Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Nam akt urodzenia umiejscowiła babcia - wysłaliśmy jej oryginał i upoważnienie, że może to zrobić (wzory są na stronach urzędów zazwyczaj, wystarczyły nasze dane i podpisy, żadnych tam notarialnych potwierdzeń). Procedura jest taka, że idziesz do tłumacza przysięgłego z oryginałem, i potem do urzędu z oryginałem i tłumaczeniem. Teściowa obróciła w jeden dzień ze wszystkim, w dużym mieście wojewódzkim. Jeśli zależy Ci na czasie, to umiejscowienie deleguj komuś z rodziny i będziesz z jedną sprawą do przodu. 
O paszport występowaliśmy w konsulacie w Chicago, pani od umiejscowienia aktu doradziła, by nie występować o pesel, bo przy wniosku o paszport zostanie nadany z automatu. Nie wiem jak to wygląda przy występowaniu o paszport w PL. Choć w sumie o nadanie PESELu pewnie można wystąpić przy umiejscowieniu.

Dzieki za info. Tak, mozna o pesel przy uniejscowieniu. A czy mama od razu tego samego dnia umiejscowila i dostala akt do reki? Czy musiala odczekac?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
36 minut temu, Patipitts napisał:


Dzieki za info. Tak, mozna o pesel przy uniejscowieniu. A czy mama od razu tego samego dnia umiejscowila i dostala akt do reki? Czy musiala odczekac?
 

Z tego co pamiętam, wydrukowali od ręki po wprowadzeniu danych do systemu, ale zapytam i potem Ci powiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49401]Patipitts[/mention] pytałam teściową, nie pamięta detali ale wszystko było zrobione w jeden dzień - od tłumacza po akt urodzenia w ręku. Nie pamięta tylko, czy dostała od razu, czy prosili ją by poczekała kilka minut na wydruk w poczekalni. 

Dzieki@mola :) w takim razie nie bede rodzicielce glowy zawracac, zwlaszcza ze teraz ta poczta jest niepewna, jakos im nie ufam, zdjecia ktore wysylalam szly miesiac a zaproszenia w ogole nie doszly. Wolalabym zeby akt urodzenia sie nie zagubil... jesli obroce w jeden dzien ze wszystkim to zrobie to sama, tlumaczenie zawsze moge ogarnac wczesniej bo mam akurat po znajomosci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patipitts Kupilas juz bilety? Lecisz LOTem, tak?

Pytam, bo tez planuje leciec - jakos w czerwcu moze. Juz wiem, ze trzeba miec zrobiony test przed wylotem i przylotem. Zastanawiam sie, czy LOT pozwolilby na bezplatna zmiane rezerwacji, jesli okazaloby sie, ze ktos ma COVIDa na dwa dni przed wylotem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49401]Patipitts[/mention] Kupilas juz bilety? Lecisz LOTem, tak?
Pytam, bo tez planuje leciec - jakos w czerwcu moze. Juz wiem, ze trzeba miec zrobiony test przed wylotem i przylotem. Zastanawiam sie, czy LOT pozwolilby na bezplatna zmiane rezerwacji, jesli okazaloby sie, ze ktos ma COVIDa na dwa dni przed wylotem.

Nie kupilam jeszcze. Chyba sie wstrzymam jeszcze chwile. Zobaczymy jak sie bedzie ukladac sytuacja. Ale ogolnie chyba nie chce leciec lotem, z tego powodu ze chcemy wyleciec z bostonu a lotem musielibysmy miec przesiadke w nyc i to mi sie nie podoba z dwoch wzgledow: logistycznych (malo czasu+ dziecko+ bagaze, wozek itp a na jfk jest masakra z terminalami) plus za KAZDYM razem jak lecialam albo Ja albo ktos z mojej rodziny z nyc zgubili albo opoznili bagaz. Wiec nie lubie jakos latac stamtad. Ale jeszcze przemysle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patipitts napisał:


Nie kupilam jeszcze. Chyba sie wstrzymam jeszcze chwile. Zobaczymy jak sie bedzie ukladac sytuacja. Ale ogolnie chyba nie chce leciec lotem, z tego powodu ze chcemy wyleciec z bostonu a lotem musielibysmy miec przesiadke w nyc i to mi sie nie podoba z dwoch wzgledow: logistycznych (malo czasu+ dziecko+ bagaze, wozek itp a na jfk jest masakra z terminalami) plus za KAZDYM razem jak lecialam albo Ja albo ktos z mojej rodziny z nyc zgubili albo opoznili bagaz. Wiec nie lubie jakos latac stamtad. Ale jeszcze przemysle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Też staram się omijać JFK, jak dotąd skutecznie. Poza jednym razem gdy NYC był moim miejscem docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Patipitts said:


Nie kupilam jeszcze. Chyba sie wstrzymam jeszcze chwile. Zobaczymy jak sie bedzie ukladac sytuacja. Ale ogolnie chyba nie chce leciec lotem, z tego powodu ze chcemy wyleciec z bostonu a lotem musielibysmy miec przesiadke w nyc i to mi sie nie podoba z dwoch wzgledow: logistycznych (malo czasu+ dziecko+ bagaze, wozek itp a na jfk jest masakra z terminalami) plus za KAZDYM razem jak lecialam albo Ja albo ktos z mojej rodziny z nyc zgubili albo opoznili bagaz. Wiec nie lubie jakos latac stamtad. Ale jeszcze przemysle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chyba będziesz zmuszona leciec Lotem. Jesli dziecko ma tylko amerykanski paszport to do strefa Schengen ma ban dla obywateli Usa wiec teoretycznie dziecka nie wpuszczą. Do Polski Lotem wlecisz ale musisz miec ze soba akt urodzenia dziecka i swój polski paszport.
Jestem dokladnie w tej samej sytuacji co Ty, oboje z żoną mamy polskie paszporty a córka właśnie otrzymala amerykasnki. Chcemy leciec na Wielkanoc  Z tego co wiem w grę wchodzi tylko Lot. Z Usa latają w miarę zgodnie z rozkładem, niestety z Polski już bywa różnie. Kolega ostatnio leciał i jego lot powrotny KRK-ORD został przelożony o 2 dni. Na szczescie dostał informacje z dużym wyprzedzeniem i mógł wyrobić się ze zrobieniem testu na covid przed powrotem. 
@Roelka v.2Akualnnie Lot ma promocję wszystkie bilety kupione do 31marca br. można bezpłatnie przekładać na inny termin dowolną ilość razy. Ceny biletów też są dosyć atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, bartek_p2 said:

Chyba będziesz zmuszona leciec Lotem. Jesli dziecko ma tylko amerykanski paszport to do strefa Schengen ma ban dla obywateli Usa wiec teoretycznie dziecka nie wpuszczą. 

A czy przypadkiem ban nie jest zniesiony dla najblizszej rodziny obywatela Polski(obywatela strefy S)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...