Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Xarthisius napisał:

Jakbysmy tak zakonczyli na tym dyskusje? Ten watek dla przypomnienia jest dla osob, ktore maja pytania odnosnie procesowania w DV20. Statystyczna amerykanska rodzina jest bez znaczenia w tym kontekscie.

W pełni sie zgadzam. Temat powstał jako odprysk pytania czy warto emigrować i dlaczego DV jest potrzebne lub nie jest potrzebne . Ja uważam nadal , że warto , bo pieniądze to nie wszystko a średnia nie dotyczy po równo kazdego . Każdy z nas ma inną sytuację, ale na potrzeby nauki warto czasem podniesć temperature w akwarium. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, katlia napisał:

Ale to nie ma sensu. To tak jakbys szuka mediana srednia na cala Europe nie biorac pod uwage koszta zycia w Szwecji vs. Grecji. 

Szukasz taniego miesjca na zycie? Polecam Sydney Nebraska. Dobre, konserwatywne miejsce, sami biali ludzie.

Cena medialna domow $117,000. Sa tam domy za 300,000 ale tez sa takie w rejonie $40,00- $70,000. Medialne zarobki 1 rodzinne $54,000.

Jest tylko jeden problem. Miasteczko wymiera. Jak w wielu, wielu miejscach w srodku kraju w USA. Ten srodek jest raczej w cenie Grecji, niz Szwecji. 

Temat wyczerpany, ustalilismy srednią na cały kraj na poziomie 250 K. Posługiwanie sie skrajnościami biedy lub bogactwa manipuluje obrazem realnej  sytuacji i odciaga od sedna sprawy  , że dług USA to już 24,5 biliona dolarów co daje na obywatela okolo 75-80 tys $.

Amen. :( bo to nie jest zabawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, katlia said:

Ale to nie ma sensu. To tak jakbys szukal medialna srednia domow na cala Europe nie biorac pod uwage koszty zycia w Szwecji vs. Grecji. I cytowal te z Grecji jako przyklad jak to sie tanio mieszka w Europie. 

Szukasz taniego miesjca na zycie? Polecam Sydney Nebraska. Dobre, konserwatywne miejsce, sami biali ludzie.

Cena medialna domow $117,000. Sa tam domy za 300,000 ale tez sa takie w rejonie $40,00- $70,000. Medialne zarobki 1 rodzinne $54,000.

Jest tylko jeden problem. Miasteczko wymiera. Jak w wielu, wielu miejscach w srodku kraju w USA. Ten srodek jest raczej w cenie Grecji, niz Szwecji. 

Poza tym jakbym napisał, że w Polsce jest teraz całkiem OK bo średnia za metr kwadratowy mieszkania wynosi 2600PLN a przykład że w Częstochowie jest to to 4800PLN skwitowałbym stwierdzeniem, że enklawy milionerów mnie nie interesują to sam jako owo stado wilków byś napadł na mnie.

170k a 250k - pomyłka o 47% - może "statystycznie mało", dla niektórych "statystycznie dużo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mcpear napisał:

Poza tym jakbym napisał, że w Polsce jest teraz całkiem OK bo średnia za metr kwadratowy mieszkania wynosi 2600PLN a przykład że w Częstochowie jest to to 4800PLN skwitowałbym stwierdzeniem, że enklawy milionerów mnie nie interesują to sam jako owo stado wilków byś napadł na mnie.

170k a 250k - pomyłka o 47% - może "statystycznie mało", dla niektórych "statystycznie dużo"

Pierwotnie napisałem , że mediana to 300 K i to był bład ( za to nikt mnie nie zaatakował bo wpisywało sie to lepiej w American Dream )  , który natychmiast poprawiłem w wyniku artykułu na który sie powołałem. Poprosiłem o wasze info jeżeli macie aktualne dane i zamiast krótkej odpowiedzi ze to jest aktualnie 250K,  zaczeliście pisac o dzielnicach milionerów. I to był błąd bo ja pierwotnie nie pytałem ile wynosi mediana gdzies tam gdzies tam w dolinie krzemowej. Skoro kazdy mieszka gdzie indziej to piszemy o medianie całego kraju. W Częstochowie sa dzielnice i ulice  w których metr kwadrat kosztuje 500 zł, ale uwierz mi nie chcialbyś tam zamieszkać, bo musiałbyś sie pogodzić z tym ,że zabiją cię w pierwszym tygodniu, a najdalej w perspektywie 3 miesiecy jako przybyłego "frajera z aryjskiej czesci miasta".  

 

 

 

 

Odpowiedz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawex1972 napisał:

uwierz mi nie chcialbyś tam zamieszkać, bo musiałbyś sie pogodzić z tym ,że zabiją cię w pierwszym tygodniu, a najdalej w perspektywie 3 miesiecy jako przybyłego "frajera z aryjskiej czesci miasta".  

Czyli tak jakbys przyjechal do USA i chcial kupic dom za $250,000 w/blisko wiekszosci duzych miast. Czestochowa wiec nie rozni sie od Ameryki. Po co wyjezdzac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Na poczatku tego krwistego tematu poruszyłem temat długu publicznego ameryki i napisałem że srednia na cały kraj wartosc domu to 170 tys $ , zaznaczajac ze nie mam aktualnych danych. Po czym zostałem po polsku zaatakowany przez wilcze stado, które zamiast podac aktualne dane ze srednia wynosi 250K na całe stany, to owe stado zaczeło mnie kopać informacjami jaka mediana jest jakieś tam dzielnicy milionerów. Jakie sa ceny w bogatych dzielnicach to wiemy, a interesowało mnie podanie średniej miediany na całe USA.

"Nie gadaj z kretem o tęczy, bo to i ciebie i jego męczy".

"Nie dyskutuj z urazem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona cię swoim doświadczeniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kleofas11 napisał:

"Nie gadaj z kretem o tęczy, bo to i ciebie i jego męczy".

"Nie dyskutuj z urazem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona cię swoim doświadczeniem".

Jesteś typowym idiotą, którego nie nauczono w szkole wielu rzeczy, zwłaszcza o średnich i o statystyce. Jesteś idiotą który uważa, że za średnią statystyczną kupuje się dom. Jesteś idiotą który nie wie że średnia statystyczna służy tylko do porównań i szybkich analiz. Jesteś idiotą ktorego nie nauczono kultury atakując po chamsku, dlatego schodzę do twojego poziomu byś zrozumiał kim jesteś. Rozmowa z prostymi ludźmi, zawsze tak się kończy. 

Ujmę to tak Do konia nie podchodź od tyłu a do byka od przodu, a do odioty nie podchodź nigdy. Doskonale to do ciebie pasuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kleofas11 napisał:

@Pawex1792,

moje dictum to było zupełnie odwrotnie w stosunku do tego co mi odpowiedziałeś. :D  Ja ci przyznałem rację, a ty "aj waj". Zupełnie niepotrzebnie.

A to przepraszam najmocniej jak tylko potrafię. Wyraziłeś się w niejasny sposób kogo oceniasz, dlatego sądziłem że i Ty dołączyłeś do grona osób które nie chodziły do szkoły, a jedynie co potrafią to dotrzeć jakoś do pracy i zwyczajnie cudem znalazły się w Ameryce przez przypadek, rodzina lub loteria, która to umożliwia. 

Uważam że czas zakończyć ten temat. Mediana ustalona na poziomie około 250K.

Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz przepraszam za "wciśnięcie gazu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...