Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cclaudia napisał:

Na szczescie odwolali nam rozmowe dwa dni przed wywiadem lekarskim wiec jestesmy tylko 6 stow w plecy za badania :/ 

no w waszym wypadku pozostaje czekać do 22 czerwca żeby było wiadome czy rozmowy będą czy nie, ja to sobie mogę czekać w nieskończoność aż otworzy granice. a jeśli przedłużę swoją wize, otworzą granice a ban na imigracje nie będzie zniesiony to nie wiem czy będę mogła wyemigrować skoro data wizy się zmieni i już nie będzie "przed 23 kwietnia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja bym jednak starał się jakoś przejść przez to całe sito. Zaszłaś tak daleko, że nie warto teraz tego zaprzepaścić. Wczytaj się w obostrzenia związane z pseudo wirusem i zobacz jakie masz opcje jako pionek na szachownicy...

Może wyjazd poza strefę schengen, przylot do innego kraju i dopiero z tamtego kraju wejście do USA?  Potem kwarantanna na 14 dni, ale to już pikuś. Jak wyglądają np loty z UK do Kanady? Albo przez Bliski Wschód? Albo do Meksyku? 

Jeśli masz wbitą wizę to wszystko jest już tylko kwestią połączenia kropek aby dostać się pod granicę. 

Tak, będzie drożej, ale istnieje ryzyko, że jak otworzą łatwiejszy sposób na transport to się wszyscy rzucą i będzie chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem tego dla znajomych. NIe jest łatwo. USA zamknęło granicę z Kanadą i Meksykiem dla non-essential travellers. Wiza imigracyjna nie podlega pod kategorię "essential". Nie znalazłem obecnie kraju, który wpuściłby Polaka na 14 dni, aby pojechać po 14 dniach do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ndmker napisał:

Ja bym jednak starał się jakoś przejść przez to całe sito. Zaszłaś tak daleko, że nie warto teraz tego zaprzepaścić. Wczytaj się w obostrzenia związane z pseudo wirusem i zobacz jakie masz opcje jako pionek na szachownicy...

Może wyjazd poza strefę schengen, przylot do innego kraju i dopiero z tamtego kraju wejście do USA?  Potem kwarantanna na 14 dni, ale to już pikuś. Jak wyglądają np loty z UK do Kanady? Albo przez Bliski Wschód? Albo do Meksyku? 

Jeśli masz wbitą wizę to wszystko jest już tylko kwestią połączenia kropek aby dostać się pod granicę. 

Tak, będzie drożej, ale istnieje ryzyko, że jak otworzą łatwiejszy sposób na transport to się wszyscy rzucą i będzie chaos.

Teraz na prawde warto sobie zadać pytanie czy jest sens tam jechać, skoro nawet moi znajomi (rodowici amerykanie) chcą uciekać do PL bo nie mogą poradzić sobie z tym co sie tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cclaudia napisał:

Teraz na prawde warto sobie zadać pytanie czy jest sens tam jechać, skoro nawet moi znajomi (rodowici amerykanie) chcą uciekać do PL bo nie mogą poradzić sobie z tym co sie tam dzieje.

Wszystko wróci do swojej normy. Poskaczą , powrzeszczą  sobie i im minie. Nie pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cclaudia napisał:

Teraz na prawde warto sobie zadać pytanie czy jest sens tam jechać, skoro nawet moi znajomi (rodowici amerykanie) chcą uciekać do PL bo nie mogą poradzić sobie z tym co sie tam dzieje.

rodowici amerykanie widzieli w zyciu 2 stany i dokument o Włoszech, ale sa pierwsi do pakowania walizek

zapraszam do PL, zobaczymy jak sobie tutaj poradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odważę się zapytać: czy myślicie, że case numbers 32.000+ mają jeszcze jakiekolwiek szanse na powodzenie w DV 2020? 

Z góry przepraszam jeśli tego typu pytania nie są mile widziane, ale naprawdę byłabym wdzięczna za wasze opinie :)

dzisiaj dostałam maila, że dokumenty są kompletne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Quesito said:

Hej, odważę się zapytać: czy myślicie, że case numbers 32.000+ mają jeszcze jakiekolwiek szanse na powodzenie w DV 2020? 

Z góry przepraszam jeśli tego typu pytania nie są mile widziane, ale naprawdę byłabym wdzięczna za wasze opinie :)

dzisiaj dostałam maila, że dokumenty są kompletne

Wszystko zalezy od tego czy i kiedy otworza ambasady i czy Trump przedluzy bana czy nie. Numer sprawy nie ma juz zadnego znaczenia jezeli region jest current.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Xarthisius napisał:

Wszystko zalezy od tego czy i kiedy otworza ambasady i czy Trump przedluzy bana czy nie. Numer sprawy nie ma juz zadnego znaczenia jezeli region jest current.

 

Niestety, to jest prawidłowa odpowiedź. W związku z tym co się dzieje teraz w USA jest b. prawdopodobne że wszelkie sprawy związane z zamykaniem/otwieraniem granic zostaną zepchnięte na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...