Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jackie napisał:

Muszę przyznać że jak nam odwołano nam lot LOTu to mąż zadzwonił i wszystko odbyło się bez problemów, połączył się błyskawicznie, zmieniono nam daty i wsio.

Dziś za to wisiał na telefonie z Deltą przez godzinę chyba wrzeszcząc do słuchawki ;) 

Ja z LOT-em tez miałem w tym roku pozytywne doświadczenia. Znaczy, nigdzie ostatecznie nie poleciałem... ale w między czasie dobrze nam się przez wiosnę i lato na Facebooku rozmawiało :) ... Profesjonalna obsługa... no i pieniądze na końcu tez oddali.

A co do agentów telefonicznych, to jeśli z jakimś są problemy, to ja już na początku dziękuję, „proszę niczego nie zmieniać”, rozłączam się i dzwonię ponownie... Na tą samą osobę się nie trafi bo ona już klientowi za tobą psuje nerwy...a rezultaty są często pozytywne.

Wczoraj tak miałem z BA (można powiedzieć, ze w tym roku oszczędności trzymam w liniach lotniczych, to już trzecia... a nigdzie jeszcze nie byłem...). Agentka była tak nie czająca... ze dawno z kimś takim nie rozmawiałem. Najpierw zajęło jej dobre kilka chwil zrozumienie w czym jest problem, a potem odrzuciła wszystkie moje rozwiązania jakie sobie wcześniej przygotowałem. Co pani zatem proponuje? Yyy... Refund. Ile refund zajmie? Yyy... „That’s a very good question...”...Milczenie...OK... :) 
 

Druga która odebrała telefon miała głos jak bicz którym łaja natrętnych klientów... ale tez efektywność doświadczonej recepcjonistki w przychodni, pani z sekretariatu czy szefowej kuchni w barze mlecznym. Jak zobaczyła w czym jest problem nic już nie musiałem mówić, proszę czekać, rach ciach, coś tam popstrykała i wszystkie rzeczy które z pierwszą były “impossible” teraz były do wyboru do koloru...

Jedna firma, jeden numer telefonu, jeden problem... całkowicie odmienne rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak ktoś jeszcze szuka alternatywy, to poza Lufthansą jeszcze KLM i Delta lata, bez żadnych szopek itd. Przy tym co dzieje się w Polsce jeśli chodzi o zakaz lotów wolałam nie ryzykować z rezerwacją LOT ;)

 

Lecę do Chicago KLM, lot w dniu jutrzejszym (20.09), wracam 3.10., na ten moment bez większych zmian.

Mam trasę STR-AMS-CHI, i jedyne co odwołali to lot STR-AMS (ale zaraz tego samego dnia przebookowali mnie na inny lot, więc bez większych problemów). Szkoda tylko, że zamiast o 10 lecę o 6.00, ale z tego co widziałam to wszystkie te loty (o 10.00) zniknęły im z siatki, pewnie chodzi o czas przesiadki na lotnisku...

Koleżanka leciała KLM do NYC ostatnio w lipcu, też bez większych problemów. Jedno co zauważyłam, że biletu do USA tanie jak barszcz - ja swój zakupiłam za ok. 400$, ok. 3 tyg. przed wylotem, podczas gdy małzonek na trasie USA-Europa poniżej 800 chyba nie był w stanie nic znaleźć, nawet ze sporym wyprzedzeniem.

Ogólnie teraz jest złoty czas jeśli chodzi o podróże kochani, ale tylko z Europy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Iskierka said:

Jak ktoś jeszcze szuka alternatywy, to poza Lufthansą jeszcze KLM i Delta lata, bez żadnych szopek itd. Przy tym co dzieje się w Polsce jeśli chodzi o zakaz lotów wolałam nie ryzykować z rezerwacją LOT ;)

 

Lecę do Chicago KLM, lot w dniu jutrzejszym (20.09), wracam 3.10., na ten moment bez większych zmian.

Mam trasę STR-AMS-CHI, i jedyne co odwołali to lot STR-AMS (ale zaraz tego samego dnia przebookowali mnie na inny lot, więc bez większych problemów). Szkoda tylko, że zamiast o 10 lecę o 6.00, ale z tego co widziałam to wszystkie te loty (o 10.00) zniknęły im z siatki, pewnie chodzi o czas przesiadki na lotnisku...

Koleżanka leciała KLM do NYC ostatnio w lipcu, też bez większych problemów. Jedno co zauważyłam, że biletu do USA tanie jak barszcz - ja swój zakupiłam za ok. 400$, ok. 3 tyg. przed wylotem, podczas gdy małzonek na trasie USA-Europa poniżej 800 chyba nie był w stanie nic znaleźć, nawet ze sporym wyprzedzeniem.

