Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, sobota napisał:

Dzisiaj dostałam potwierdzenie z KCC, że otrzymali moje dokumenty i jestem ready to be scheduled for an interview. Ciekawe jak się potoczy końcówka naszej edycji.. 

Coś się ruszyło w urzędzie. Chyba zakaz nie będzie już przedłużony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 10.05.2019 o 12:34, pawelo1988 napisał:

Od wczoraj mam duze nadzieje. Niby moj numer to 33k, ale patrzac na fora angielskojezyczne, ludzie maja mega duze numery w tym roku typu 70k, 47k itd (britsimonsays). A patrzac na ankiete tu na forum, nie wylosowano starystycznie 2x, 1.5x ludzi niz np. rok temu, nawet jak narazie jest duzo mniej. Patrzac na VB na 3-4 lata wtecz, wlasnie takie wysokie numerki szly na interview. No ale zobaczymy. Mam zielona karte do Meksyku haha, czesto tam pracuje zdalnie. Teraz do USA by sie przydala. Wszystkim innym wylosowanym zycze powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 12:43, Pawex1972 napisał:

Coś się ruszyło w urzędzie. Chyba zakaz nie będzie już przedłużony. 

się okaże, na razie na grupie aupairek info o odwołanych rozmowach w konsulacie i kolejne terminy wyznaczone w drugiej połowie lipca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wczoraj maila do ambasady kiedy przewidują wznowienie rozmów.. Dzisiaj odpisali, że aktualnie wszystkie spotkania wizowe są odwołane i nie wiedzą kiedy wznowione będzie procesowanie.. :( dodali jeszcze na koniec, że wizy imigracyjne DV2020 mogą być wydawane jedynie do 30 września 2020 (surprise, surprise..) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sobota napisał:

Napisałam wczoraj maila do ambasady kiedy przewidują wznowienie rozmów.. Dzisiaj odpisali, że aktualnie wszystkie spotkania wizowe są odwołane i nie wiedzą kiedy wznowione będzie procesowanie.. :( dodali jeszcze na koniec, że wizy imigracyjne DV2020 mogą być wydawane jedynie do 30 września 2020 (surprise, surprise..) 

to jest takie przykre... jakbym wiedziała, że mogą zawiesić wydawanie wiz wzięłabym udział w programie dv2021... a tak?? tylko czekać i żyć okruchami nadziei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mvgda napisał:

się okaże, na razie na grupie aupairek info o odwołanych rozmowach w konsulacie i kolejne terminy wyznaczone w drugiej połowie lipca :(

A miało być tak fajnie. 

Z drugiej strony terminy na drugą połowę lipca może i mają sens, jeżeli bana nie będzie od 23 czerwca, to wysyłka zaproszeń + czas na badania itd daje w sumie miesięc zwłoki. 

Zobaczmy. Nic więcej nie możemy zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robaczki.

Ci co mają wygrane z loterii DV2020 - wciąż macie 3 miesiące jeśli chodzi o wydanie wizy, to sporo czasu. Na wjazd potem i tak macie czas w zależności od ważności badań lekarskich (zwykle i tak ok. 5 miesięcy)

Myślę, że w przeciągu miesiąca to się odkorkuje i ambasady będą organizować spotkania, dając piorytetowe terminy osobom z DV2020, ci z DV2021 pewnie będą musieli trochę poczekać. Ja bym nie traciła jeszcze nadziei :)

 

I jak tam? @mvgda, lecisz niedługo do USA? Europa zdecydowanie się uspokaja, teraz będzie większy problem z przylotem z USA niż wylotem ;) W razie czego loty z Niemiec normalnie operują.

