Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to lot latał  prawie cały czas chyba 3 razy w tygodniu. Ten artykuł co pojawił się w necie chyba mógł trochę wprowadzić ludzi w błąd bo dalej jest zakaz lotów dla turystów tylko szkoda, że tego dokładnie nie opisali . Zmienił się tylko status lotu z lotów czarterowych na loty regularne. 

Jeżeli chodzi o kwarantannę to na razie jej nie ma, jedynie wypełnia się formularz po wylądowaniu ( nikt go nie weryfikuje). 

Osobiście leciałem 11.11 .lot spokojny samolot myślę 3/4 obłożenia. Taka ciekawostka wszyscy co lecieli z Krakowa z  przesiadką w Wawie nie dostali bagażu . Dojechał po 3 dniach.  Samolot który leciał z Krakowa był to bodajże Bombardier ( mało pojemny samolot) a dodam, ze był FULL a leciało dużo ludzi z przesiadką i prawdopodobnie był to powód, że bagaże zostały w Krakowie i nie poleciały dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 godzin temu, Tom34 napisał:

Generalnie to lot latał  prawie cały czas chyba 3 razy w tygodniu. Ten artykuł co pojawił się w necie chyba mógł trochę wprowadzić ludzi w błąd bo dalej jest zakaz lotów dla turystów tylko szkoda, że tego dokładnie nie opisali . Zmienił się tylko status lotu z lotów czarterowych na loty regularne. 

Jeżeli chodzi o kwarantannę to na razie jej nie ma, jedynie wypełnia się formularz po wylądowaniu ( nikt go nie weryfikuje). 

Osobiście leciałem 11.11 .lot spokojny samolot myślę 3/4 obłożenia. Taka ciekawostka wszyscy co lecieli z Krakowa z  przesiadką w Wawie nie dostali bagażu . Dojechał po 3 dniach.  Samolot który leciał z Krakowa był to bodajże Bombardier ( mało pojemny samolot) a dodam, ze był FULL a leciało dużo ludzi z przesiadką i prawdopodobnie był to powód, że bagaże zostały w Krakowie i nie poleciały dalej. 

Jednak pomyłka trzeba siedzieć na kwarantannie po przylocie do NYC. 

https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/covid/covid-19-travel-flyer-po.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tom34 napisał:

Generalnie to lot latał  prawie cały czas chyba 3 razy w tygodniu. Ten artykuł co pojawił się w necie chyba mógł trochę wprowadzić ludzi w błąd bo dalej jest zakaz lotów dla turystów tylko szkoda, że tego dokładnie nie opisali . Zmienił się tylko status lotu z lotów czarterowych na loty regularne. 

Jeżeli chodzi o kwarantannę to na razie jej nie ma, jedynie wypełnia się formularz po wylądowaniu ( nikt go nie weryfikuje). 

Osobiście leciałem 11.11 .lot spokojny samolot myślę 3/4 obłożenia. Taka ciekawostka wszyscy co lecieli z Krakowa z  przesiadką w Wawie nie dostali bagażu . Dojechał po 3 dniach.  Samolot który leciał z Krakowa był to bodajże Bombardier ( mało pojemny samolot) a dodam, ze był FULL a leciało dużo ludzi z przesiadką i prawdopodobnie był to powód, że bagaże zostały w Krakowie i nie poleciały dalej. 

nic nowego, szczególnie na tych krótkich odcinkach :)

ja regularnie dostaję swój bagaż z opóźnieniem jak lecę do Wrocławia, w ciągu ostatnich 3 lat zrobili mi taką niespodziankę już ze 3-4x :D przywykłam i ze stoickim spokojem podchodzę do braku walizki na karuzeli, doszło do tego, że na powitanie siostra zawsze wita mnie słowami "i co, znowu ci zgubili walizkę?" ;) 

 

Co do kwarantanny - w Chicago / Illinois tak samo jak w NYC, na lotnisku O'Hare na wszystkich telebimach są informacje o obowiązkowej kwarantannie dla wszystkich, którzy podróżują spoza stanu Illinois (a więc dotyczy to lotów spoza USA, ale i międzystanowych). Informacja na świeżo, bo z wczoraj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Tom34 said:

Jednak pomyłka trzeba siedzieć na kwarantannie po przylocie do NYC. 

https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/covid/covid-19-travel-flyer-po.pdf

W lockdownie odkryłem na You Tube VLogi, ponoć są popularne od paru lat? :) ... i tak ostatnio oglądam vlog Weroniki Truszczynskiej (który zresztą polecam), polskiej studentki sinologii w Szanghaju, która mieszka w Chinach od 5-6 lat.

