Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, ROB7 said:

Kurcze nie pamietam czy to tytaj czy gdzies indziej ktos wkleil link do Polskiej strony kto moze wleciec do Polski, bylo tam wyraznie ze zona/maz obywatela Polski, wiec jesli spelniasz wymogi to nie bardzo rozumiem obaw.

 

Dokładnie.  Małżonka/Małżonek obywatela PL moze wleciec do Polski. W tym wypadku ban ich nie obowiazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obawy tyczą tego że nie mamy umiejscowionego w Polsce aktu małżeństwa. Na amerykańskim są tylko nasze imiona i wiek w chwili zawarcia małżeństwa, imię osoby udzielającej ślubu, i miejsce i data zawarcia ślubu. Ryzykuję że urzędnik się przyczepi że nie ma dowodu na to że to mój mąż. Co mi z tego że będę miała rację jak mi urzędas spieprzy wakacje i cofnie  męża do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich urzedasow/mend spolecznych, ktorzy nawet dobrze nie umieja zinterpretowac przepisow to troche a nawet wiecej niz troche masz racje, pelno takich dup wolowych ktorym dano w rece narzedzie wladzy wiec hulaj dusza piekla nie ma. Tyle ze nie mozna sie im dawac jesli racja jest po Twojej stronie, jak taka menda wyczuje ze nie jestes pewna swego, to cie odesle z kwitkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

Obawy tyczą tego że nie mamy umiejscowionego w Polsce aktu małżeństwa. Na amerykańskim są tylko nasze imiona i wiek w chwili zawarcia małżeństwa, imię osoby udzielającej ślubu, i miejsce i data zawarcia ślubu. Ryzykuję że urzędnik się przyczepi że nie ma dowodu na to że to mój mąż. Co mi z tego że będę miała rację jak mi urzędas spieprzy wakacje i cofnie  męża do USA?

Ja też mam taki akt ślubu i umiejscowienie go nie było szybkie i sprawne jak u większości.  Musieliśmy im udowodnić, że my to my na tym akcie, a że nie ma nic oprócz imion i nazwisk i dat zawarcia ślubu, chcieli więcej dokumentów. Powodzenia, życzę aby poszło sprawniej niż u mnie. Na końcu się udało, więc jest do zrobienia;)

 

A na granicy to różnie bywa z urzędnikami. Jeden puści A drugi się przyczepi. Chyba tez bym nie ryzykowala na chwilę obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ROB7 napisał:

Moze ktos sie wypowie jak wyglada kwarantanna po powrocie do USA. Jak to jest przestrzegane.

Dzieki

Bylo juz wielokrotnie w roznych watkach na ten temat. To absolutna fikcja, poza tym nie ma obowiazku kwarantanny po powrocie do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem moze okazac sie ze jestes dual citizen i kupujesz bilet w dwie strony do Polski i z powrotem do USA na Polski paszport, wiec teoretycznie nie zostaniesz wpuszczony na samolot powrotny do USA,  bilety kupiles na Polski Paszport wiec nim sie poslugujesz przy powrocie z Polski.

Teoretycznie mozna kupic bilet w jedna strone do Polski z USA na Polski paszport, a z powrotem wykupic w Polsce bliet do USA na amerykanski paszport.

Czy ktos przerabial ten scenariusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...