Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, mvgda napisał:

Czy ktoś pamięta jak się nazwa claudia która się tu udzielała? jej nick? i możecie ja oznaczyć? https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/one-month-extension-of-immigrant-visa-medical-examinations.html bo ona chyba zrobiła badania ale im przepadło spotkanie, podobno mogą mieć wydana wizę 

 

@cclaudia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2020 o 13:36, mvgda napisał:

Czy ktoś pamięta jak się nazwa claudia która się tu udzielała? jej nick? i możecie ja oznaczyć? https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/one-month-extension-of-immigrant-visa-medical-examinations.html bo ona chyba zrobiła badania ale im przepadło spotkanie, podobno mogą mieć wydana wizę 

 

Dzieki za pamiec! Niestety my juz odpuscilismy przez to wszystko :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli moja wiza byłaby przedłużona do 25 sierpnia, lot miałabym 25 sierpnia z eu ale w stanach byłabym po północy tj 26 sierpnia to czy zostanę wpuszczona czy nie? czy na granicy w us muszę być przed 26? chodzi o te nieszczęsne 14 dni w strefie schengen i rozkład lotów, które mogą zadecydować tak ze nie będę w stanie poleciec szybciej niż 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

jeśli moja wiza byłaby przedłużona do 25 sierpnia, lot miałabym 25 sierpnia z eu ale w stanach byłabym po północy tj 26 sierpnia to czy zostanę wpuszczona czy nie? czy na granicy w us muszę być przed 26? chodzi o te nieszczęsne 14 dni w strefie schengen i rozkład lotów, które mogą zadecydować tak ze nie będę w stanie poleciec szybciej niż 25

Wg mnie NIE ZOSTANIESZ wpuszczona. Na granicy pojawiasz się 26 sierpnia czyli w tym momencie twoja wiza jest NIEWAŻNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

jeśli moja wiza byłaby przedłużona do 25 sierpnia, lot miałabym 25 sierpnia z eu ale w stanach byłabym po północy tj 26 sierpnia to czy zostanę wpuszczona czy nie? czy na granicy w us muszę być przed 26? chodzi o te nieszczęsne 14 dni w strefie schengen i rozkład lotów, które mogą zadecydować tak ze nie będę w stanie poleciec szybciej niż 25

A z ciekawości jaki to lot (z jakiego Państwa) wylatuje jednego dnia i przylatuje po północy następnego dnia? Do USA jak się leci to się zawsze zyskuje czas. Niezależnie czy lecisz z Europy, Azji czy  Australii (w ppzypadku tych dwóch głównie przez to, że przelatujesz z zachodu na wschód nad linią zmiany daty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla reszty żywiącej nadzieje, odpowiedz od ambasady:

Niestety, ale nie możemy przedłużyć Pani wizy imigracyjnej w ramach programu DV-2020 o jeden miesiąc.
 
Nie możemy również wydać Pani nowej wizy imigracyjnej. W związku z wprowadzoną Prezydencką Proklamacją z dnia 11 marca 2020 roku (zakaz wjazdu osobom przebywającym w strefie Schengen dlużej niż 14 dni) osoby posiadające już wizy imigracyjne nie mogą wlecieć na teren Stanów Zjednoczonych do momentu zniesienia tego zakazu.
 
Niestety, zarządzenie Prezydenta USA z dnia 22 czerwca 2020 roku nie pozwala na procesowanie lub ponowne wydanie wiz imigracyjnych w żadnych innych kategoriach wizowych (wyjątkiem są małżonkowie i dzieci do lat 21 obywateli amerykańskich), w tym wiz w ramach loterii DV-2020, do 31 grudnia 2020 roku.
 
Program DV-2020 kończy się w dniu 30 września 2020 roku. Jeśli zarządzenia prezydenckie nie będą zniesione do tego czasu, nie będziemy mogli ponownie wydać wiz imigracyjnych, które straciły ważność.
 
szkoda tylko ze inne ambasady nie maja z tym problemu ale to polska, czego się spodziewać 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, wygrałam wizę, wiza przepadła. moja siostra jest obywatelką usa, obecnie procesowanie wiz rodzinnych z kategorii f4 wynosi 14 lat. Czy jeśli złoże wniosek o sponsorowanie rodzinne to czy będzie to w międzyczasie kolidować z lataniem do usa na esta? jeśli nie dostanę esta (z tytułu posiadania wcześniej wizy imigracyjnej) to czy posiadanie wizy turystycznej będzie możliwe (podczas procedury oczekiwania na sponsorowanie rodzinne) 14 lat to dużo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...