Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, mcpear napisał:

Możesz spróbować też polecieć przed 6 sierpnia, na jakiś czas aby tylko "zresetować zegar". I wrócić do Polski znów na rok. W długiej perspektywie w końcu CBP nie pozwoli na takie turystyczne traktowanie zielonej karty, ale obecenie broniłbym się, że covid i pandemia i że nie znaleźliście pracy w USA i wróciliście na chwilę do Polski, bo tam mąż znalazł pracę aby przeczekać covid.

Tez bym tak zrobiła. Trochę szkoda zeby wszystko przepadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 24.07.2020 o 09:55, Roelka v.2 napisał:

Znaczy juz macie zielone karty? Jak dlugo przebywacie poza USA? 

Tak mamy zielone karty. 6.08.2020minie rok poza USA. Więc teraz albo nigdy. Planowaliśmy( przed pandemią) wyjazd męża do USA  w marcu-kwietniu, żeby znalazł  na spokojnie pracę i załatwił kwestie

mieszkaniowe, a ja z córka miałam lecieć w lipcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aniaczas napisał:

Dzień dobry, mam jeszcze takie pytanie. Czy ktoś może słyszał, że na lotnisku w Chicago cofają do Polski osoby z zieloną kartą? Ponoć wpuszczją tylko obywateli USA.  Nie wiem czy to plotka, czy prawda. 

https://www.cbp.gov/contact

i bezpośrednio dowiedzieć się u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

czy ktoś z Was wie czy po przylocie do Nowego Jorku teraz np we wrześniu br obowiązuje kwarantanna? jestem stałym rezydentem i muszę do końca roku wrócić do USA aby nie stracić GC. Planuję lot na wrzesień ale wolałabym uniknąć kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, NOVA 18 napisał:

Dzień dobry

czy ktoś z Was wie czy po przylocie do Nowego Jorku teraz np we wrześniu br obowiązuje kwarantanna? jestem stałym rezydentem i muszę do końca roku wrócić do USA aby nie stracić GC. Planuję lot na wrzesień ale wolałabym uniknąć kwarantanny.

Jezeli bedzie obowiazywac to kwarantanny nie odbywa się w wiezieniu tylko w domu, posiedzisz dwa tygodnie, odsapniesz, odespisz jetlag. "Domki" czy inne azbesty poczekają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, NOVA 18 said:

Dzień dobry

czy ktoś z Was wie czy po przylocie do Nowego Jorku teraz np we wrześniu br obowiązuje kwarantanna? jestem stałym rezydentem i muszę do końca roku wrócić do USA aby nie stracić GC. Planuję lot na wrzesień ale wolałabym uniknąć kwarantanny.

Obecnie nie ma obowiązkowej kwarantanny. Co będzie we wrześniu nikt Tobie nie zagwarantuje. W USA od marca nie obowiązywała kwarantanna po przylocie zza granicy, więc można domniemywać, że są niezerowe szanse, że we wrześniu nadal nie będzie obowiązywać.

Wyjątkiem są Hawaje, ale tam obowiązuje kwarantanna wszystkich przylatujących spoza wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mcpear said:

Obecnie nie ma obowiązkowej kwarantanny. Co będzie we wrześniu nikt Tobie nie zagwarantuje. W USA od marca nie obowiązywała kwarantanna po przylocie zza granicy, więc można domniemywać, że są niezerowe szanse, że we wrześniu nadal nie będzie obowiązywać.

Wyjątkiem są Hawaje, ale tam obowiązuje kwarantanna wszystkich przylatujących spoza wysp.

A czy w poniższym linku czasem nie jest napisane, że są kraje po powrocie z których trzeba przejść kwarantannę?
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest lista krajów, gdzie jeśli przebywało się 14 dni przed przylotem do USA obejmuje podróżnych zakaz wlotu do USA (o ile nie są objęci wyjątkami). W USA nie ma kwarantanny. Jak mieszkasz na terenie Polski i nie jesteś objęty wyjątkiem to masz zakaz wlotu do USA o ile w ostatnich 14 dniach byłeś na terenie wymienionych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

Nie. To jest lista krajów, gdzie jeśli przebywało się 14 dni przed przylotem do USA obejmuje podróżnych zakaz wlotu do USA (o ile nie są objęci wyjątkami). W USA nie ma kwarantanny. Jak mieszkasz na terenie Polski i nie jesteś objęty wyjątkiem to masz zakaz wlotu do USA o ile w ostatnich 14 dniach byłeś na terenie wymienionych krajów.

Nie trzymałem się żadnej definicji kwarantanny, ale dokładnie miałem na myśli. Bo siedzenie 2tyg w Chorwacji jest w pewnym sensie kwarantanną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...