Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Możesz lecieć z 15to dniowym pobytem w Turcji lub Meksyku w drodze "do". Nie ma zakazu wjazdu jeśli ostatnie 14 dni spędziłaś poza Schengen. Przed 19 stycznia raczej nie otworzą granic dla turystów, którzy lecą prosto z Schengen. Chociaż to tylko wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Umiejscowienie robicie przez konsulat? 

 

Nie bo jest nieczynny, z wyjątkiem spraw paszportowych i pilnych wszystko odbywa się drogą korespondencyjną, więc mam to w nosie. Ściągnęłam podanie o uzupełnienie danych i pełnomocnictwo dla syna, pozbieram wszystkie dokumenty, zdobędę apostille (urzędy nieczynne, wszystko odbywa się przez pocztę) i wyślę Fedexem do syna żeby zrobił tłumaczenie u tłumacza przysięgłego w Polsce. Nie mogę w ten sposób zmienić nazwisko na męża ale mam to w doopie, najwyżej zrobimy to potem (wiem że trzeba sądownie itd. ale też mam to w doopie bo nie mam teraz na to w ogóle czasu).

Jak dobrze pójdzie i biurwa w Polsce będzie miała dobry dzień, może się uda za pierwszym razem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jackie napisał:

 

Nie bo jest nieczynny, z wyjątkiem spraw paszportowych i pilnych wszystko odbywa się drogą korespondencyjną, więc mam to w nosie. Ściągnęłam podanie o uzupełnienie danych i pełnomocnictwo dla syna, pozbieram wszystkie dokumenty, zdobędę apostille (urzędy nieczynne, wszystko odbywa się przez pocztę) i wyślę Fedexem do syna żeby zrobił tłumaczenie u tłumacza przysięgłego w Polsce. Nie mogę w ten sposób zmienić nazwisko na męża ale mam to w doopie, najwyżej zrobimy to potem (wiem że trzeba sądownie itd. ale też mam to w doopie bo nie mam teraz na to w ogóle czasu).

Jak dobrze pójdzie i biurwa w Polsce będzie miała dobry dzień, może się uda za pierwszym razem ;) 

Ja też robiłam w Polsce. Mama latała po urzędzie. Nawet ja mialam przyjemnosc podczas wizyty w PL, bo cos tam ode mnie chcieli. A dlaczego nazwiska nie zmienią? Mi kazali napisać jakim nazwiskiem się posługuje po ślubie i zmienili bez problemu. To chyba jedyna rzecz jaka była bezproblemowa. Teraz będę myśleć nad umiejscowienie aktu urodzenia dziecka, mają wdzystkie  dokumenty, nawet wczesniej podpisane zaświadczenie, że dzieci urodzone w czasie małżeństwa będą nosić takie nazwisko a nie inne, więc powinno być z górki. 

Oj papierkologia zawsze należy do "przyjemnosci", szczególnie PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sylwia-1903@o2.pl said:

Mam wizę  turystyczną B2. Jak myślicie kiedy usa ponownie otworzą granice dla turystów? Czekam w nadziei tyle miesięcy i nadal nic. Żaden informacji. Nic. Muszę lecieć do USA pilnie więc codziennie śledzę nowe wiadomosci i nic. Czy słyszeliście może jakieś nowe informacje?

Niestety nie mamy dostępu do zadnych tajnych informacji. ;) wiemy tyle co ty. 

Granice dla turystów sa otwarte - musisz tylko odbyc kwarantanne poza strefa Schengen i stamtąd wyleciec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jackie napisał:

 

Podobno trzeba być osobiście. Ale skoro tobie się udało to też spróbuję :D 

Spróbuj założyć sobie profil zaufany :
https://www.gov.pl/web/gov/zalatwiaj-sprawy-urzedowe-przez-internet-na-epuap

i wejść w kontakt z właściwym urzędem SC w którym będziesz umiejscawiać akt ślubu.

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że nasze urzędy są zdecydowanie bardziej "pro obywatelskie" niż np niemieckie i minęły już czasy "panienek z okienka" - jeśli gdzieś jednak zdarza się taka sytuacja - trzeba napisać skargę do właściwego organu z żądaniem odszkodowania (jeśli jest zasadne - por . https://www.infor.pl/prawo/gmina/postepowanie-administracyjne/276328,Urzednik-za-bledna-decyzje-zaplaci-dwunastokrotnosc-swojego-wynagrodzenia.html )

Pisanie o tym na jakimkolwiek forum nie wpłynie na poprawę ich pracy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Halyna napisał:

Spróbuj założyć sobie profil zaufany :
https://www.gov.pl/web/gov/zalatwiaj-sprawy-urzedowe-przez-internet-na-epuap

i wejść w kontakt z właściwym urzędem SC w którym będziesz umiejscawiać akt ślubu.

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że nasze urzędy są zdecydowanie bardziej "pro obywatelskie" niż np niemieckie i minęły już czasy "panienek z okienka" - jeśli gdzieś jednak zdarza się taka sytuacja - trzeba napisać skargę do właściwego organu z żądaniem odszkodowania (jeśli jest zasadne - por . https://www.infor.pl/prawo/gmina/postepowanie-administracyjne/276328,Urzednik-za-bledna-decyzje-zaplaci-dwunastokrotnosc-swojego-wynagrodzenia.html )

Pisanie o tym na jakimkolwiek forum nie wpłynie na poprawę ich pracy ;) 

 

Nie  miałam pojęcia że można online! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcpear napisał:

Możesz lecieć z 15to dniowym pobytem w Turcji lub Meksyku w drodze "do". Nie ma zakazu wjazdu jeśli ostatnie 14 dni spędziłaś poza Schengen. Przed 19 stycznia raczej nie otworzą granic dla turystów, którzy lecą prosto z Schengen. Chociaż to tylko wróżenie z fusów

A skąd data akurat19 stycznia? NIe pytam zaczepnie, ciekawa jestem czy coś mi umkneło (też mnie ten temat żywo interesuje...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...