Skocz do zawartości

ANULOWANIE WIZY B1/b2 NA LOTNISKU


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Amsterdam nie ma preclearance z urzędnikiem CBP (tak jak Dublin). Musiała ta wiza być już anulowana wcześniej w systemie i tylko wyskoczyła (po wpisaniu numeru), że jest nieważna. Tak wieć tak jak sly pisze to nie urzędnik ci anulował wizę ale została ona anulowana wcześniej. Nie sądzę, że zaważył o anulowaniu anons poszukiwania pracy skoro we wniosku nie wpisywałeś danych do kont na social media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mcpear napisał:

Amsterdam nie ma preclearance z urzędnikiem CBP (tak jak Dublin). Musiała ta wiza być już anulowana wcześniej w systemie i tylko wyskoczyła (po wpisaniu numeru), że jest nieważna. Tak wieć tak jak sly pisze to nie urzędnik ci anulował wizę ale została ona anulowana wcześniej. Nie sądzę, że zaważył o anulowaniu anons poszukiwania pracy skoro we wniosku nie wpisywałeś danych do kont na social media

Hmm... dla mnie to rowniez zagadka... Urzednik na poczatku powiedzial ze sa pewne problemy z moja wiza i ze zostala anulowana. W dalszej czesci rozmowy pytal o cel podrozy, dlugosc itp.... jak rowniez sugerowal ze jestem mloda i wiele osob tak jak ja jedzie do USA zeby zarobic $. Pytal kilkakrotnie czy jestem z nim szczera i czy jade do kolezanki. Twierdzil ze nie moze mi powiedziec dlaczego promesa zostala anulowana i ze moge otrzymac raport w Konsulacie. 

Jak to jest mozliwe, ze wiza zostala anulowana wczesniej w systemie? i nikt o tym nie informuje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał mcpear, Schiphol nie ma prawdziwego Pre-Clearance, ma tzw. Pre-Departure Centers iz tego co się orientuję ludziska tam pracujący nie mają upoważnień do anulowania wiz, mogą co najwyżej na samolot cię nie wpuścić. Nie wiemy co się stało i możemy sobie gdybać do upojenia. Chcesz się dowiedzieć co się stało, idź do konsulatu i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jackie napisał:

Tak jak napisał mcpear, Schiphol nie ma prawdziwego Pre-Clearance, ma tzw. Pre-Departure Centers iz tego co się orientuję ludziska tam pracujący nie mają upoważnień do anulowania wiz, mogą co najwyżej na samolot cię nie wpuścić. Nie wiemy co się stało i możemy sobie gdybać do upojenia. Chcesz się dowiedzieć co się stało, idź do konsulatu i zapytaj.

Zwykla kontrola bezpieczenstwa jak na kazdym lotnisku odprawiajacym samoloty amerykanskich linii. Ostatnio chyba we FRA sympatyczny pan z takiej kontroli znal Polske i wypytywal gdzie bylem. Okazalo sie ze bywal w Opolu, wymienil mi co tam widzial. Za to wyleciala mu z glowy nazwa Sudetow, Uwazal ze to piekne gory - grzeczny i dobrze wychowany. Podejrzewam ze kiedys pracowal w ktoryms konsulacie w Polsce i wolnedni spedzal krajoznawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andyopole napisał:

Zwykla kontrola bezpieczenstwa jak na kazdym lotnisku odprawiajacym samoloty amerykanskich linii. Ostatnio chyba we FRA sympatyczny pan z takiej kontroli znal Polske i wypytywal gdzie bylem. Okazalo sie ze bywal w Opolu, wymienil mi co tam widzial. Za to wyleciala mu z glowy nazwa Sudetow, Uwazal ze to piekne gory - grzeczny i dobrze wychowany. Podejrzewam ze kiedys pracowal w ktoryms konsulacie w Polsce i wolnedni spedzal krajoznawczo.

Nie zwykla - tam sa Ci goscie zadawajacy glupie pytania i starajacy sie wygladac na waznych - jak sie okazuje moze jednak nie sa tacy niewazni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kzielu napisał:

Nie zwykla - tam sa Ci goscie zadawajacy glupie pytania i starajacy sie wygladac na waznych - jak sie okazuje moze jednak nie sa tacy niewazni...

Zawsze sie zastanawialem czemu oni wlasnie tam tak sie wydurniaja. Na innych lotniskach jest w kacie pulpit przy ktorym stoi dziewczyna albo dwie i robia ten pre-departure check. Ktos nieobeznany nawet tam nie podejdzie bo nie bedzie wiedzial co I jak, najwyzej zawroca spod wejscia na gate, po nalepke.Podejrzewam ze tez maja prawo nie wpuscic na poklad jak trafia "podpadziocha". Kiedys wpuscili, wlasnie w AMS, juz siedzielismy w srodku gdy przyszli mundurowi i wyciagneli goscia z samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odpowiedzialność przewoźnika za dowiezienie do granicy osoby nie spełniającej wymogów formalnych do przekroczenia granicy.
2. API/PNR
3. Departament Stanu może w każdej chwili unieważnić promesę wizową.

A z ciekawostek: leciałam do DC w celach służbowych więc posługiwałam się wizą A2, pracownik linii lotniczych na lotnisku we FRA nie mógł uwierzyć, że ktoś kto ma wizę A2 leci w wypchanych dresach i koszulce z Rick and Morty'm i próbował mi odmówić podejścia do stanowisk kontroli granicznej, telefon z niemieckiego MSZ do Bundes Polizei załatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...