Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak to jest z kwarantanna w US i covid? czy jest to jakoś sprawdzane tak jak w Polsce (aplikacja, policja)? Jadę do PA i z orderu widzę ze mam zrobić albo test albo self quarantine na 10 dni ale nigdzie nie widzę konkretnej informacji czy mam wypełnić jakiś tracking form po wjeździe do PA, czy ktoś kontroluje te 10 dni czy sama sobie kończę po 10 dniach ta kwaratannie? Widziałam ze np w NJ po przylocie trzeba uzupełnić taki tracking form gdzie się będzie przebywać itp. ale nie dotyczy ob ludzi w tranzycie (lecę do EWR) Jak ogólnie wygląda sytuacja nadzorowania tego? ktoś wie? Boje się ze przeoczę jakąś informacje typu właśnie jakiś formularz do wypełnienia i przyjdzie płacić jakieś kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mój szwagier jest na kontrakcie w zjednoczonych Emiratach arabskich i tam się nie pieprzą z niczym jak w USA. Nie podoba się to wypad! A jak chcesz zostać to nosisz na ręce bransoletkę, która zawiadamia jeśli opuścisz dom w czasie kwarantanny i areszt! Dziś ma umówione szczepienie. Za miesiąc wraca do USA i będzie już zaszczepiony. Tutaj pewnie przez długie miesiące nie miałby takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, pelasia said:

To prawda, mój szwagier jest na kontrakcie w zjednoczonych Emiratach arabskich i tam się nie pieprzą z niczym jak w USA. Nie podoba się to wypad!

Ja zacząłem w ostatnich miesiącach oglądać vloga Weroniki, polskiej studentki z Szanghaju, która tam studiuje już od lat, i teraz, gdy miała kończyć, utknęła w Chinach przez epidemie.

I ostatnio opowiadała, że teraz życie w Chinach wyglada właściwie normalnie, zresztą, może widzieliście w mediach jak świętowano w Wuhan Nowy Rok.

Ale też i kwarantanna wyglądała tam zupełnie inaczej. Zero wychodzenia poza próg mieszkania, żadnych spacerów, zakupów czy innych „widzi mi się essential”. Ludzie zamknięci przez dwa miesiące w domach jak w więzieniu, z wojskiem, policją czy lokalnymi komunami dostarczającymi jedzenie. Wszyscy ludzie, całymi miastami, a nie tylko ten z rodziny który jest w kwarantannie, a reszta co rano do pracy...

No i też nie było tego typu „komedii”, i do tej pory nie ma, że ktoś przylatuje do kraju i sobie jedzie transportem publicznym do domu czy gdzieś na „kwarantannę”... W Chinach, jeśli w ogóle pozwolą ci jakimś cudem wjechać, zabierają cię prosto z samolotu „na dołek”, na którym spędzisz następne dwa tygodnie, na swój koszt.

Ale to Chińczycy, oni wiedzą jak trzymać ludzi w szeregu. W żadnym kraju wolnego Zachodu nigdy by to nie przeszło... co w normalnych warunkach jest wielkim pozytywem, ale w tym momencie oznacza, że będziemy się obijać od ściany do ściany jeszcze przez długie miesiące...

W każdym bądź razie, ci podróżujący do USA, jak i także gdzie indziej, na odpowiednich wizach czy pod odpowiednimi warunkami, raczej nie mają się czym zbytnio przejmować jeśli chodzi o tak zwaną „kwarantannę”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się mój lot do US i chce sobie kupić ubezpieczenie (patrzyłam na ubezpieczenia ze strony visitorscoverage) czy mogę kupić sobie zwykle turystyczne czy jako ze mam wizę imigracyjna to muszę kupić to dla GC holders? bo podejrzewam ze przez te dwa tygodnie nie dostanę ani SSN ani GC to jak udowodnię ze jestem GC holder? Lecę wstępnie na 3 tygodnie i wracam do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html#:~:text=On January 12%2C 2021%2C CDC,airline before boarding the flight.

Nakaz dotyczy wszystkich podróżujących do USA. Obywateli,  rezydentów,  etc. 

On January 12, 2021, CDC issued an Order requiring all air passengers arriving to the US from a foreign country to get tested no more than 3 days before their flight departs and to provide proof of the negative result or documentation of having recovered from COVID-19 to the airline before boarding the flight. This Order will go into effect on January 26, 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mvgda napisał:

Zbliża się mój lot do US i chce sobie kupić ubezpieczenie (patrzyłam na ubezpieczenia ze strony visitorscoverage) czy mogę kupić sobie zwykle turystyczne czy jako ze mam wizę imigracyjna to muszę kupić to dla GC holders? bo podejrzewam ze przez te dwa tygodnie nie dostanę ani SSN ani GC to jak udowodnię ze jestem GC holder? Lecę wstępnie na 3 tygodnie i wracam do PL.

GC to nie tylko "plastic", jej rolę spełnia również pieczątka w paszporcie, ktora dostaniesz już na lotnisku. Jest ważna przez cały rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mvgda napisał:

no ale czy mogę kupić sobie zwykle turystyczne czy muszę takie dla GC holders?

Skoro już na lotnisku zostaniesz GC holder to sama sobie odpowiedz. Jeśli kupisz turystyczne to u tak w razie coś będzie uznane za nieważne. Ubezpieczyciel się ucieszy. Składka wzięta, odszkodowania niet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...