Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, mcpear said:

Myślę, że nie. Generalnie co dwa tygodnie rząd wydaje rozporządzenie. Obecnie działa od 28 lipca do 11 sierpnia. To będzie działać 11 sierpnia - 25 sierpnia. Myślę, że następne będzie na okres 25 sierpnia - 8 września. Czynią to w dwutygodniowych interwałach aby co dwa tygodnie weryfikować listę państw do których lot jest zakazany i listę wyjątków. Poza tym jakby zakazali lotów do USA do końca roku to jakby LOT mógł na naiwnych klientach zbierać kasę? A tak jak jakiś klient się spyta do kiedy loty są wstrzymane do USA to dostaje od LOTu odpowiedź że są wstrzymane do 11 sierpnia / 25 sierpnia i że moga mu sprzedać (w sensie pobrać pieniądze) bilet na dowolną datę po tym okresie.

Mnie odechciało by sie podróżować gdyby mój rzad co 2 tygodnie zmienial w ten sposob zasady... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, PiciuK napisał:

Czarter, to jest czarter - okolica tysiąca dolarów za bilet w jedną stronę ..

Możesz kupić za okolo $500 na stronie lotu ( w 2 strony) i bez dopłaty zmienia Ci na "czarter" .

wg tego:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/polska-chce-zakazac-lotow-do-45-panstw-oto-lista/8qz9kh9
 

"Z tekstu założeń do projektu nowego rozporządzenia wynika także, że zniknie możliwość realizowania czarterów przez firmy turystyczne do państw znajdujących się na "czarnej liście". W jeszcze obowiązującym dokumencie takie zwolnienie się znajdowało."

Loty do Stanow nie sa obslugiwane przez firmy turystyczne, wiec moim zdaniem nic sie nie zmieni i będą latać tak jak do tej pory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, mcpear said:

Okazuje się, że te loty co obecnie latają to latają na zasadzie czarteru, na które LOT dostał zezwolenie od rządu. Nadal obowiązuje zakaz lotów rozkładowych, na czartery przewoźnik może wystąpić o zezwolenie i na takiej zasadzie obecenie funkcjonują połączenia, które można wyśledzić na flightradar. Po 11 sierpnia ma wejść rozporządzenie, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia wszelkie loty do iluś krajów świata (w tym do USA) zostaną z Polski zakazane i nie będzie wyjątku dla czarterów. Może to oznaczać, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia nie będą latać nawet te szczątkowe połączenie pomiędzy USA i Polską.

Akurat mam lot 12 sierpnia z Chicago do Warszawy, co za pech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA. Dwa czy jest dalej kwarantanna po powrocie do USA i trzy jakie dokumenty w zwiazku z tym mam zabrac ze soba. czy wystarczy akt malzenstwa.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ROB7 napisał:

Witam

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA. Dwa czy jest dalej kwarantanna po powrocie do USA i trzy jakie dokumenty w zwiazku z tym mam zabrac ze soba. czy wystarczy akt malzenstwa.

Dziekuje

Nie wiem jak odnośnie żony. Natomiast jeśli leci się np. lotem przesiadkowym przez Niemcy to wtedy traktują to jako lot z Niemiec do Polski i wtedy kwarantanna nie obowiązuje (chyba że coś zmienią) - takie info z infolinii Lufthansy uzyskałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ROB7 napisał:

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA.

 

Mam dokładnie ten sam problem. Mój mąż jako małżonek obywatelki Polski musi zostać wpuszczony, ale jako dowód małżeństwa mamy tylko amerykański akt małżeństwa. Wolimy nie ryzykować i polecimy dopiero jak umiejscowimy akt małżeństwa w Polsce. Na amerykańskim akcie małżeństwa nie ma nawet naszych dat urodzenia :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, ruthli said:

Nie wiem jak odnośnie żony. Natomiast jeśli leci się np. lotem przesiadkowym przez Niemcy to wtedy traktują to jako lot z Niemiec do Polski i wtedy kwarantanna nie obowiązuje (chyba że coś zmienią) - takie info z infolinii Lufthansy uzyskałam.

Tak wlasnie mam zamiar zrobic, jak to sie mowi dmuchac na zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jackie said:

 

Mam dokładnie ten sam problem. Mój mąż jako małżonek obywatelki Polski musi zostać wpuszczony, ale jako dowód małżeństwa mamy tylko amerykański akt małżeństwa. Wolimy nie ryzykować i polecimy dopiero jak umiejscowimy akt małżeństwa w Polsce. Na amerykańskim akcie małżeństwa nie ma nawet naszych dat urodzenia :( 

Kurcze nie pamietam czy to tytaj czy gdzies indziej ktos wkleil link do Polskiej strony kto moze wleciec do Polski, bylo tam wyraznie ze zona/maz obywatela Polski, wiec jesli spelniasz wymogi to nie bardzo rozumiem obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...