Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, Xarthisius napisał:

To juz wiadamo, ze dzisiejszy EO jest rozszerzeniem EO 10014 (tego od wiz imigracyjnych, w tym DV) i wydawanie wiz zostaje zawieszone do 12/31/2020.

Generalnie to wygląda na śmierć DV, jedyna nadzieja IMHO to że od stycznia prezydentem będzie ktoś inny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, kzielu said:

Generalnie to wygląda na śmierć DV, jedyna nadzieja IMHO to że od stycznia prezydentem będzie ktoś inny....

No jeszcze nadzieja w prawnikach. Widzialem, ze AILA kontaktuje sie z ludzmi z DV20 i beda skladac pozew. Czy to cos da? Zobaczymy, ale nie obstawialbym zadnych pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

No jeszcze nadzieja w prawnikach. Widzialem, ze AILA kontaktuje sie z ludzmi z DV20 i beda skladac pozew. Czy to cos da? Zobaczymy, ale nie obstawialbym zadnych pieniedzy.

Czas tu trochę na niekorzyść działa, i nawet jakbyś coś zdziałali, to dość łatwo mogą wszystko opóźniać tak żeby nie zdążyli przed końcem września. 

Interesujące by było ile faktycznych miejsc pracy zostanie zaoszczędzone dla USC/GC holders, nie łudzę sie jednak że to nic innego niż kampania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta proklamacja to jednak chyba koniec dla tych co w DV2020 wylosowali a nie mają wbitej wizy w paszport. Ci którzy mają wbitą i nie wylecieli przed marcem i kończą im się badania to pewnie uzyskają nową (był taki case już na zagranicznych forach) po wykonaniu nowych badań. Czy jednak wlecą do USA ze względu na 14-dniowy ban dla Schengen to inne pytanie. Oczywiście niby te dwa zarządzenia prezydenckie (ban dla IV i wiz pracowniczych + ban dla Schengen) są rozdzielne ale jakoś mam wrażenie, że "duch tchnie z nich ten sam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Xarthisius said:

To juz wiadamo, ze dzisiejszy EO jest rozszerzeniem EO 10014 (tego od wiz imigracyjnych, w tym DV) i wydawanie wiz zostaje zawieszone do 12/31/2020.

Hm. Wydawanie B2 i wyjazdy turystyczne tez zawiesili? Interesuje sie ze względu na dostępność lotów do USA lol. Ten ich cały travel ban miał juz ponoc wygasac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mcpear napisał:

Ta proklamacja to jednak chyba koniec dla tych co w DV2020 wylosowali a nie mają wbitej wizy w paszport. Ci którzy mają wbitą i nie wylecieli przed marcem i kończą im się badania to pewnie uzyskają nową (był taki case już na zagranicznych forach) po wykonaniu nowych badań. Czy jednak wlecą do USA ze względu na 14-dniowy ban dla Schengen to inne pytanie. Oczywiście niby te dwa zarządzenia prezydenckie (ban dla IV i wiz pracowniczych + ban dla Schengen) są rozdzielne ale jakoś mam wrażenie, że "duch tchnie z nich ten sam".

to znaczy? jeśli wiza zostanie przedłużona, to z automatu chyba obejmuje ją ten ban imigracyjny, który mówi ze NIE DOTYCZY wszystkich których wizy zostały wydane przed 22.04... wiec chyba nawet przedłużenie wizy nic nie da. 

Stad moje pytanie, czy ma ktoś dla mnie jakąś radę jak dostać się do US żeby aktywować wizę? celowałam w serbie lub chorwację (nie są w schengen) ale żeby z nich poleciec to trzeba mieć przesiadkę w schengen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Hm. Wydawanie B2 i wyjazdy turystyczne tez zawiesili? Interesuje sie ze względu na dostępność lotów do USA lol. Ten ich cały travel ban miał juz ponoc wygasac. 

Nie. Mała liczba lotów wynika z innego zakazu, a mianowicie każdy na wizie imigracyjnej i nieimigracyjnej, który pragnie wlecieć do USA a w ostatnich 14 dniach był w Schengen, UK, Irlandii to ma zakaz wstępu na samolot. Te dwa "bany" są niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mcpear said:

Nie. Mała liczba lotów wynika z innego zakazu, a mianowicie każdy na wizie imigracyjnej i nieimigracyjnej, który pragnie wlecieć do USA a w ostatnich 14 dniach był w Schengen, UK, Irlandii to ma zakaz wstępu na samolot. Te dwa "bany" są niezależne.

Chyba juz sie zaczynam gubić w tych banach. :p Mamy ban na wizy, ban na Schengen, do tego jeszcze mnie obowiazuje military stop-movement...  Do tego nigdzie nie ma informacji kiedy Schengen ban przestanie obowiazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...