Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Jackie said:

 

Nie tylko LOT. Wiele linii sprzedawało bilety wiedząc że loty będą odwołane. Chciwość nie zna granic :( 

Dokladnie. Juz wspominałam ze Lufthansa odwołała nam pierwszy lot.

Zabawne jest dla mnie, ze Lufthansa tlumaczyla sie, ze nie lata juz do Dulles i dlatego lot odwolano. Super, tyle ze po wyjściu na ich strone mozna spokojnie bilety do Dulles kupic. :p 

Teraz dwa razy dziennie sprawdzam swoja nowa rezerwacje czy przypadkiem i ona nie poszla w cholere. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Właśnie tego boję się najbardziej że wykupię bilet do Nowego Jorku w obie strony i albo w jedną albo w drugą będą problemy z lotem. A może nawet w obie strony. Dzwoniłam do LOT-u i oni oczywiście zachęcają do kupna biletów. Nikt nie chce powiedzieć że np z braku rozprzedanych biletów na dany lot, samolot może nie wylecieć w danym dniu. Absolutnie nie chcą odpowiedzieć na to pytanie. Więc jak dla mnie to zbyt duże ryzyko lecieć teraz do Nowego Jorku niestety :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, NOVA 18 said:

Właśnie tego boję się najbardziej że wykupię bilet do Nowego Jorku w obie strony i albo w jedną albo w drugą będą problemy z lotem. A może nawet w obie strony. Dzwoniłam do LOT-u i oni oczywiście zachęcają do kupna biletów. Nikt nie chce powiedzieć że np z braku rozprzedanych biletów na dany lot, samolot może nie wylecieć w danym dniu. Absolutnie nie chcą odpowiedzieć na to pytanie. Więc jak dla mnie to zbyt duże ryzyko lecieć teraz do Nowego Jorku niestety :) 

My mamy lot do Nowego Jorku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lestat napisał:

Na stronie LOTu można wybrać 1026 i 1027, plus kilka opcji cenowych na konkretne daty. Możliwe, że przy próbie

płatności wyświetla błąd albo komunikat o konieczności kontaktu z konsulatem, albo konsulatami.

Znana juz starym forumowiczom tesciowa mojego kolegi miala zabukowany przez Konsulat lot repatriacyjny z Chicago do WAWy na 10 lipca a I tak cztery dni przed lotem zadzwonili ze jej bilet jest scancelowany. Sprawdzalismy na Flight Radar I ten samolot polecial wiec chyba potrzebowali miejsce dla jakiegos "szwagra". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym LOTem to rzeczywiście ciekawe. Wg flightradar coś tam lata (nie codziennie i nieregularnie ale na numerach lotów z regularnej siatki połączeń). Na stronach lot.com można kupić bilety. Wczoraj na połączenie ORD-WAW mogłem wybrać praktycznie dowolny dzień. Dzisiaj do 11 sierpnia wszystko odwołane. Po 11 sierpnia wszystko dostępne w sprzedaży. Odwołują niektóre z tych połączeń na ostatnią chwilę. Wg oficjalnego komunikatu (https://www.lot.com/us/en/resumption-of-flight-connections) połączeń do USA ... nie przywrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mcpear said:

Z tym LOTem to rzeczywiście ciekawe. Wg flightradar coś tam lata (nie codziennie i nieregularnie ale na numerach lotów z regularnej siatki połączeń). Na stronach lot.com można kupić bilety. Wczoraj na połączenie ORD-WAW mogłem wybrać praktycznie dowolny dzień. Dzisiaj do 11 sierpnia wszystko odwołane. Po 11 sierpnia wszystko dostępne w sprzedaży. Odwołują niektóre z tych połączeń na ostatnią chwilę. Wg oficjalnego komunikatu (https://www.lot.com/us/en/resumption-of-flight-connections) połączeń do USA ... nie przywrócili.

Dokładnie, loty są anulowane do 11 sierpnia ponieważ wczoraj (28 lipca) weszło rozporządzenie na 2 tygodnie (czyli do 11 sierpnia), które zakazuje lotów w niektóre kraje. I wychodzi na to, że z USA do Polski nie można bezpośrednio latać... 11 sierpnia dowiemy się co dalej, jeśli znowu będzie to samo, to znowu będą zablokowane następne 2 tygodnie (do 25 sierpnia) i tak to może trwać w nieskończoność, masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym,ze nie ma obowiazku kwarantanny w Pl po przylocie z USA zasiegnelam dzis jezyka jak to wyglada z tymi lotami LOT-u.Mnie interesuje lot z Chicago,wiec tak...kupuje sie bilet na regularny lot LO04,mimo ze oficjalnie LOT nie lata do USA,samolot z Warszawy przylatuje jako charter i przed odlotem do Warszawy z Chicago tez zmienia sie status samolotu na charter o numerze LO1004.

W chwili obecnej mozna kupic bilety na okres od 11.sierpnia wg regularnego rozkladu LOT,poniewaz wg ostatniego komunikatu do 11 sierpnia loty do USA sa oficjalnie ;) zawieszone.Cena biletu Chicago-Wroclaw-Chicago w okresie koniec sierpnia-koniec wrzesnia okolo $800 z bagazem rejestrowanym.Trzeba miec wazny polski paszport, zeby wsiasc do samolotu do Pl, w druga strone paszport USA lub Green Card.

Info od przedstawiciela LOT-u w Chicago.

A tak nieoficjalnie to codziennie ok 7PM przelatuje mi nad domem ladujacy na O'Hare LOT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze dyskusje w tym watku i sprawdzilam jak to dziala,ze niby nie lataja a jednak lataja :)

Jak to wyglada w praktyce,ile jest odwolanych lotow nie wiem.

Daj znac jak zona skutecznie poleci Lufthansa, tez sie nad tym zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, PiciuK said:

Małżonka miała na 15 sierpnia i też skasowali. LOT ma w nosie połączenia regularne do US - na tych "czarterach" zarabiają lepiej, więc spieszyć się z regularnymi lotami nie będą. W tej chwili na pewno bardziej stabilne i według rozkładu loty do US ma Lufthansa - o wiele łatwiej uzyskać od nich jakąkolwiek informację - na dzień dzisiejszy latają wszystkie samoloty według ich rozkładu na stronie internetowej z terenu Niemiec, więc zdecydowaliśmy się kupić - zobaczymy co będzie...

Lot bezczelnie sprzedaje bilet na 15 sierpnia i jeszcze z info, że zostało kilka miejsc.

Nam Lufthansa anulowala sierpniowy lot z Niemiec - wcale nie sa lepsi od LOTu. ;)

Robia dokladnie to samo co LOT. Po anulowaniu naszego lotu moglam wejść na ich stronę i normalnie kupic bilety na ten "anulowany" lot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...