Skocz do zawartości

Kupowanie Iphone'a w USA


JacobWasielewski

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie Iphone'a X S MAX'A w USA

Witam!

Mam mały problem. Moja dziewczyna właśnie jest w Stanach Zjednoczonych. Dałem jej pieniążki potrzebne do zakupu telefonu. Jej rodzice bardzo teraz się martwią, iż celnik na przeprawie będzie kazał im zapłacić cło. Chciałbym zaznaczyć, że bardzo zależy mi na tym, żeby telefon był w pudełku. Jeśli ona opakuje go w papier dekoracyjny, przyklei kokardę i powie celnikowi, że telefon jest dla jej chłopaka na urodziny to nie zmieni to faktu i może być z tym problem? Pytam się czy gra jest warta świeczki, bo jeśli faktycznie jest spore ryzyko, że nałożą mi cło na telefon to wiadomo że wolę już ten telefon odpakowany. Potrzebuję opinii ludzi, którzy trochę się na tym znają i mają jakieś doświadczenie.

Pozdrawiam

Jacob Wasielewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
22 minuty temu, JacobWasielewski napisał:

Kupowanie Iphone'a X S MAX'A w USA

Witam!

Mam mały problem. Moja dziewczyna właśnie jest w Stanach Zjednoczonych. Dałem jej pieniążki potrzebne do zakupu telefonu. Jej rodzice bardzo teraz się martwią, iż celnik na przeprawie będzie kazał im zapłacić cło. Chciałbym zaznaczyć, że bardzo zależy mi na tym, żeby telefon był w pudełku. Jeśli ona opakuje go w papier dekoracyjny, przyklei kokardę i powie celnikowi, że telefon jest dla jej chłopaka na urodziny to nie zmieni to faktu i może być z tym problem? Pytam się czy gra jest warta świeczki, bo jeśli faktycznie jest spore ryzyko, że nałożą mi cło na telefon to wiadomo że wolę już ten telefon odpakowany. Potrzebuję opinii ludzi, którzy trochę się na tym znają i mają jakieś doświadczenie.

Pozdrawiam

Jacob Wasielewski

Zależy od szczęścia. Pamiętaj że prezent ma pewne granice i płaci się cło od niego.  Można by zapakować samochód i nadać jako prezent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz cła, będzie też do zapłacenia kara i pewne problemy związane z tym, bo sprawa będzie w obcym kraju, jak z USA lot nie będzie do Polski. Nie ma znaczenia czy telefon odpakowany, używany itd. Ważne, że kupiony poza UE. Czy sprawdzają? Latam z USA do Europy kilka razy w roku i generalnie nie sprawdzają, ale 1.5 roku temu w Frankfurcie zamiast wysiadać z rękawa, szło się do autobusu i zawieźli nas w miejsce, gdzie kontrola była spora. Miałem szczęście i Pan celnik przywołał mnie i poprosił o wyciągnięcie całej elektronoki, przeszukał bagaż podręczny i poprosił o dowody zakupów na elektronikę , telefon i komputer (nie uwierzył na słowo, że jedna rzecz była w UE kupiona, a druga zwolniona od cła ze względu na długi pobyt w USA), w sumie tablet go nie interesował. Kwity zobaczył i puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miron_ksi napisał:

Latam z USA do Europy kilka razy w roku i generalnie nie sprawdzają, ale 1.5 roku temu w Frankfurcie zamiast wysiadać z rękawa, szło się do autobusu i zawieźli nas w miejsce, gdzie kontrola była spora.

 

No niestety, trzeba się z tym liczyć że MOGĄ przetrzepać i MOGĄ się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie spokój... jest mikroskopijna szansa ze ktoś się przyczepi. Niech kupi telefon, wezwie go w oryginalnym opakowaniu do bagażu podręcznego (bo w rejestrowanym ktoś może ukraść) i tyle. Nikogo nie obchodzi jakaś dziewczyna z iphonem, celnicy naprawdę maja co robic. 

Ja wiozłam niejednego iphona z usa w ten sposób. Innym razem nowy komputer. Innym razem 3 iPady i 2 iphony z Malezji do PL (bo w Malezji były bajecznie tanie), zawsze miałam w podręcznym, zawsze fabrycznie zamknięte - wykladalam normalnie na taśmę przy security. Nobody cares.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...