoszę koszt do kilku tysięcy $ deductible i reszta mnie nie obchodzi. Za to mam opiekę na najwyższym światowym poziomie więc nie widzę w czym problem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, ditter napisał:

No dobra, ale przecież jak mam dobre ubezpieczenie (np. w firmie IT) to ponoszę koszt do kilku tysięcy $ deductible i reszta mnie nie obchodzi. Za to mam opiekę na najwyższym światowym poziomie więc nie widzę w czym problem

ale ja nie napisalem, ze to problem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

42 minuty temu, ditter napisał:

Bo za pobyt w szpitalu z reguły płacisz 20% po opłaceniu deductible. Teraz policz sobie 20% z 400K.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz