Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

No to moi drodzy kupilam bilet, slowo sie rzeklo. Lece jednak Lufa. Juz mnie zdarzyli wkurzyc przy reserwacji siedzen i poki co sie wstrzymam i zostawie tak jak jest tzn zarezerwowalam sobie siedzenia na te dluzsze loty zeby miec wiecej miejsca na nogi z mlodym ale chcialam sobie dokupic jeszcze miejsca obok zeby miec wiekszy konfort i to niestety przewyzszylo mozliwosci zarowno ich strony internetowej, trzech konsultantow telefonicznych, jednego konsultanta fb i formularz online. Poddalam sie. Moze jutro sprobuje znow


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
25 minutes ago, Patipitts said:

No to moi drodzy kupilam bilet, slowo sie rzeklo. Lece jednak Lufa. Juz mnie zdarzyli wkurzyc przy reserwacji siedzen i poki co sie wstrzymam i zostawie tak jak jest tzn zarezerwowalam sobie siedzenia na te dluzsze loty zeby miec wiecej miejsca na nogi z mlodym ale chcialam sobie dokupic jeszcze miejsca obok zeby miec wiekszy konfort i to niestety przewyzszylo mozliwosci zarowno ich strony internetowej, trzech konsultantow telefonicznych, jednego konsultanta fb i formularz online. Poddalam sie. Moze jutro sprobuje znow


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gratki. Lufthansa chyba nie ma takiej usługi, że można wykupić "dodatkowe miejsce wolne" - nie mają tego w ofercie. Rozumiem, że kupiłaś miejsce "A" i chciałabyś aby miejsce "B" było nieobsadzone - dobrze rozumiem? Nie mają tego w ofercie - jestem na 99% pewien. Tak w ogóle to chyba się tylko z tym spotkałem w Air New Zealand i to tylko na najdłuższych połączeniach gdzie w economy można było wykupić całą kanapę dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Hm.. tam jest napisane "continental routes"... moze ta opcja jest niedostepna w przypadku lotow miedzy kontynentalnych? 

Z drugiej strony troche to dziwne. Jak dobrze rozumiem osoby otyle moga dokupic drugie siedzenie a taki "przecietny" czlowiek juz nie? 

Nie pozostaje mi nic innego tylko zaprosić Cię tutaj i życzyć smacznego. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patipitts said:

Hmm to moze cos zle zrozumialam bo na ich stronie znalazlam taka informacje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poszperałem na flyertalk i znalazłem temat o tym extra seat. Jest to dostępne (było??) w cenie tej samej co bilet oryginalny ale bez opłat lotniskowych (https://www.flyertalk.com/forum/25428481-post1153.html)

W wątku (https://www.flyertalk.com/forum/lufthansa-austrian-swiss-brussels-lot-other-partners-miles-more/1809606-buying-extra-seat-lh-2.html) też znalazłem, że trzeba to robić przez telefon, jeden z postów pisał, że agent mu powiedział (w roku 2019), że trzeba to robić w jednej transakcji: kupno biletu oryginalnego + kupno extra seat. Cenę w sensie taryfy oryignalnej bez opłat lotniskowych potwierdziło kilka postów na flyertalk - to 35 EUR może być ryczałtową ceną na lotach Europejskich w czasie COVID (Lufthansa ma praktykę wynoszenia bardzo dużo opłat poza bilet i bilet po Europie może kosztować 35 EUR za bilet + 200 EUR opłat paliwowo / lotniskowych za segment).

Zanim minie 24h od kupna biletu bym zadzwonił i w razie co odwołał stary bilet i kupił nowy z extra seat. (o ile podwojenie ceny biletu ciebie urządza)

BTW 99% pewności to dużo, wtedy dałbym sobie za to rękę uciąć i co? I bym teraz k...a nie miał ręki (jak to w klasyce mówili) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem na flyertalk i znalazłem temat o tym extra seat. Jest to dostępne (było??) w cenie tej samej co bilet oryginalny ale bez opłat lotniskowych (https://www.flyertalk.com/forum/25428481-post1153.html)
W wątku (https://www.flyertalk.com/forum/lufthansa-austrian-swiss-brussels-lot-other-partners-miles-more/1809606-buying-extra-seat-lh-2.html) też znalazłem, że trzeba to robić przez telefon, jeden z postów pisał, że agent mu powiedział (w roku 2019), że trzeba to robić w jednej transakcji: kupno biletu oryginalnego + kupno extra seat. Cenę w sensie taryfy oryignalnej bez opłat lotniskowych potwierdziło kilka postów na flyertalk - to 35 EUR może być ryczałtową ceną na lotach Europejskich w czasie COVID (Lufthansa ma praktykę wynoszenia bardzo dużo opłat poza bilet i bilet po Europie może kosztować 35 EUR za bilet + 200 EUR opłat paliwowo / lotniskowych za segment).
Zanim minie 24h od kupna biletu bym zadzwonił i w razie co odwołał stary bilet i kupił nowy z extra seat. (o ile podwojenie ceny biletu ciebie urządza)
BTW 99% pewności to dużo, wtedy dałbym sobie za to rękę uciąć i co? I bym teraz k...a nie miał ręki (jak to w klasyce mówili)
 

Tylko ze wiesz Ja najpierw zanim zabukowalam i mi gosc powiedzial ze to jest jak najbardziej mozliwe, ze bede miala taka opcje przy bukowaniu i mam to zrobic online i to bedzie kosztowalo 35€ za lot, trzy razy pytalam czy bedzie to rowniez dotyczylo long haul i potwierdzil, jakis debil typowy. Bo ani sie nie dalo tego zrobic online, ani w tym samym czasie jak bukowanie ani nie kosztowalo to 35€. Potem po zabukowaniu kolejna konsultantka po wysluchaniu mnie zamilkla bez slowa na 10min wiec sie rozlaczylam i jak kolejny Pan przez pol h probowal mi pomoc, nawet sie skonsultowal z kims, doszedl do tego ze to mozliwe i sprawdzal fare kolejne 15 min to nagle polaczenie sie zerwalo. Pier....elam telefonem o sciane i tyle, nie dalam psychicznie rady dzwonic kolejny raz. Napisalam do nich maila jak emocje opadly i dostalam chyba automatyczna odpowiedz ze ze wzgledu na to ze sa bardzo “busy” powinnam rozwazyc czy moja sprawa jest az taka pilna i skontaktowac sie kiedy indziej. Bo obsluga klienta pierwsza klasa. Nie chce mi sie bawic juz w odwolywanie, bukowanie znowu itp, zwlaszcza ze chyba jednak az tyle kasy mi szkoda, pozostaje miec nadzieje ze beda jakies wolne miejsca i poprosic w sytuacji awaryjnej czy bede mogla sie przesiasc jesli mlody bedzie dokazywal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z lotami do PL?

Ja planuje leciec w polowie maja i wrocic w polowie czerwca. 

Moja zona ma tylko Amerykanski paszport i chce doleciec do mnie na poczatku czerwca. Polecimy raczej lotem ale moje pytanie brzmi, czy ona moze leciec sama do Warszawy i dalej leciec do Krakowa. Czy akt małżeństwa wystarczy jako dowod, ze to jest moja zona (obywatela PL) - przypominam,ze nie bede z nia, tylko juz 2 tygodnie w PL.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...