Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, pelasia napisał:

@Halyna Tylko z tego, co ja pamiętam aby założyć profil zaufany, trzeba osobiście się udać do urzędu aby potwierdzić tożsamość. Może coś się zmieniło. Niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy....

Można też potwierdzić tożsamość przez konto w banku (kilka jest obsługiwanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Halyna napisał:

minęły już czasy "panienek z okienka"

 

A to przepraszam, jak widać ja typowa Polonuska co to się jej zdaje że Polska staneła w momencie gdy ja wyjechałam :D Sama zauważyłam kilka lat temu w polskim konsulacie że traktowano petentów b. sprawnie i grzecznie, wyraźna poprawa w porównaniu do lat poprzednich. Wizja warczącej pani Krysi w kapciach i papierosem w zębach do tej pory pojawia się w moich koszmarach sennych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ToFFiK napisał:

Można też potwierdzić tożsamość przez konto w banku (kilka jest obsługiwanych)

 

Bank w USA? Jeśli to możliwe to jasne że wolałbym załatwić wszystko jak @Halyna napisała, przynajmniej część roboty z ramion syna zdejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

 

Sama zauważyłam kilka lat temu w polskim konsulacie że traktowano petentów b. sprawnie i grzecznie, wyraźna poprawa w porównaniu do lat poprzednich. Wizja warczącej pani Krysi w kapciach i papierosem w zębach do tej pory pojawia się w moich koszmarach sennych ;) 

Tez uwazam ze obsluga bardzo sie poprawila, takze w Polsce. Zauwazylam tez, ze im mlodsza osoba, tym milsza i bardziej profesjonalna obsluga. Niektore z tych starszych ludzi wychowanych w PRL-u nadal strzela fochy od czasu do czasu. Ale tych jest coraz mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, katlia napisał:

Tez uwazam ze obsluga bardzo sie poprawila, takze w Polsce. Zauwazylam tez, ze im mlodsza osoba, tym milsza i bardziej profesjonalna obsluga. Niektore z tych starszych ludzi wychowanych w PRL-u nadal strzela fochy od czasu do czasu. Ale tych jest coraz mniej. 

W NYC (bylem w grudniu zeszlego roku) na dzien dobry przy wykrywaczu metalu byl pan bouncer i prezentowal troche taki klimat PRLowski wypytujac czy wszystkie dokumenty mam jak trzeba  - ale to pewnie dlatego ze mniej wiecej co dziesiaty interesant przychodzil przygotowany a wiekszosc nie czytala co bylo na stronie konsulatu. 

Pani w okienku byla mila i profesjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

 

Bank w USA? Jeśli to możliwe to jasne że wolałbym załatwić wszystko jak @Halyna napisała, przynajmniej część roboty z ramion syna zdejmę.

Hej @Jackie, to ja się wypowiem, bo akurat próbowałam kilka miesięcy temu tym kanałem załatwić kilka spraw

 

Profil zaufany do składania dokumentów możesz zweryfikować wyłącznie przez konto założone w polskim banku.

Dodatkowo, z tego co pamiętam, nie jest to dowolny polski bank - maja tylko kilka wybranych, które mają swoje platformy inermetowe: T-Usługi Bankowe, PKO Bank, inteligo, Santander, Bank Pekao, mBank, ING, Millennium Bank, Alior Bank, bank spółdzielczy.

https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=14le3fomt2bw4fo33v0w )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iskierka napisał:

Profil zaufany do składania dokumentów możesz zweryfikować wyłącznie przez konto założone w polskim banku.

 

Ano nic, załatwię więc przez syna a jak będę w polsce to sobie ten profil założę, czort wie kiedy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2020 at 11:06 AM, Jackie said:

 

Kiedy lecicie? Daj znać jak poszło, jak mimo wszystko umiejscowię ten akt małżeństwa, już zamówiliśmy pełen odpis aktu urodzenia męża by uzupełnić dane.

Decyzja zapadla dwa dni temu, wiec dopiero kupuje bilet, mam nadzieje ze miedzy tym piatkiem a poniedzialkiem. Lece sam a zona dolatuje do mnie za tydzien w zwiazku z czym mialem obawy czy ja sama wpuszcza, dzwonilem dzisiaj do sluzb ganicznych na lotnisku w wawie +48 22 650 22 44 mily czlowiek odpowiedzial ze moze wlaciec i sama aby miala akt malzenstwa i jednak lepiej widziany jest jak przetlumaczony na j. polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...