I opowiadała właśnie jak u nich wygląda kwarantanna dla tych których do kraju wpuszczają (a tych jest niewielu). I nie ma tam tak, że komuś się nakazuje kwarantannę i ten ktoś sobie jedzie transportem publicznym z lotniska do domu  i tam sobie siedzi i tam go policja sprawdza lub nie sprawdza. W Chinach prosto z lotniska wiozą cię „na dołek”, gdzie zakombinezowani nadzorcy cię trzymają przez 2 tygodnie, czy ile tam się należy. Na twój koszt!

Tak samo lockdowny chińskie różniły się od zachodnich. Żadnych spacerów, żadnych zakupów, żadnego wychodzenia nawet za próg mieszkania. Tygodniami. Jedzenie dostarczały lokalne komuny/spółdzielnie.

I, o ile myślę, że Chińczycy zafałszowali liczbę ofiar pierwszej fali, tak trzeba przyznać, ze drugiej fali nie mają. A u nas znowu katastrofa. Tutaj reżymy autorytarne mają niestety przewagę na społeczeństwami wolnych ludzi. Bo wiedzą jak trzymać obywateli w szeregu. Możesz  sobie wierzyć w co chcesz, ale zrobisz co MY chcemy.

A jeśli kiedyś będzie z Chinami wojna, to bez wątpienia tak się właśnie zacznie - jakaś pandemią, która sparaliżuje Zachód. Bo polityka, bo wybory, bo kłótnie, bo finanse, bo ktoś nie wierzy i zrobi demonstrację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Tom34 said:

Jednak pomyłka trzeba siedzieć na kwarantannie po przylocie do NYC. 

https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/covid/covid-19-travel-flyer-po.pdf

Ja wracałam w piątek. Na JFK dostaliśmy wszyscy formularze do wypełnienia ( na których było napisane ze maja do nas dzwonić) ale do tej pory cisza. Ciekawa jestem jak kwarantanna działa gdy mieszkamy w innym stanie a przez NY tylko przejezdzalismy. Do tego Covid przeszliśmy w PL kilka tyg temu :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, agatenka napisał:

Ja wracałam w piątek. Na JFK dostaliśmy wszyscy formularze do wypełnienia ( na których było napisane ze maja do nas dzwonić) ale do tej pory cisza. Ciekawa jestem jak kwarantanna działa gdy mieszkamy w innym stanie a przez NY tylko przejezdzalismy. Do tego Covid przeszliśmy w PL kilka tyg temu :wacko:

wydaje mi się ze widziałam gdzieś informacje ze ta kwarantanna w NY obowiązuje tylko jeśli zostaje się tam więcej niż 24h, ze jeśli to jest miejsce tranzytowe to nie ale niech mnie która poprawi jeśli się mylę bo nie jestem w stanie podać teraz źródła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do was pytanie, otrzymałam pozwolenie z ambasady (NIE) na podróż, chce lecieć Warszawa - Frankfurt - Newark. 

Moja planowana destynacja w USA to philadelphia, w związku z tym mam do was pytanie bo nie wiem czy dobrze to rozumiem:

https://covid19.nj.gov/forms/njtravel

jeśli przyleciałam do NEWARK ale nie jest to moja final destination to nie obowiązują mnie te testy i kwarantanna tak?

czy ma tez ktoś doświadczenie z lataniem na JFK? widzialam informacje ze jeśli przylatuje to trzeba zrobić 3 dni przed lotem test, czy obowiązuje to tez w przypadku tranzytu? Ciężko mi się połapać w tych wszystkich regulacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mcpear napisał:

Z tego co wyszperałem to będzie ciebie dotyczyła 10cio dniowa kwarantanna w PA, chyba, że będziesz miała test zrobiony najpóźniej 72h przed wjazdem do Commonwealth of Pennsylvania

https://www.health.pa.gov/topics/disease/coronavirus/Pages/Travelers.aspx

 

w PA kwarantanna to nie problem, i tak nie będę ruszać się z domu. Najbardziej martwi mnie kwestia przelotu i zmienianych restrykcji z dnia na dzień w Polsce i czy ewentualnie mogę lecieć Reykjavik KEF(islandia) -> Frankfurt-> EWR (połączenia są) i możliwe problemy na granicy bo w końcu mam wizę DV1 ale chyba gdyby było to nielegalne to raczej konsul nie wydałby pozwolenia? Sama nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...