Ogólnie teraz jest złoty czas jeśli chodzi o podróże kochani, ale tylko z Europy ;) 

Ja trzymam sie LOTu tylko dlatego ze oferują bezposredni lot. :p Jakbym miala leciec sama to pewnie lecialabym Lufthansa z przesiadka we Frankfurcie. 

Zgadzam sie ze teraz jest dobry czas na podrozowanie jesli chodzi o ceny. Bilety taniutkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 07:27, Roelka v.2 napisał:

Dziekuje ze pytasz. :) Udalo sie tez miejsce kotom zarezerwować. Dodatkowa oplata wyniosla tylko okolo 450$. Tanio, szczególnie porównując do jednej firmy specjalizującej sie w transporcie zwierząt ktora wycenila usługę na prawie 5000$. 

Cześć,

Ja planuję w grudniu przywieźć mojego kota do USA, mam już dla niego paszport, ma chipa, szczepienie na wściekliznę...czy mogłabyś mi napisać co jeszcze ewentualnie potrzeba, bo nie wiem czy to co ma jest wystarczające?:) Będą go mieć na pokładzie. Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Elżbieta654321 said:

Cześć,

Ja planuję w grudniu przywieźć mojego kota do USA, mam już dla niego paszport, ma chipa, szczepienie na wściekliznę...czy mogłabyś mi napisać co jeszcze ewentualnie potrzeba, bo nie wiem czy to co ma jest wystarczające?:) Będą go mieć na pokładzie. Z góry dziękuję:)

Jesli przepisy sie nie zmienily, to wiekszosc lini lotniczych wymaga zaświadczenia od weterynarza - zaświadczenie nie moze byc starsze niz 10 dni. 

Poza tym chyba masz wszystko. :) Upewnij sie co do wymiarow torby/klatki, wymagania moga sie roznic trochę w zaleznosci od lini lotniczych. 

Jesli twój kotek jest nerwowy, polecam ten produkt https://www.amazon.com/Feliway-Spray-CLASSIC-Veterinary-Behaviours/dp/B07BW1BPNB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Mieliśmy lecieć z Żoną do Polski na święta LOTem ale połączenia zostały wczoraj anulowane (Waszyngton-Warszawa).

 

Co polecacie jeżeli chodzi o kupno nowego biletu ? 

Czy takie połączenie 

Waszyngton-Lizbona-Wawa

Wawa-Frankfurt-Waszyngton

nie będzie stanowiło problemów jeżeli chodzi o wjazd wyjazd do kraju ?

 

Aha, mamy małego psa. Czy może w ogóle lepiej byłoby kupić bilet bezpośredno przez linię lotniczą czy nie ma problemu z kupowaniem ich przez pośredników ( Skyscanner,momondo) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Janusz666 said:

Hej wszystkim,

Mieliśmy lecieć z Żoną do Polski na święta LOTem ale połączenia zostały wczoraj anulowane (Waszyngton-Warszawa).

 

Co polecacie jeżeli chodzi o kupno nowego biletu ? 

Czy takie połączenie 

Waszyngton-Lizbona-Wawa

Wawa-Frankfurt-Waszyngton

nie będzie stanowiło problemów jeżeli chodzi o wjazd wyjazd do kraju ?

 

Aha, mamy małego psa. Czy może w ogóle lepiej byłoby kupić bilet bezpośredno przez linię lotniczą czy nie ma problemu z kupowaniem ich przez pośredników ( Skyscanner,momondo) ?

 

Jesli lecicie z psem to musicie skontakowac sie bezposrednio z linia lotnicza. Jest to jedyny pewny sposob na dodanie zwierzecia do rezerwacji. Bo moze stac sie tak, ze kupicie bilet przez internet, potem zadzwonicie do linii lotniczych zeby dodali psa do rezerwacji a okaze sie, ze nie ma dostepnym miejsc dla zwierzat (ilosc miejsc jest ograniczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Janusz666 napisał:

Czy takie połączenie 

Waszyngton-Lizbona-Wawa

Wawa-Frankfurt-Waszyngton

nie będzie stanowiło problemów jeżeli chodzi o wjazd wyjazd do kraju ?

Jeśli coś się nie zmieni (w danym momencie i w danym kraju) pod względem blokady niektórych połączeń lotniczych to Frankfurt jest najpewniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przesiadkę w obie strony (z USA do Polski i z polski do USA). Członek mojej rodziny wracał niedawno z Polski do USA trasą Warszawa - Frankfurt - Waszyngton (lot Warszawa - Frankfurt był Lufthansą, a Frankfurt - Waszyngton był United). Zero problemów. Frankfurt to największe lotnisko w Europie pod względem destynacji z całym światem, więc rząd niemiecki na pewno chce jak najdłużej utrzymywać swoją Lufthansę przy życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...