Jump to content

Koronawirus lotniska w USA


kismet75

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Normalnie. Jedynie sprawdzają, czy w ostatnich 14 dniach nie odwiedziłeś / odwiedziłaś Chin. Ale to powinni sprawdzić zanim wpuszczą Ciebie na pokład samolotu w Europie. W przypadku gdy odwiedziłeś / odwiedziłaś Chiny w ostatnich 14 dniach odmawiają boardingu. Leciałem z Europy przez EWR w zeszłym tygodniu. Do 19 marca mogą potencjalnie rozszerzyć listę "zakazanych krajów" - sytuacja zmienia się dynamicznie. Umiem sobie wyobrazić, że Południowa Korea będzie wkrótce na liście. Włochy, które są kolejnym ogniskiem na razie się nie zanoszą, żeby miały restrykcje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obecne obostrzenia zakłada, że w przypadku gdy byłaś w ostatnich 14 dniach w Chinach, Południowej Korei czy iranie to nie wpuszczą Ciebie na pokład samolotu lecącego do USA o ile nie jesteś obywatelem. Jedyne co poważnie zmieni tę perspektywę to rozszerzenie listy krajów o Włochy i potencjalnie Schengen area. Ale czy i kiedy to się stanie to troche gdybanie. Gdyby tak się stało to w zasadzie zamarłby ruch na trasie Europa - USA.

Link to comment
Share on other sites

Informacje ze strony Lot :

Polskie Linie Lotnicze LOT rekomendują bieżące sprawdzanie najnowszych wymagań związanych z wjazdem do krajów tranzytowych i docelowych. Wybrane państwa ogłosiły, że nie zostaną wpuszczone na ich teren osoby, które w ostatnich 14 dniach przebywały m.in. w Austrii, Chińskiej Republice Ludowej,  Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Iraku, Iranie, Japonii, Korei Południowej, Libanie, Makau, Niemczech, Singapurze, Syrii, Szwajcarii, Tailandii, Włoszech. Najnowsze informacje dotyczące restrykcji wjazdowych można śledzić na stronie IATA .

Pasażerowie, którzy nie są w stanie rozpocząć swojej podróży ze względu na restrykcje wjazdu, związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże spełniające wymogi wjazdu na terytorium danego kraju do 30 czerwca 2020 roku lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.

Powyższe warunki dotyczą biletów na rejsy operowane przez LOT, zakupionych przed datą wprowadzenia restrykcji. Aby skorzystać z możliwości zwrotu biletu lub zmiany terminu rejsu prosimy o kontakt z Państwa punktem sprzedaży.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy kraj, do którego lub przez który Państwo podróżują, wprowadził obostrzenia związane z prewencyjnymi działaniami epidemiologicznymi, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio ze służbami imigracyjnymi tego państwa.

https://www.lot.com/pl/pl/procedury-wjazdowe-wybranych-krajow

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.03.2020 o 16:02, mcpear napisał:

Gdyby tak się stało to w zasadzie zamarłby ruch na trasie Europa - USA.

Obserwując panikę, to juz nic mnie chyba nie zdziwi. Jak podają media - od czwartku Izrael praktycznie odcina się od świata:

"Zaostrzone reguły dotyczące wjazdu do Izraela dotyczą wszystkich cudzoziemców chcących przekroczyć granice tego państwa od najbliższego czwartku (12.03) od godz. 20. Nie ma w tym wypadku znaczenia obywatelstwo, kraj zamieszkania ani trasa podroży danej osoby. Każdy, kto będzie chciał przekroczyć granicę izraelską, będzie musiał bezwarunkowo poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Aby możliwe było jej odbycie trzeba zarazem wykazać, że dysponuje się w tym celu prywatnym mieszkaniem. Nie będzie możliwe przebywanie w izolacji na terenie hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Osoby niespełniające tych warunków, a także planujące krótszy niż dwutygodniowy pobyt, nie będą wpuszczane do kraju. Podobne zasady dotyczące izolacji rząd izraelski nałożył i to w trybie natychmiastowym, również na własnych obywateli powracających z zagranicznych wyjazdów. Nowe regulacje będą obowiązywały bezterminowo aż do ich odwołania. "

Wygląda na to, ze "World War Z" zydowscy liderzy obejrzeli, i wzięli sobie do serca :) 

Link to comment
Share on other sites

 

Godzinę temu, rzecze1 napisał:

Wygląda na to, ze "World War Z" zydowscy liderzy obejrzeli, i wzięli sobie do serca :) 

 

Panika generalnie nigdy nie jest dobra, ale panika w Izraelu? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...