Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@Patipitts lot z dzieckiem czy bez to powinna byc Twoja indywidualna decyzja i jesli ktos ma ochote kręcić nosem, to nich to robi po cichu. Ty znasz swoje dziecko i rodzine najlepiej i nikomu obcemu do tego. 

Moim zdaniem bookowac bilet na nazwisko w paszporcie. Przed zmiana nazwiska latalam na polskim paszporcie z panienskim nazwiskiem, gc na nazwisko meza i aktem slubu. Nigdy problemu nie bylo. 

Co do reszy pytan to nie wiem, jeszcze nie probowalam, daj znac jak Ci pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Patipitts said:

Informacje na stronie ambasady nie sa aktualne (swoją drogą to wstyd)

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wracam-z-zagranicy#:~:text=Osoby powracające z zagranicy podczas,kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej.

Jeżeli wracasz z zagranicy (a teoretycznie, jako obywatelka polska właśnie będziesz wracać) śrdkiem transportu masowym (samolot), to obowizuje Cię kwarantanna (chyba 10 dni). Chyba, że masz negtywny test (PCR albo antygenowy) wykonany nie dłużej niż 48h do przekroczenia granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Zuza007 said:

Informacje na stronie ambasady nie sa aktualne (swoją drogą to wstyd)

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wracam-z-zagranicy#:~:text=Osoby powracające z zagranicy podczas,kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej.

Jeżeli wracasz z zagranicy (a teoretycznie, jako obywatelka polska właśnie będziesz wracać) śrdkiem transportu masowym (samolot), to obowizuje Cię kwarantanna (chyba 10 dni). Chyba, że masz negtywny test (PCR albo antygenowy) wykonany nie dłużej niż 48h do przekroczenia granicy. 

Ojej no to mi komplikuje sprawy... czyli dobrze rozumiem ze musze wykonac test w USA 48h do przekroczenia granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Patipitts said:

Ojej no to mi komplikuje sprawy... czyli dobrze rozumiem ze musze wykonac test w USA 48h do przekroczenia granicy? 

Tak bym to rozumiała. Ale nie mususz robić PCR'a - antygenowy (u Was to się chyba nazywa "rapid test") też wystarczy, a tu na wynik czeka sie 20 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym to rozumiała. Ale nie mususz robić PCR'a - antygenowy (u Was to się chyba nazywa "rapid test") też wystarczy, a tu na wynik czeka sie 20 minut.
 

Dzieki za info :) wlasnie patrze sobie na te czasy oczekiwania na wyniki testow i np w Walgreens czy cvs sie czeka 2 do nawet 5 dni. I nie gwarantuja ze beda na czas w przypadku podrozy, do tego nie wiem czy do tych testow musze miec koniecznie skierowanie od lekarza. Na szczescie w razie jak nie uda sie wyniki otrzymac da sie zrobic na lotnisku, wynik za 15min. Bede lzejsza o $400 ale coz ;) Musze sie zorientowac, jak to tez jest z dziecmi, moj mlody na dopiero rok, jemu tez patyka beda wkladac?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patipitts said:


Dzieki za info :) wlasnie patrze sobie na te czasy oczekiwania na wyniki testow i np w Walgreens czy cvs sie czeka 2 do nawet 5 dni. I nie gwarantuja ze beda na czas w przypadku podrozy, do tego nie wiem czy do tych testow musze miec koniecznie skierowanie od lekarza. Na szczescie w razie jak nie uda sie wyniki otrzymac da sie zrobic na lotnisku, wynik za 15min. Bede lzejsza o $400 ale coz ;) Musze sie zorientowac, jak to tez jest z dziecmi, moj mlody na dopiero rok, jemu tez patyka beda wkladac?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie jestem pewna czy akceptuja, ale tydzien temu robilam rapid test w CVS Minute Clinic, ubezpieczenie pokrylo calosc, a wynik mialam po niecalej godzinie na moim emailu. Nie wiem jakie sa wymagania dotyczace tego testu, ale jak sie dowiesz i chcesz wyszukac to moge Ci poslac screena co bylo tam dokladnie napisane na tym moim wyniku i czy takie cos wystarczy. 

20 hours ago, Patipitts said:

Chcialabym sobie wyrobic nowy na nowe nazwisko. Czy mam zabukowac bilet na panienskie i spowrotem leciec z dwoma? Czy kupic osobno bilety w jedna i druga strone na rozne nazwiska (bez sensu bo koszta sa 2x wieksze)? Czy w przypadku opcji 1 musze wziac tez akt malzenstwa jako dowod zmiany nazwiska?

Pamietaj, ze zanim wyrobisz paszport w Polsce na nowe nazwisko to musisz umiejscowic akt slubu w Polsce. Nie wiem czy juz zrobilas czy nie, jesli nie, to szczerze mowiac nie wiem czy w 3 tygodnie sie wyrobisz z umiejscowieniem i wyrobieniem nowego paszportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ilon said:

Nie jestem pewna czy akceptuja, ale tydzien temu robilam rapid test w CVS Minute Clinic, ubezpieczenie pokrylo calosc, a wynik mialam po niecalej godzinie na moim emailu. Nie wiem jakie sa wymagania dotyczace tego testu, ale jak sie dowiesz i chcesz wyszukac to moge Ci poslac screena co bylo tam dokladnie napisane na tym moim wyniku i czy takie cos wystarczy. 

Pamietaj, ze zanim wyrobisz paszport w Polsce na nowe nazwisko to musisz umiejscowic akt slubu w Polsce. Nie wiem czy juz zrobilas czy nie, jesli nie, to szczerze mowiac nie wiem czy w 3 tygodnie sie wyrobisz z umiejscowieniem i wyrobieniem nowego paszportu. 

Dzieki ilon! Tak please podeslij screena! 
 

akt slubu Juz dawno umiejscowilam wiec luzik :) tylko akt urodzenia mlodego mi zostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote
  • osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego,

Jesli podrozujesz w maju i myslisz, ze do tej pory bedziesz zaszczepiona to rowniez wyglada na to, ze nie musisz odbyc kwarantanny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Patipitts napisał:

 akt slubu Juz dawno umiejscowilam wiec luzik :) tylko akt urodzenia mlodego mi zostal.

Nam akt urodzenia umiejscowiła babcia - wysłaliśmy jej oryginał i upoważnienie, że może to zrobić (wzory są na stronach urzędów zazwyczaj, wystarczyły nasze dane i podpisy, żadnych tam notarialnych potwierdzeń). Procedura jest taka, że idziesz do tłumacza przysięgłego z oryginałem, i potem do urzędu z oryginałem i tłumaczeniem. Teściowa obróciła w jeden dzień ze wszystkim, w dużym mieście wojewódzkim. Jeśli zależy Ci na czasie, to umiejscowienie deleguj komuś z rodziny i będziesz z jedną sprawą do przodu. 

O paszport występowaliśmy w konsulacie w Chicago, pani od umiejscowienia aktu doradziła, by nie występować o pesel, bo przy wniosku o paszport zostanie nadany z automatu. Nie wiem jak to wygląda przy występowaniu o paszport w PL. Choć w sumie o nadanie PESELu pewnie można wystąpić przy umiejscowieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...