Skocz do zawartości

Wyjazd z rodzicami


Spajderr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, Kuba_kuba napisał:

Chlopak chce spelnic swoje marzenie, a jedyne co mu doradzacie to zrezygnowac. 

 

Dzieciak chce sprowadzać całą rodzinę do USA po to by tu studiować gdy ma opcje studiowania za darmo w  Polsce. Nie sądzę by wiele osób uznało że jest to sensowny plan. Nie chodzi o sam fakt studiowania, jak kogoś stać to niech sobie przyjedzie i studiuje, moc dla Polaków! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Jackie said:

Dzieciak chce sprowadzać całą rodzinę do USA po to by tu studiować 

Watek zszedl na koszty studiow i jakos umknal (przynajmniej mi) ten fakt sprowadzania calej rodziny ze soba na studia. Jaki to wogole swietny pomysl jest! Mamusia opierze, spakuje lunchyk w pudelko, obiadkiem po zajeciach przywita. Jakby sie jakas "fladra", nie daj Boze, zaczela wokol Synka krecic, to pogoni huncwotke kijem! Tatus tez sie przyda, moze sobie tyrac w miedzyczasie na 2 etaty, zeby sie w domu nie nudzil. W koncu na czesne i kieszonkowe trzeba jakos zarobic.

Ech, zeby czlowiek mogl czas cofnac i podjac inne zyciowe decyzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xarthisius - ja czasami chce moja rodzinke sprowadzic, zeby mi z psami siedzieli jakos na zmiane i zebym nie musiala zatrudniac ludzi z rovera, wiec pomysl ze studiami calkiem calkiem. Ja akurat myslalam, zeby sie zaciagnac do AirForce i mamusia albo tatus w USA by ulatwilo sporo kwestii. Jakbym musiala gdzies wyleciec na misje to z psami by posiedzieli, jakbym musiala sie wyprowadzic z mieszkania to bym moje meble do piwnicy wzieli. Mamusia by cos ugotowala. Tata by mi auto naprawil. Bylabym nawet w stanie pokryc wszystkie koszty tejze imigracji dla takich benefitow :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

It's official. Kuba to dzieciak. Nie wierze ze jest na studiach. 

Second that. Jak tez sie czasem zangazuje w bezproduktywne "dyskusje", jak ostatnio chyba z @maciopa , ale to starzy wyjadacze, i okazjonalnie cos ciekawego napisza... A tutaj daliscie sie wkrecic dzieciakowi, w dodatku bezczelnemu i bez zadnych manier.

@Kuba_kuba ....Ze @Jackie ma sie wziac sama i zbanowac? Czy ze ktos ma sie wyproznic? Co to za komentarze? Kto za chwile zostanie zbanowany to zaklady juz obstawione. To nie Onet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, może i studiuje, to nie jest wykluczone. Mój syn też studiuje a na zadane przez OP pytanie nie znałby odpowiedzi. Bo to ja i mąż pomagaliśmy mu we wszystkim co ma związek ze studiami. Sam sobie wybrał kierunek, sam założył konto FAFSA itp., ale pełnego mechanizmu nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/19/2019 at 10:02 AM, ilon said:

@Xarthisius - ja czasami chce moja rodzinke sprowadzic, zeby mi z psami siedzieli jakos na zmiane i zebym nie musiala zatrudniac ludzi z rovera, wiec pomysl ze studiami calkiem calkiem. Ja akurat myslalam, zeby sie zaciagnac do AirForce i mamusia albo tatus w USA by ulatwilo sporo kwestii. Jakbym musiala gdzies wyleciec na misje to z psami by posiedzieli, jakbym musiala sie wyprowadzic z mieszkania to bym moje meble do piwnicy wzieli. Mamusia by cos ugotowala. Tata by mi auto naprawil. Bylabym nawet w stanie pokryc wszystkie koszty tejze imigracji dla takich benefitow :D 

To hojna jesteś koleżanko! Ja właśnie sprowadziłam swoją mamę na miesiąc do nas (co by pomogła jedno dziecię ogarnąć gdy rodzi się kolejne), ale jakbym ją miała tu utrzymywać na stałe to bym z torbami poszła (myśle zwłaszcza o opłacaniu jej medicala...). Tak dobrze to nie ma :huh:

chociaz w sumie może i lepiej, bo to że rodzice i teściowie daleko i nie trzeba ich odwiedzać to jedna z największych zalet tej emigracji. zwłaszcza za teściami nie tęsknie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...