Skocz do zawartości

usa - wysokie rozrastwienie dochodowe i wysoka przestepczość


Milosz245

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czyli @Jackie wlasnie doszlismy do sytuacji ze w niektorych przypadkach, taka osoba nie zarobi nawet cokolwiek (jesli sie sama na to zgodzi), tylko nie zarobi nic.

Czy nastepnym krokiem bedzie, ze musze chargowac $1.5/sf powierzchni projektowej, bez wzgledu na to czy mam projekty czy nie, gdyz robiac to po $1/sf nie wyrabiam swojej living wage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marwin napisał:

Czy nastepnym krokiem bedzie, ze musze chargowac $1.5/sf powierzchni projektowej, bez wzgledu na to czy mam projekty czy nie, gdyz robiac to po $1/sf nie wyrabiam swojej living wage?

Rozumiem, pracujesz dla samego siebie? Jezeli nie wyrabiasz swojej living wage to albo "chargujesz" za malo albo czas na inna prace ktora bedzie  ci placic living wage. Twoj wybor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia pracuje w firmie, ale na pozycji gdzie musze brac pod uwage ile wydajemy i ile zarabiamy. Stad tez druga strona rownania nie jest mi obca. Ja jedynie mowie, ze nie chce by nikt dyktowal mi moje stawki i wnikal w to ile oferuje komus.
a dodatkowo, dla przypomnienia dla @Jackie placenie min. wage nie gwarantuje living wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marwin napisał:

I co mam zrobic, jezeli stac mnie zaplacic $7.25 na osobe z lekkim uposledzeniem, co posprzata mi office, ale nie moge wygospodarowac $15/h dla matki z dwojka dzieci? Mam w tym momencie nie zatrudniac? Jak to ma wygladac?

Sa miejsca gdzie za $7.25 mozna wyzyc, zwlaszcza jezeli tez oferujesz ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci poszedlem do biura sprawdzic Oregonskie minimum wages.

$12.50 dla Metro Area(Portland I przyleglosci ok. 2.5 mln mieszkancow);

$11.25 Wieksze Counties ok. 1.0 mln

$11.00 Counties na zadupiach. ok. 0.5 mln

edit: przy takich stawkach praktycznie utrzymac sie samodzielnie nie mozna. Wynajm 1 bed apt = min. $1350

Zadna agencja takiego lokatora nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci sprawdziłem :) rent w Oregonskich Counties na zadupiach (wylosował mi się Redmond OR) - wyskoczyła mi oferta 1 bedroom apptm za $775 (https://www.zillow.com/homedetails/423-NW-6th-St-APT-9-Redmond-OR-97756/2091438467_zpid/)

178h x 11 daje $1958 brutto - podatku przy tym poziomie się chyba nie płaci za wiele (standard deductions są wysokie). Słabo z utrzymaniem się samodzielnym nadal.

Ale jak pisałem wcześniej jak już jest to para i oboje pracuja za $11 w tym Oregonie. Do tego wezmą raz w miesiącu zmianę w sobotę na owertajmy. To myślę, że utrzymają się bez problemu (bez fajerwerków na 100%) - nawet jakby chcieli wziąć lepszy niż podstawowy apartament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...