Skocz do zawartości

Koronawirus lotniska w USA


kismet75

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, haneczka019 napisał:

Ja niestety jestem w tej drugiej grupie, mniej szczęśliwych. Mieliśmy plany lecieć na początku czerwca, ba! Mamy kupione bilety. Teraz nic nam innego nie pozostaje, jak obserwować rozwój sytuacji, ale nie wygląda to wszystko zbyt dobrze :mellow:.

 

My mieliśmy plany sie przeprowadzić w czerwcu... załamka :( ciekawe jak to sie rozwinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, haneczka019 napisał:

Ja niestety jestem w tej drugiej grupie, mniej szczęśliwych. Mieliśmy plany lecieć na początku czerwca, ba! Mamy kupione bilety. Teraz nic nam innego nie pozostaje, jak obserwować rozwój sytuacji, ale nie wygląda to wszystko zbyt dobrze :mellow:.

 

Do czerwca jeszcze kupa czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Jackie napisał:

 

Do czerwca jeszcze kupa czasu. 

Wiem Jackie i tym się pocieszam, chociaż po tym, jak w ostatnich dniach wszystko się dynamicznie zmienia, to coraz trudniej patrzeć na to z optymizmem. 

1 godzinę temu, cclaudia napisał:

My mieliśmy plany sie przeprowadzić w czerwcu... załamka :( ciekawe jak to sie rozwinie

Współczuję, naprawdę. Mam nadzieję, że uda Wam się wszystko dokończyć wg planów.

U nas to tylko wyjazd turystyczny i ewentualna strata pieniędzy, które już w związku z nim wydaliśmy. Nie jest to ogromna, życiowa zmiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kismet75 napisał:

Ja właśnie jestem zmuszony zmieniać bilet lot 19 marca . Też jestem ciekawy jak linie lotnicze podejdą do tych zmian .Wydaje mi się że wyjdzie ogólne zamieszanie.Kurcze chyba wykrakałem zakładając temat na forum .

Z tego co rozumiem, wiekszosc linii pozwala teraz bezplatnie zmienic termin podrozy, nie powinno byc problemu.

Nie wiadomo jak dlugo to wszystko potrwa... i ile przewoznikow w miedzy czasie zbankrutuje... zatem jezeli ktos ma gdzies opcje zwrotu pieniedzy to niech ja lapie obiema rekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie turystyczne z opcją "cancel for no reason" jest b. drogie ale ma sens w momencie gdy się kupuje bilety które nie są w 100% refundowane. Trzeba skalkulować co się bardziej opłaca: zapłacić za ubezpieczenie czy kupić droższy bilet z mniejszymi restrykcjami. Prawie zawsze taniej jest kupić dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza że podróż to nie tylko lot samolotem.

 

48 minut temu, mcpear napisał:

Jak skasowali lot to chyba nie tylko możesz zmienić termin ale skasować bilet i dostać pełen refund. Tak jak to wyżej wspomniano jak będzie lawina upadków linii lotniczych to już refund nie będzie się należał

 

Ludzie kasowali charge na kartach kredytowych po upadku Air Berlin. Jakies tam podobno jaja z tego powodu były i nawet im sądem grożono ale koniec końców jak na karcie ci usuną charge to już nie twój problem tylko banku który karte wystawił. Mogą się wykłócać między sobą do woli. Naturalnie jak upadnie kilka firm lotniczych to sytuacja może być całkiem inna.

https://thepointsguy.com/news/bankrupt-air-berlin-wants-passenger-to-pay-for-cancelled-flights/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay... Obejrzalem wlasnie konferencje prasowa brytyjskiego premiera... a wlasciwie jego dwoch naukowych doradcow... i wyglada na to, ze UK bedzie mialo bardzo unikalne podejscie do epidemii - bardzo systematyczne, chlodne, biologiczno-naukowe...

W mediach pojawia sie na pewno sensacyjne naglowki, bo pare rzeczy ktore obaj doktorzy powiedzieli, jesli zostana wyrwane z kontekstu - podniosa wiele brwi... no i przede wszystkim wbrew oczekiwaniom i tendencjom wszedzie idzie - nie bedzie izolacji UK od swiata... zatem polecam obejrzec calosc konferencji... i piszcie co sadzicie ( @Jackie  ? ) . W najblizszych tygodniach wszystkie planowane teoretyczne fazy epidemii i dzialania rzadu zostana poddane praktycznemu sprawdzianowi... zatem jak dozyjemy to porownamy.

Ja w miedzy czasie ide spac, sluchanie wywazonych opinii naukowcow mowiacych z brytyjskim posh akcentem ma na mnie wyjatkowo kojace dzialanie... :)

A i to swietna odmiana od katastroficznego szumu medialnego. Nie dziwie sie, ze nic sobie nie robili z Blitz'a jesli tak do nich przemawiano.. Keep calm and carry on...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rzecze1 napisał:

A i to swietna odmiana od katastroficznego szumu medialnego. Nie dziwie sie, ze nic sobie nie robili z Blitz'a jesli tak do nich przemawiano.. Keep calm and carry on...

W takich momentak jak tu nie kochac Anglikow? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj polskie podsumowanie tekstowe wczorajszej konferencji dla nieangielskojezycznych, dziennik.pl , "Brytyjczycy idą pod prąd w walce z koronawirusem. Mają zupełnie inną strategię."

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/6461881,koronawirus-wielka-brytania-walka-z-koronawirusem-brytyjczycy-wyspy-brytyjskie-epidemia.html

Kto ma dzis racje, okaze sie juz za kilka tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rzecze1 napisał:

Kto ma dzis racje, okaze sie juz za kilka tygodni...

Tak... w Korei Poludniowej juz widza spad nowych zakazen. Najgorszy kryzys chyba trwa jakies 3-4 tygodnie. Nadal uwazam, ze moglobyc gorzej z ta epidemia. Ebola, zika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...