Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Roelka v.2 said:

Chyba juz sie zaczynam gubić w tych banach. :p Mamy ban na wizy, ban na Schengen, do tego jeszcze mnie obowiazuje military stop-movement...  Do tego nigdzie nie ma informacji kiedy Schengen ban przestanie obowiazywac.

ban na Schengen jest bezterminowy - musi zostać odwołany oddzielnym prezydenckim postanowieniem (sam z siebie nie wygaśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minutes ago, mcpear said:

ban na Schengen jest bezterminowy - musi zostać odwołany oddzielnym prezydenckim postanowieniem (sam z siebie nie wygaśnie)

No to sobie poczekamy.  Chociaz porównując sytuację USA i Europy to ten ban ma chyba na celu chronienie Europejczyków przed USA, a nie w druga stronę.  :p  dzieki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, mvgda said:

to znaczy? jeśli wiza zostanie przedłużona, to z automatu chyba obejmuje ją ten ban imigracyjny, który mówi ze NIE DOTYCZY wszystkich których wizy zostały wydane przed 22.04... wiec chyba nawet przedłużenie wizy nic nie da. 

Stad moje pytanie, czy ma ktoś dla mnie jakąś radę jak dostać się do US żeby aktywować wizę? celowałam w serbie lub chorwację (nie są w schengen) ale żeby z nich poleciec to trzeba mieć przesiadkę w schengen...

Jeśli wiza zostanie przedłużona poza 31 grudnia i ban nie zostanie wydłużony to teoretycznie będzie można na nią lecieć (ale czy jest to realne dzisiaj - szanse na takie coś są małe).

Z Chorwacji można próbować polecieć przez Stambuł (przesiadka w Turcji bez wychodzenia ze strefy tranzytowej). Musiałabyś sprawdzić w Turkish Airlines czy Ciebie wpuszczą (bilety sprzedają na takie połączenie). Tak więc do Chorwacji na 15 dni. I z Zagrzebia przez Stambuł do USA. To chyba ma szanse zadziałać, aczkolwiek Turcja jest na razie zamknięta dla Polaków - nie wiem więc czy Ciebie na lot tranzytowy wpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :)

Po tych wszystkich komentarzach i artykułach, mam rozumieć, że nasz numer loterii (który był już tuż za rogiem i zaraz mieliśmy być umawiani na wizytę w konsulacie), możemy sobie obecnie schować do albumu rodzinnego? 
Bo tak po tych wszystkich artykułach rozumiem, wylosowano nas DV2020, ale numer przepadnie bo nie został wywoływany, a "prezydent" kosztem GC i wiz biznesowych chce ratować miejsca pracy?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andyopole napisał:

Raczej stołek. 

Jego stołek przekreśla możliwość naszego legalnego wyjazdu, bo tylko legalny dla mnie wchodzi w grę, pomimo, że mamy SSN i  w teorii moglibyśmy na luzie pracować bez GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mcpear napisał:

Sorry - byłem w błedzie Turcja otwarła się na ruch turystyczny 11 czerwca - więc droga przez Zagrzeb i Stambuł powinna zadziałać

czyli 15 dni w turcji i mogę lecieć ze stambulu do USA? Możecie polecić jakich wyszukiwarek używać? gdy szukam lotów z Blegradu z serbi lub ze Stambulu to pokazują mi tylko z przesiadkami w schengen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...