Skocz do zawartości

Wyjazd z rodzicami


Spajderr

Rekomendowane odpowiedzi

Raz, Kuba jest dzieciak. Rozumuje i pisze jak dzieciak. Szkoda ze beda osoby ktore sie nabiora na jego nonsens.

Wyglada na to ze Kuba studiuje na community college. (Sadze tez ze mieszka z rodzicami wiec o koszty room&board sie nie martwi) Podajac minimum koszty 4-ro letniego wyksztalcenia w engineering w moim stanie -- $60,000 -- w poprzednim komentarzu wliczylam wlasnie koszt community college a nie 4-letniego uniwersytetu. Oczywiscie Kuba tego nie uwierzy, so jest smieszne bo przeciez latwo takie rzeczy sprawdzic.

Albo moze w ogole sie ze wszystkich nabija i mieszka na Kubie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Jackie napisał:

Jedyne "financial aid" na które mój się załapał to... pożyczki.

I to wlasnie jest najwiekszy problem. Ze wiekszosc financial aid w tym kraju to pozyczki, fakt ktorego uczelnie nie specjalnie podkreslaja. I dlatego przecietyn Amerykanin -- ktory NIE studiowal na zadnej prestizowej prywatnej uczelni ale na community college+ state college-- ma dlugi przecietnie w sumie $38,000.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, katlia napisał:

Raz, Kuba jest dzieciak. Rozumuje i pisze jak dzieciak. Szkoda ze beda osoby ktore sie nabiora na jego nonsens.

Wyglada na to ze Kuba studiuje na community college. (Sadze tez ze mieszka z rodzicami wiec o koszty room&board sie nie martwi) Podajac minimum koszty w moim stanie -- $60,000 -- w poprzednim komentarzu wliczylam wlasnie koszt community college a nie 4-letniego uniwersytetu. Oczywiscie Kuba tego nie uwierzy, so jest smieszne bo przeciez latwo takie rzeczy sprawdzic.

Albo moze w ogole sie ze wszystkich nabija i mieszka na Kubie... 

 

Niekoniecznie. Są sposoby by studiować taniej. Nie wiem jak inne stanowe uniwerki, ale takie UIC jest dość tanie (tuition + fees koło 21K na rok). Tym  niemniej warto zrobić pierwsze dwa lata na community college z którym UIC ma podpisana umowę, całość w 100% jest przetransferowana. Wiem bo zdecydowaliśmy się na tą opcję dla młodszego syna. Są też stypendia dla ubogich, stypendia dla osób ślepych, głuchych, czarnoskórych itp., oraz różnorakie stypendia naukowe (z małymi wyjątkami pokrywają tylko małe sumy.)

 

Ale ktoś kto przyjedzie i z buta będzie chciał tak studiować - będzie b. trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jackie napisał:

 

Nie wiem jak inne stanowe uniwerki, ale takie UIC jest dość tanie (tuition + fees koło 21K na rok)

No wiec nawet na tanim UIC 4-letnie studia to powyzej $80,000

W Colorado (gdzie placimy malo podatkow, wiec college sa drogie) UC, zaleznie od kampusu, to 20-25K na rok. Community college tu to jakies $15K. Wiec $30K na community college na dwa lata a potem minimum $40K na dwa lata na UC. Powyzej $70K. 

Sa stany gdzie jest taniej. Nowy Meksyk teraz rozwaza darmowe studia dla wszystkich, nawet dla studentow z zamoznych rodzin. W Wyoming jezeli wyrobisz sobie rezydenture tez jest bardzo tani; slyszalam ze podobnie jest w North Dakota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jackie napisał:

 

Niekoniecznie. Są sposoby by studiować taniej. Nie wiem jak inne stanowe uniwerki, ale takie UIC jest dość tanie (tuition + fees koło 21K na rok). Tym  niemniej warto zrobić pierwsze dwa lata na community college z którym UIC ma podpisana umowę, całość w 100% jest przetransferowana. Wiem bo zdecydowaliśmy się na tą opcję dla młodszego syna. Są też stypendia dla ubogich, stypendia dla osób ślepych, głuchych, czarnoskórych itp., oraz różnorakie stypendia naukowe (z małymi wyjątkami pokrywają tylko małe sumy.)

 

Ale ktoś kto przyjedzie i z buta będzie chciał tak studiować - będzie b. trudno.

No i nie zapominajmy o stypendiach sportowych :) w zależności od sportu może być mało czasu na naukę. Pamiętam kiedyś był na forum chłopak, który pojechał na studia gdzieś do Kalifornii na stypendium sportowe - chyba w siatkówkę grał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Community college gdzie syn teraz łazi - nie pamiętam dokładnie ile jest czesne bo nie kce mi się sprawdzać, ale za 2 lata + książki zapłacimy jakieś 9K. Na studia na UIC mamy odłożone część pieniędzy i pomoże nam też teść który jest zachwycony że jako jedyny w rodzinie (przyszywanej ale jednak ;) ) jest ktoś kto chce  iść w jego ślady i studiować STEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_kuba napisał:

Nie slyszalem o tym zeby pracodowca zasponsorowal 4 letnie studia

Kup se aparat słuchowy ;) 

Tuition reimbursement za community college - pokryło wszystko. RN to BSN na uniwersytecie - pokryte w 100% przez pracodawcę, z podatkiem włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...