Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ViWolf napisał:

Gdyż, teoretycznie, mieszkam w kraju, w którym mam prawo wypowiadać się swobodnie i na każdy temat; na forach też. I nikt mi, ani ja nikomu, nie mam prawa zabraniać wypowiedzi. To nawet nie kulturalne. Poza tym nie odniosłam się do żadnych przepisów a pytanie były ogólne. 

 

Niekulturalne jest wypisywanie tysiaca postow na forum z ktorych wiekszosc nie jest specjalnie na temat. Przykrec troche srube z ta tworczoscia, to forum o US nie wiem czy zauwazylas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 minut temu, kzielu napisał:

Niekulturalne jest wypisywanie tysiaca postow na forum z ktorych wiekszosc nie jest specjalnie na temat. Przykrec troche srube z ta tworczoscia, to forum o US nie wiem czy zauwazylas...

Sugerujesz, że US nie jest krajem demokratycznym i na forum USA nie mam prawa się wypowiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ViWolf napisał:

Sugerujesz, że US nie jest krajem demokratycznym i na forum USA nie mam prawa się wypowiadać?

OMG. Przywolaj jeszcze konstytucje, 1szy ammendment (ktorego pewnie nie przeczytalas) i PDT.  I flage. Koniecznie flage.

Uprzejmie tylko informuje ze forum nie jest od tworczosci nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jackie napisał:

Raczej nie dostanie, nawet jak zdobędziemy wymagane dokumenty trzeba jeszcze urzędników przekonać że chodzi o tych samych ludzi, tu jest mega problem. O ile teraz w USA czepiają się podczas składania jakiejkolwiek imigracyjnej papierologii, w czasach gdy rodzina męża tu przypłynęła każdy podawał imię jakie mu się podobało. Pradziadek Chaim, nie dość że nazwisko jest źle napisane na liście pasażerów statku którym przypłynął do NY, został przerobiony na "Haim" a potem na "Hyme" i wreszcie "Hyman." Z kolei jego córka, znana mojemu mężowi jako Frieda, najprawdopodobniej urodziła się jako Frajda lub Frejda. Dodajmy do tego że babcia zakończyła życie jako Edith, and ma też dokumenty w których na imię ma Ida, Idis, oraz Ides.

U mojej mamy w rodzinie bylo zupelnie tak samo tylko ze z ta roznica, ze nikt nigdy nie emigrowal do USA a imiona i nazwiska na aktach urodzenia, slubow, zgonow, ID byly zupelnie inne. Powodzenia Jackie i daj znac czy jest jakis progress!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że te loty co obecnie latają to latają na zasadzie czarteru, na które LOT dostał zezwolenie od rządu. Nadal obowiązuje zakaz lotów rozkładowych, na czartery przewoźnik może wystąpić o zezwolenie i na takiej zasadzie obecenie funkcjonują połączenia, które można wyśledzić na flightradar. Po 11 sierpnia ma wejść rozporządzenie, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia wszelkie loty do iluś krajów świata (w tym do USA) zostaną z Polski zakazane i nie będzie wyjątku dla czarterów. Może to oznaczać, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia nie będą latać nawet te szczątkowe połączenie pomiędzy USA i Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie. Generalnie co dwa tygodnie rząd wydaje rozporządzenie. Obecnie działa od 28 lipca do 11 sierpnia. To będzie działać 11 sierpnia - 25 sierpnia. Myślę, że następne będzie na okres 25 sierpnia - 8 września. Czynią to w dwutygodniowych interwałach aby co dwa tygodnie weryfikować listę państw do których lot jest zakazany i listę wyjątków. Poza tym jakby zakazali lotów do USA do końca roku to jakby LOT mógł na naiwnych klientach zbierać kasę? A tak jak jakiś klient się spyta do kiedy loty są wstrzymane do USA to dostaje od LOTu odpowiedź że są wstrzymane do 11 sierpnia / 25 sierpnia i że moga mu sprzedać (w sensie pobrać pieniądze) bilet na dowolną datę po tym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...