Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Duba91 napisał:

Jego stołek przekreśla możliwość naszego legalnego wyjazdu, bo tylko legalny dla mnie wchodzi w grę, pomimo, że mamy SSN i  w teorii moglibyśmy na luzie pracować bez GC :)

Sam SSN nie upowaznia do legalnej pracy. Mają go tysiace studentow, ktorzy tu kiedys byli na W&T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 hours ago, mcpear said:

Jeśli wiza zostanie przedłużona poza 31 grudnia i ban nie zostanie wydłużony to teoretycznie będzie można na nią lecieć (ale czy jest to realne dzisiaj - szanse na takie coś są małe).

Z Chorwacji można próbować polecieć przez Stambuł (przesiadka w Turcji bez wychodzenia ze strefy tranzytowej). Musiałabyś sprawdzić w Turkish Airlines czy Ciebie wpuszczą (bilety sprzedają na takie połączenie). Tak więc do Chorwacji na 15 dni. I z Zagrzebia przez Stambuł do USA. To chyba ma szanse zadziałać, aczkolwiek Turcja jest na razie zamknięta dla Polaków - nie wiem więc czy Ciebie na lot tranzytowy wpuszczą.

Jezeli wiza byla wydana przed 22 kwietnia, to nie musi byc przedluzona poza 31 grudnia, zeby na niej wleciec do USA. Jedyna przeszkoda w przekroczeniu granicy jest ban zwiazany z COVIDem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Xarthisius napisał:

Jezeli wiza byla wydana przed 22 kwietnia, to nie musi byc przedluzona poza 31 grudnia, zeby na niej wleciec do USA. Jedyna przeszkoda w przekroczeniu granicy jest ban zwiazany z COVIDem.

no ale jak to nie musi być przedłużana poza 31 grudnia? moja wiza wydana była w lutym, kończy się z końcem lipca wiec albo muszę się dostać do stanów albo ją przedłużyć a przecież jeśli przedłużę wizę to zostanie nadana nowa issue date która będzie po 22 kwietnia, myśle ze niewiele zostało wydanych takich wiz (o ile w ogole), ktore maja ważność do np września bo przecież spotaknia w marcu już były odwołane a jak na razie nie zapowiada się na otwarcie na schengen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mvgda said:

czyli 15 dni w turcji i mogę lecieć ze stambulu do USA? Możecie polecić jakich wyszukiwarek używać? gdy szukam lotów z Blegradu z serbi lub ze Stambulu to pokazują mi tylko z przesiadkami w schengen. 

Tutaj nie masz wyboru specjalnego. Jedynym przewoźnikiem, który Ciebie może zawieźć jest Turkish Airlines. Nie ma co szukać biletu w wyszukiwarce. Najlepiej na stronie przewoźnika. Jak planujesz 15 dni w Turcji to nie musisz jechać do Belgradu / Zagrzebia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mvgda said:

czyli 15 dni w turcji i mogę lecieć ze stambulu do USA? Możecie polecić jakich wyszukiwarek używać? gdy szukam lotów z Blegradu z serbi lub ze Stambulu to pokazują mi tylko z przesiadkami w schengen. 

Na stronie: https://www.turkishairlines.com/en-us/announcements/coronavirus-outbreak/current-flight-plan/

Jest lista lotów, które TK otworzył do USA:

  • Houston | 3 flights per week as of July 26, 2020
  • Los Angeles | 3 flights per week until the end of June 2020, 4 flights per week as of July 1, 2020
  • Miami | 3 flights per week until the end of July 2020
  • Montreal | 3 flights per week as of July 15, 2020
  • New York | 5 flights per week as of July 1, 2020
  • San Francisco | 3 flights per week as of July 15, 2020
  • Chicago | 3 flights per week until the end of July 2020
  • Toronto | 4 flights per week as of July 1, 2020
  • Washington DC | 3 flights per week until the end of July 2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego co jest napisane na ich stronie www Turkish Airlines ma zacząć latać do Nowego Jorku od 1 lipca, 5 razy w tygodniu. Niestety przy każdej próbie kupienia biletu wyskakuje info że nie ma biletów. Może zadzwoń i zapytaj czy da się kupić bilety telefonicznie?

Znam wiele historyjek związanych z TA i większość nie była zbyt fajna, jak zresztą z każdą egzotyczną linią gdy pojawia się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mvgda said:

no ale jak to nie musi być przedłużana poza 31 grudnia? moja wiza wydana była w lutym, kończy się z końcem lipca wiec albo muszę się dostać do stanów albo ją przedłużyć a przecież jeśli przedłużę wizę to zostanie nadana nowa issue date która będzie po 22 kwietnia, myśle ze niewiele zostało wydanych takich wiz (o ile w ogole), ktore maja ważność do np września bo przecież spotaknia w marcu już były odwołane a jak na razie nie zapowiada się na otwarcie na schengen.

IANAL, ale w oryginalnym banie jest:

Sec. 2.  Scope of Suspension and Limitation on Entry.  (a)  The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall apply only to aliens who:

(ii)   do not have an immigrant visa that is valid on the effective date of this proclamation; and

Ty mialas/masz wize, ktora spelnia ten warunek, a wiec to automatycznie zwalnia Cie z tego bana. To ze w miedzyczasie waznosc tej wizy wygasla, albo ze bedziesz przekraczac granica na nowej wizie, ktora bedzie miala pozniejsza date wydania, jest bez znaczenia. Starej wizy nie wyrwa Ci z paszportu, zawsze bedziesz mogla ja pokazac zeby udowodnic powyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...