 

Dnia 16.05.2020 o 09:09, marta246 napisał:

Witam, szukam informacji na temat mozliwosci przedluzenia mojej wizy imigracyjnej (DV lottery), ktora wygasla kilka dni temu. Niestety, ze względu na podpisaną w marcu proklamacje Prezydenta (zakaz wjazdu dla osob przebywajacych w ost 14 dniach w strefie Schengen) nie moglam wyjechac, aby aktywowac moja zielona karte i wiza wygasla. Dlatego po odwolaniu tej proklamacji chciałabym  wyjechac, tym samym przedłużyć moja wize imigracyjna. Wiem ze moge to zrobic tylko do 30 wrzesnia 2020 i musze miec nowe badania lekarske…… ale w dniu 22 kwietnia zostal podpisany zakaz wydawania zielonych kart na 60 dni ( ktory moze byc przedłuzony) stad nie jest dla mnie  jasne,  dlaczego ten zakaz mialby mnie dotyczyc, skoro moja wiza imigracyjna byla wydana przed tym terminem i niestety wygasla nie z mojej winy ? Czy ktos mi moze to wyjasnic? na stronie ambasady jest taka informacja.

"W dniu 22 kwietnia 2020 roku Prezydent Trump podpisał proklamację o wstrzymaniu wjazdu do Stanów Zjednoczonych pewnej grupy imigrantów, którzy stanowiliby zagrożenie dla amerykańskiego rynku pracy podczas ożywienia gospodarczego po wybuchu pandemii COVID-19. Proklamacja obowiązuje od godziny 23:59 czasu EDT (czas wschodnioamerykański letni) w dniu 23 kwietnia przez okres 60 dni, chyba, że zostanie on przedłużony przez Prezydenta. Proklamacji nie podlegają następujące osoby: obywatele amerykańscy, stali rezydenci oraz osoby posiadające ważne wizy imigracyjne wydane przed datą wejścia w życie proklamacji. Proklamacja nie spowoduje cofnięcia już wydanych ważnych wiz. Rutynowe usługi wizowe zostały zawieszone w amerykańskich placówkach na całym świecie, ale jeśli dostępne środki pozwolą, ambasady i konsulaty będą nadal świadczyć usługi wizowe w sytuacjach nagłych i krytycznych dla osób, które nie podlegają prezydenckiej proklamacji”

@marta246 no i jak tam się potoczyło? Odezwij się kochana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Iskierka napisał:

 

I jak tam? @mvgda, lecisz niedługo do USA? Europa zdecydowanie się uspokaja, teraz będzie większy problem z przylotem z USA niż wylotem ;) W razie czego loty z Niemiec normalnie operują.

GC nie mam wiec za bardzo możliwości wlotu nie mam jako ze jest ban na nonessential travel (dla strefy schengen i kilku innych państw) Podobno serbia (non schengen) jest otwarta dla polaków (nie mam żadnego potwierdzonego info, na razie info od kolegi z serbii który mówi ze rzekomo jest) i są bezpośrednie loty z Belgradu do USA wiec byłaby to jakaś opcja (oczywiście wcześniej musiałabym spędzić 14 dni w serbii). Mam czas na wylot do około 20 lipca wiec zobaczymy jak wyjdzie. Jak zniosą ban imigracyjny to cóż postaram się o przedłużenie wizy jeśli nie to będę musiała kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas luzuja już powoli. Trzeba mieć nadzieję że i tam odpuszcza i wszystko wróci do normy. Tramp jest przedsiębiorcą no w sumie był ale nadal mysli jak właściciel firmy wie też że nie może pozostać zamknięty na dłuższy czas bo to szkodzi gospodarce firma i różnym branżą na których przecież opiera się dochód państwa. Podejrzewam też że nadal US będzie parło na to żeby być światowym liderem A w tym wyścigu ma juz konkurenta tuż za plecami który z apetytem przygląda się na 1 miejsce. Tak więc prezydent też nie może sobie pozwolić na to żeby doprowadzić kraj do zapaści tym bardziej przed wyborami (zapaść może duże słowo ale całkiem prawdopodobny w branży turystycznej gastronomicznej i paru innych ) Tak więc biorąc te aspekty pod uwagę myślę że proklamacja skończy się z zapowiedziana data i nie zostanie przedłużona. Tak więc trzeba być dobrej myśli. fb69901172057733b3a5d2febd6b75d3.jpg

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...