Skocz do zawartości

Kupowanie Iphone'a w USA


JacobWasielewski

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, andyopole said:

Wyjechałaś a tam w domu trzęsienie ziemj...

Niom.... fart w sumie, bo oryginalnie to właśnie do południowej Kalifornii chcieliśmy się wybrać na długi weekend, ale potem zmieniliśmy zdanie. Uff.

ale z tego co wiem nikt nie zginął, ani ogólnie katastrofy nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 4.07.2019 o 20:46, Dana 2006 napisał:

Jestem właśnie w usa i mam dylemat.Czy moge kupic tylko bez simloka IPhone? Czy może być kupiony w innej sieci. DORADZCIE PROSZĘ bo jakoś nikt nie umie mi doradzić.Jak Wy kupowaliscie swoje telefony w usa.Bez simlocka? 

Wyjeżdżam do domu już za 4 dni więc sprawa nagli 

Bez Simlocka-kupisz iPhone’a w Apple Store. Z tym ze płacisz oczywiście pełną cenę. Te subsydiowane-za ułamek ceny-to tylko na kontrakt. A gwarancja obecnie obowiązuje już na cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 9 miesięcy później...

Ustawienie języka jak i ustawień międzynarodowych to standardowy krok przy inicjalizacji. Można to bez problemu zmienić później.

Obecnie telefony są objęte międzynarodową gwarancją (kiedyś nie były). Aczkolwiek warunki gwarancji są zgodne z warunkami panującymi w kraju nabycia. Czyli nawet jak w Polsce obowiązywałoby prawo o dwuletniej gwarancji to obowiązywałaby Ciebie w Polsce gwarancja zgodnie z prawem USA (roczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, woox napisał:

Hej, mam możliwość kupna IP SE2 w Stanach. Jak wiadomo w USA jest o wiele taniej niż w Polsce. Moje pytanie brzmi czy z ustawieniem języka polskiego nie będzie problemu? Jak z gwarancją na terenie Polski?

 

Z applowskiego źródła: https://www.apple.com/legal/warranty/products/ios-warranty-document-us.html

IMPORTANT RESTRICTION FOR iPHONE, iPAD, APPLE TV and HOMEPOD SERVICE. Apple may restrict warranty service for iPhone, iPad, Apple TV and HomePod to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the device.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś chyba na tym forum już jakiś czas temu mnie skorygował, że Apple zdjął tę restrykcję na telefony. I na nie obowiązuje obecnie międzynarodowa gwarancja. (Nie mogę znaleźć tego posta obecnie). Kiedyś było tak, że jak komponent posiadał moduł telefonii komórkowej to nie był objęty międzynarodową gwarancją. Czyli Iphone był wyłączony i IPad (Cellular) ale IPad (Wi-Fi) już nie. Obecenie to wyłączenie nie obowiązuje. Nie mogę znaleźć jednak odpowiednich linków. Na innych forach można znaleźć posty ludzi, którzy potwierdzają, że kupowany w USA IPhone został naprawiony na gwarancji w Polsce. Apple wymaga aby w USA telefon kupować w Apple Store a nie w salonach subsydiowanych czy gdzie indziej. Telefon musi być unlocked.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"May restrict" prawdopodobnie oznacza że mogę cię wysłać na drzewo lub naprawić telefon, w zależności od tego jak im się podoba ;) Dodam że mój syn miał sytuację odwrotną: miał iPhona kupionego w Polsce (nie w Apple Store bo ich nie ma w Polsce) i w Apple Store w Chicago b. grzecznie odmówiono mu naprawy bo był to model "specjalnie na Europę." Nie wiem ile w tym prawdy bo nie chciało mi się robić researchu ;) i chciałam iść na burgery a nie kisić się pośród fanów Appla szukając gwarancji. Dodam że chodziło uszczelkę i telefon działał normalnie. Nie było sensu się wykłócać i uszczelkę wymieniono bez problemów gdy syn wrócił do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...