Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Fraggg napisał:

Witam, może jest ktoś w stanie podpowiedzieć co mam robić. Mam zakupiony bilet na 11 sierpnia z Chicago do Warszawy w LOT (LO 4) .Co 2 tygodnie publikowana jest lista krajów do których nie można latać - cały czas USA są zamkniętę (w obie strony). Mimo to, LOT sprzedaje normalnie bilety, dlatego kupiłem na 11 sierpnia. I właśnie 11 sierpnia będzie wchodziło nowe rozporządzenie i domyślam się że USA znowu nie będzie uwzględnione. W takim wypadku mój lot jest anulowany? Wiecie może jak wówczas można się dostać do Polski? Niedługo kończy mi się wiza i muszę wyjechać. Dzięki za pomoc.

Wizę w tej chwili bardzo łatwo przedłużyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
31 minutes ago, Fraggg said:

Witam, może jest ktoś w stanie podpowiedzieć co mam robić. Mam zakupiony bilet na 11 sierpnia z Chicago do Warszawy w LOT (LO 4) .Co 2 tygodnie publikowana jest lista krajów do których nie można latać - cały czas USA są zamkniętę (w obie strony). Mimo to, LOT sprzedaje normalnie bilety, dlatego kupiłem na 11 sierpnia. I właśnie 11 sierpnia będzie wchodziło nowe rozporządzenie i domyślam się że USA znowu nie będzie uwzględnione. W takim wypadku mój lot jest anulowany? Wiecie może jak wówczas można się dostać do Polski? Niedługo kończy mi się wiza i muszę wyjechać. Dzięki za pomoc.

LOT sprzedaje loty ponieważ jest wciaz grupa ludzi którzy mogą podrozowac do USA ze strefy Schengen. 

To czy twój lot bedzie anulowany czy nie, nie zalezy od rozporzadzen. To bedzie zalezec od tego czy linii lotniczej bedzie sie opłacało lecieć, tzn. Czy bedzie oblozenie. Jak nie bedzie chetnych na lot to lot sie nie odbedzie. 

Nikt nie bedzie ci w stanie powiedziec czy twoj lot sie odbedzie czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Roelka v.2 said:

LOT sprzedaje loty ponieważ jest wciaz grupa ludzi którzy mogą podrozowac do USA ze strefy Schengen. 

To czy twój lot bedzie anulowany czy nie, nie zalezy od rozporzadzen. To bedzie zalezec od tego czy linii lotniczej bedzie sie opłacało lecieć, tzn. Czy bedzie oblozenie. Jak nie bedzie chetnych na lot to lot sie nie odbedzie. 

Nikt nie bedzie ci w stanie powiedziec czy twoj lot sie odbedzie czy nie. 

Ok dzięki. Myślałem, że rozporządzenia mają wpływ bo jeszcze wczoraj można było kupić bilety z Chicago do Polski praktycznie na każdy dzień, a dziś nagle po rozporządzeniu akurat na 2 tygodnie (tyle co to rozporządzenie obejmuje) nie można nic kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Fraggg said:

Ok dzięki. Myślałem, że rozporządzenia mają wpływ bo jeszcze wczoraj można było kupić bilety z Chicago do Polski praktycznie na każdy dzień, a dziś nagle po rozporządzeniu akurat na 2 tygodnie (tyle co to rozporządzenie obejmuje) nie można nic kupić.

Nie rozumiem tych rozporządzeń. Znaczy, Polski rzad wprowadza sobie co 2 tygodnie nowe zasady lotow?

Dotychczas myslalam ze jesli chodzi o loty do USA to obowiazuje jedynie ban na loty z Schengen (z wyjatkami). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fraggg napisał:

Ok dzięki. Myślałem, że rozporządzenia mają wpływ bo jeszcze wczoraj można było kupić bilety z Chicago do Polski praktycznie na każdy dzień, a dziś nagle po rozporządzeniu akurat na 2 tygodnie (tyle co to rozporządzenie obejmuje) nie można nic kupić.

 

Rozporządzenia to jedno, ktoś musi tymi samolotami lecieć, wątpię czy samolot poleci z kilkoma pasażerami bo to nieopłacalne. Może kilka razy ale codziennie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Roelka v.2 said:

LOT sprzedaje loty ponieważ jest wciaz grupa ludzi którzy mogą podrozowac do USA ze strefy Schengen. 

To czy twój lot bedzie anulowany czy nie, nie zalezy od rozporzadzen. To bedzie zalezec od tego czy linii lotniczej bedzie sie opłacało lecieć, tzn. Czy bedzie oblozenie. Jak nie bedzie chetnych na lot to lot sie nie odbedzie. 

Nikt nie bedzie ci w stanie powiedziec czy twoj lot sie odbedzie czy nie. 

LOT sprzedaje bilety do USA bo ludzie chcą kupić i zapłacić. Przy dzisiejszych problemach z płynnością każda ściągnięta złotówka z rynku jest na wagę złota. A jeśli LOT odwoła lot na który klient kupił bilet to po pierwsze będzie go próbował zwodzić ze zwrotem, oferował vouchery itp. Generalnie odzyskać wpłacone złotówki jest trudniej niż je wpłacić. Generalnie czas oczekiwania na zwrot kasy obecnie w liniach lotniczych wydłużył się znacząco nawet do kilku miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Roelka v.2 said:

Nie rozumiem tych rozporządzeń. Znaczy, Polski rzad wprowadza sobie co 2 tygodnie nowe zasady lotow?

Dotychczas myslalam ze jesli chodzi o loty do USA to obowiazuje jedynie ban na loty z Schengen (z wyjatkami). 

 

Tak, co 2 tygodnie jakaś tam rada wypuszcza rozporządzenia gdzie można latać z Polski i do Polski. Teraz np. z krajów Europejskich jest zakaz do Szwecji i Portugali, ale już z przesiadkami można się tam dostać bez problemu. I właśnie nie wiem jak to jest z USA.

10 minutes ago, Jackie said:

 

Rozporządzenia to jedno, ktoś musi tymi samolotami lecieć, wątpię czy samolot poleci z kilkoma pasażerami bo to nieopłacalne. Może kilka razy ale codziennie już nie.

Tak tak, ludzie muszą być to wiadomo, ja poprostu się zastanawiam czy jakby już ta grupa ludzi się uzbierała co byłoby dla LOTu opłacalne, to czy te rozporządzenia co wprowadzają mogłyby w jakiś sposób zablokować lot. No ale nic, zobaczy się co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...