Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, ROB7 said:

Problemem moze okazac sie ze jestes dual citizen i kupujesz bilet w dwie strony do Polski i z powrotem do USA na Polski paszport, wiec teoretycznie nie zostaniesz wpuszczony na samolot powrotny do USA,  bilety kupiles na Polski Paszport wiec nim sie poslugujesz przy powrocie z Polski.

Teoretycznie mozna kupic bilet w jedna strone do Polski z USA na Polski paszport, a z powrotem wykupic w Polsce bliet do USA na amerykanski paszport.

Czy ktos przerabial ten scenariusz?

Numer paszportu nie jest powiązany z biletem. Przy odprawie linie lotnicze proszą o dokument podróży. Co więcej w każdą ze stron możesz pokazać inny dokument. Co więcej dokument pokazywany liniom lotniczym może być inny niż ten pokazywany przy przechodzeniu przez słuby imigracyjne. Jak lecisz z Europy do USA to linie lotnicze dodatkowo zbierają informacje dla Urzędu imigracyjnego w USA o dokumentach, które będziesz wykorzystywał przy przekroczeniu granicy.

Więc jako dual citizen: W USA pokażesz że masz oba paszporty liniom lotniczym i że Europa "Ciebie wpuści". Granicę w Europie przekroczysz na "polski paszport". Po czym wracając liniom lotniczym pokażesz paszport USA (co odnotują w systemie APIS), a pogranicznika w Polsce czy w Niemczech pozdrowisz tym samym paszportem, który użyłeś wlatując do Europy (czyli polskim).

Nie musisz kupować dwóch biletów one-way

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 minut temu, ROB7 napisał:

Problemem moze okazac sie ze jestes dual citizen i kupujesz bilet w dwie strony do Polski i z powrotem do USA na Polski paszport, wiec teoretycznie nie zostaniesz wpuszczony na samolot powrotny do USA,  bilety kupiles na Polski Paszport wiec nim sie poslugujesz przy powrocie z Polski.

Teoretycznie mozna kupic bilet w jedna strone do Polski z USA na Polski paszport, a z powrotem wykupic w Polsce bliet do USA na amerykanski paszport.

Czy ktos przerabial ten scenariusz?

A kto przy zakupie biletu pyta o paszport? Tylko raz się spotkałem kilka lat temu. Chyba ze teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ROB7 napisał:

Problemem moze okazac sie ze jestes dual citizen

To atut a nie jakiekolwiek obciążenie w przekraczaniu granic. Lot z USA do Polski z polskim paszportem, a lot z Polski do USA z amerykańskim paszportem lub z potwierdzonym aktualnym statusem rezydenta USA. I z niczym nie ma żadnego prawnego problemu. Chyba, że głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czkeajcie bo ja juz zglupialem z tego wszystkiego, przeciez kupujac bilet dajesz numer paszportu, teraz o ile dales dane Polskiego z paszportu kupujac bilet w dwie strony nie masz problemu wleciec do Polski, o tyle masz go w druga strone. Chodzi o to ze mozesz miec klopot okazujac sie Polskim paszportem na lotnisku przy powrocie do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, mcpear said:

Numer paszportu nie jest powiązany z biletem. Przy odprawie linie lotnicze proszą o dokument podróży. Co więcej w każdą ze stron możesz pokazać inny dokument. Co więcej dokument pokazywany liniom lotniczym może być inny niż ten pokazywany przy przechodzeniu przez słuby imigracyjne. Jak lecisz z Europy do USA to linie lotnicze dodatkowo zbierają informacje dla Urzędu imigracyjnego w USA o dokumentach, które będziesz wykorzystywał przy przekroczeniu granicy.

Więc jako dual citizen: W USA pokażesz że masz oba paszporty liniom lotniczym i że Europa "Ciebie wpuści". Granicę w Europie przekroczysz na "polski paszport". Po czym wracając liniom lotniczym pokażesz paszport USA (co odnotują w systemie APIS), a pogranicznika w Polsce czy w Niemczech pozdrowisz tym samym paszportem, który użyłeś wlatując do Europy (czyli polskim).

Nie musisz kupować dwóch biletów one-way

przepraszam nie zauwazylem Twojej wypowiedzi, dzieki to by byla najprostrza sprawa.

Z reszta potwierdza sie to z wiadomoscia z Konsulatu Polskiego w LA ktora dzisiaj dostalem.

Akt malzenstwa wystarczy, milo widziany jak przetlumaczony i tyle.

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak lecialam do PL, a to bylo dawno, bo chyba z 3 lata temu, to pokazywałam mój usa paszport, bo polski mi stracił ważność. Przy wylocie fo usa w Niemczech się zapytali czy mam przy sobie także swój polski paszport, powiedziałam, że mam ale stracił ważność, powiedzieli że nie szkodzi, chcial zobaczyc 2 paszporty. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Big brother is always watching :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROB7 napisał:

Z reszta potwierdza sie to z wiadomoscia z Konsulatu Polskiego w LA ktora dzisiaj dostalem.

Akt malzenstwa wystarczy, milo widziany jak przetlumaczony i tyle.

 

Kiedy lecicie? Daj znać jak poszło, jak mimo wszystko umiejscowię ten akt małżeństwa, już zamówiliśmy pełen odpis aktu urodzenia męża by uzupełnić dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu przyleciałem do Polski Lotem. Paszport polski miałem już nieważny i dałem na granicy w Krakowie paszport amerykański. Nie uznali mi go. Czyli miałem wlot bez paszportu i powiedzieli że bez polskiego nie wylecę. Odnośnie wyrobienia paszportu to w czwartek złożyłem wniosek a dzisiaj dostałem sms że jest do odbioru. Numer paszportu podaje się dopiero przy odprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...