Skocz do zawartości

Czy mozna latac samolotem na Polskim paszporcue bez qaznej wizy


sebus123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, andyopole napisał:

TSA to nie Imigration. Gdy latalem po kraju a jeszcze nie mialem tutejszego prawka nikt nawet nie przekartkowal paszportu w poszukiwaniu czegos innego jak dane identyfikacyjne.

Fakt, to bylo za Busha. :)

Ehhh... "....za Busha "... Liberalne media histeryzujace z powodu prezydentury mlodego Busha.... Dzis CNN czy MSNBC wspominaja to pewnie jako stare, dobre czasy :)

A w temacie, to o ile latalem wewnetrznie tylko kilkukrotnie, to co najmniej raz mi sie zdarzylo, ze TSA (czy tez ich koledzy z zaprzyjaznionej agencji ktorzy byli akurat "w okolicy") zachcieli zobaczyc stary paszport z aktualna wiza. Zatem tak jak @Jackiepisze, gdybym byl na miejscu OP, raczej bym takich eskapad unikal. Bo wszystko jest OK,  tylko dopoki jest OK... A jak przestanie byc OK,  to nic nie pomoze fakt, ze ktos na anonimowym forum napisal, ze latac mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzecze1 napisał:

Ehhh... "....za Busha "... Liberalne media histeryzujace z powodu prezydentury mlodego Busha.... Dzis CNN czy MSNBC wspominaja to pewnie jako stare, dobre czasy :)

A w temacie, to o ile latalem wewnetrznie tylko kilkukrotnie, to co najmniej raz mi sie zdarzylo, ze TSA (czy tez ich koledzy z zaprzyjaznionej agencji ktorzy byli akurat "w okolicy") zachcieli zobaczyc stary paszport z aktualna wiza. Zatem tak jak @Jackiepisze, gdybym byl na miejscu OP, raczej bym takich eskapad unikal. Bo wszystko jest OK,  tylko dopoki jest OK... A jak przestanie byc OK,  to nic nie pomoze fakt, ze ktos na anonimowym forum napisal, ze latac mozna...

I co wtedy jak ktos nie ma paszportu z wazna wiza? Co moze wtedy zrobic TSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu podobny wątek rok czy dwa lata temu. OP chciała lecieć na Hawaje. Przebywa w USA nielegalnie. Zaraportowała, że poleciała i wróciła bez problemu. Poszukaj i poczytaj tamten wątek. Lotniska to budynki federalne czyli podlegają jurysdykcji takich służb jak ICE (podobnie jak dworce autobusowe - zresztą historii o wyszukiwaniu nielegalnych imigrantów wśród pasażerów autobusów greyhound jest w sieci sporo). Sam znam historię jak na lotnisku gość pokazał paszport bez wizy i po przylocie w lotnisku docelowym stali przy gate smutni panowie z ICE z tabliczką z jego nazwiskiem. Gość miał ważny dokument I94 i wszystko się dobrze skończyło, aczkolwiek wiem, że takie historie to nie tyllko pogłoski czy wieści gminne. Ja od czasu do czasu latam pokazując paszport (prawo jazdy mam schowane przeważnie głębiej i paszport o ile mam jest mi łatwiej wyjąć). Moje doświadczenie mówi: po pierwsze paszport czytają dużo bardziej skrupulatnie niż prawo jazdy aczkolwiek nie zdarzyło mi się aby przeszukiwali go w poszukiwaniu wizy - sprawdzali mi tylko stronę identyfikacyjną (a latam dość sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, ilya_ said:

ciekawe co by bylo jakby wprowadzono prawo, ze paszport juz nie jest ID i nie mozna go uzywac jako identyfikacja....

czy amerykanie czasem uzywaja swoich paszportow jako ID ? 

Nie rozumiem skąd u Ciebie przekonanie że paszport to nie ID? Paszport to najwyższa forma ID, bo działa wszędzie, w kraju i poza. Wszędzie gdzie potrzebne jest ID można pokazać paszport - dotyczy to banków, sklepów monopolowych i wszelkich innych miejsc... i w usa i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tematu to, leciałem z ORD do ATL i dalej do GIG. Na o’hare pokazałem polski paszport i bilet, GC miałem w kieszeni. TSA  agent sprawdził tylko pierwsza stronę, nie widział nieaktualnej wizy imigracyjnej. Odprawiając się w Delcie również pokazałem tylko polski paszport, nie było pytań o wizę lub GC pomimo, ze opuszczałem kraj i miałem bilet powrotny. W atlancie przy bramce pokazalem tylko polski paszport. Wygląda na to, ze mozna bez wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...