Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.01.2021 o 10:08, PiciuK napisał:

YT to taka rzeźnia, gdzie prowadza się niewinne owieczki na rzeź... O ile jakieś pieski, kotki, serduszka są

powiedzmy niewinne, to kwestie polityczne, gospodarcze, militarne etc, już nie. Dzisiaj pelikany łykają obrazki, jak świeże ryby, więc różnej maści szarlatani, w tym służby mają ułatwione zadanie...

Taki niewinny przykład możliwej manipulacji

 

Nie chcesz nie wierz. tylko abyś póżniej nie obudził się z ręka w nocniku :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 hours ago, mcpear said:

Masz rację. Dzieci obywateli (niezależnie jaki mają same paszport) nie są objęte banem (nigdy nie były)

To samo dotyczy małżonków obywateli nie mających polskiego paszportu. W zeszłym roku w październiku moja koleżanka Polka normalnie wleciała do Polski, ona na polskim paszporcie, jej mąż i syn na amerykańskich, jako najbliższa rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, mcpear said:

Masz rację. Dzieci obywateli (niezależnie jaki mają same paszport) nie są objęte banem (nigdy nie były)

Dzięki, nie widziałem o tym. 
Jak wyglada zatem kwestia przesiadki w Niemczech ? Czy oni przypadkiem nie maja kwarantanny? Czy lotów łączonych to nie dotyczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie? Że niby po wylądowaniu w Niemczech muszą iść na kwarantannę na 10-14 dni aby lecieć dalej? Wątpię, że takie coś jest zaimplementowane. Przepisy o kwarantannie dotyczą zawsze kraju docelowego podróży - inaczej bilety z przesiadką nie miałyby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leciałam przez Niemcy tydzień temu, nie musiałam robić ani testów ani nic, miałam przesiadkę, tam gdzie była kontrola paszportowa sprawdzają dokumenty latających i jeśli ktoś np przyleciał ze stanów i leci do Holandii to sprawdzają czy ma potrzebne testy i ogólnie czy ta osoba ma wszystkie potrzebne dokumenty które wymaga kraj docelowy podróży, ale to się zmienia z dnia na dzień, jak ja leciałam to USA było w strefie wysokiego ryzyka wiec nie potrzeba było testu PCR (w przypadku tranzytu, jak ktoś zostawał w DE to tak) ale jeśli leciał ktoś z Anglii, Południowej Afryki, Portugalii czy innych krajów z listy o największym stopniu ryzyka (bo występuje sars-cov-2) to trzeba mieć test PCR zrobiony (nawet w przypadku przesiadki) i wypełnić taki formularz i chyba trzeba mieć jakiś ważny powod podróży ale nie jestem na 100% pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, mvgda said:

ja leciałam przez Niemcy tydzień temu, nie musiałam robić ani testów ani nic, miałam przesiadkę, tam gdzie była kontrola paszportowa sprawdzają dokumenty latających i jeśli ktoś np przyleciał ze stanów i leci do Holandii to sprawdzają czy ma potrzebne testy i ogólnie czy ta osoba ma wszystkie potrzebne dokumenty które wymaga kraj docelowy podróży, ale to się zmienia z dnia na dzień, jak ja leciałam to USA było w strefie wysokiego ryzyka wiec nie potrzeba było testu PCR (w przypadku tranzytu, jak ktoś zostawał w DE to tak) ale jeśli leciał ktoś z Anglii, Południowej Afryki, Portugalii czy innych krajów z listy o największym stopniu ryzyka (bo występuje sars-cov-2) to trzeba mieć test PCR zrobiony (nawet w przypadku przesiadki) i wypełnić taki formularz i chyba trzeba mieć jakiś ważny powod podróży ale nie jestem na 100% pewna.

 

Cholera, my też lecimy w maju i już mi się odechciewa tej zabawy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...