Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, agatenka said:

Mcpear, troche wprowadzasz w blad, tak to wyglądało na samym początku.

Teraz kupujesz bilet normalnie na stronie  lotu (okolo $500 RT), gdy go odwołają dostajesz emaila z formularzem i kalendarzem lotow które możesz wybrać - po chwili dostajesz nowy bilet.  Nie musisz nigdzie dzwonić, nie zapisujesz się na żadną listę.  

Nawet w powyższym linku jest napisane:

 

"Od 13 do 24 sierpnia LOT zorganizuje następujące rejsy z USA do Polski:
z CHICAGO do WARSZAWY w dniach 14, 15, 18, 19, 21 i 22 sierpnia:

  • z Chicago do KRAKOWA, zaplanowane w dniach 17 i 24 sierpnia
  • z Nowego Jorku do Warszawy w dniach 13, 14, 16, 17, 19, 21, 23 i 24 sierpnia

BILETY ZAKUPIONE na te rejsy ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. Dodatkowa rejestracja nie jest wymagana."

 

Moja kuzynka miala na 18 sierpnia JFK - WAW  -   13 z samego rana dostala emaila z odwolaniem lotu - o 6.34am juz miala bilet na 19 sierpnia w skrzynce. Zajelo jej to doslownie kilka minut 

Ja chce lecieć pod koniec wrzesnia , ale nie wyglupiam sie i nie kupuje biletow teraz bo cholera wie co sie bedzie za miesiac działo - zaczekam i kupie kilka dni przed bo ceny sie praktycznie nie zmieniaja, a bede pewna co, gdzie i kiedy lata. 

Twoj post brzmi bardziej optymistyczne  :D Dziekuje. 

Tez wlasnie bede leciec pod koniec września.  Poczekam pewnie tak do okolo 10 wrzesnia z zakupem biletu. LOT czy Lufthansa... w sumie wszystko mi jedno byle by byl bezposredni lot :p. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, mcpear napisał:

OK. Dzięki.

Wiem, że moi znajomi mieli bilety na 17 sierpnia. Im odwołali w pierwszej połowie lipca i nic nie zaproponowali w zamian. Dostali wybór voucher lub zwrot kasy. Voucher miał być wżny rok od dnia zakupu biletu. A że kupowali go z dużym wyprzedzeniem w zasadzie byłby ważny kilka miesięcy. Oni maila z zamiennymi lotami nie dostali.

Podejrzewam ze mieli bilet z EWR czy Dulles gdzie dalej nie lataja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Twoj post brzmi bardziej optymistyczne  :D Dziekuje. 

Tez wlasnie bede leciec pod koniec września.  Poczekam pewnie tak do okolo 10 wrzesnia z zakupem biletu. LOT czy Lufthansa... w sumie wszystko mi jedno byle by byl bezposredni lot :p. 

bezposrednio niestety tylko LOT, a z tego co zrozumialam twoje koty sa w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LOT opublikowal loty do 14 wrzesnia.

https://www.gov.pl/web/usa/powrot-do-polski-samolotami-pll-lot

No to czekam do 14 wrzesnia az oglosza dostepne loty pod koniec miesiaca. :P

Jeszcze pytanie: LOT oglasza jedynie loty z USA do Polski. A co z lotami z Polski do USA? Jakos "regularnie" lataja? Planuje zakupic bilet powrotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikował. USA jest na tej liście. Ale jest tam małym druczkiem wyjątek dla czarterów organizowanych nie przez biura turystyczne. Domyślam się Lot właśnie z tego korzysta w zasadzie już od dobrych kilku tygodni mimo, że USA jest zakazane chyba od pierwszej lub drugiej dekady marca.

Loty z Polski odbywają się w te same dni na tych samych trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...