Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

41 minutes ago, aureo said:

Witam 

Jak ma się sprawa lotów do usa w kwiecień/maj2021 z Polski z przesiadką. Czy jest to mozliwe w odwiedziny do rodziny na wizie turystycznej ale po zaszczepieniu się? Czy ktoś z was w 2021 polecial do Usa nie będac rezydentem czy obywatelem? Czy będąc zaszczepionym potrzebne są testy i obowiązuje kwarantanna

Można jeśli tą najbliższą rodziną jest żona/ mąż obywatel lub posiadacz GC, albo gdy jest to dziecko stanu wolnego poniżej 21 roku będące obywatelem lub posiadaczem GC. W przypadku dalszej rodziny nadal obowiązuje tzw 'Schengen ban". Aby go uniknać należy tę "przesiadkę" wykonać w kraju, w którym nie obowiązuje ban np: Turcja, Meksyk. "Przesiadka" musi trwać 14+ dni i na 3 dni przed wylotem do USA musisz w kraju przesiadkowym wykonać test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minutes ago, ilon said:

Wow, well, wyglada na to, ze Polska chce sobie zarobic na testach. Nie znalazlam nigdzie info jaka jest sytuacja jak sie przylatuje spoza Schengen i ma sie szczepionke, bo z tego co pamietam, to po szczepieniu bylo sie tez zwolnionym z kwarantanny. 

Z tego co przejrzałem tekst rozporządzenia (https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000036701.pdf) to Paragraf 3 punkt 2, podpunkt 14 to szczepionka zwalnia z kwarantanny - trzeba przedstawić zaświadczenie w języku angielskim i szczepionka musi być zatwierdzona przez UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mcpear said:

Z tego co przejrzałem tekst rozporządzenia (https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000036701.pdf) to Paragraf 3 punkt 2, podpunkt 14 to szczepionka zwalnia z kwarantanny - trzeba przedstawić zaświadczenie w języku angielskim i szczepionka musi być zatwierdzona przez UE

Skad wziac zaswiadczenie, wie ktos? Z tego co sie orientuje to wszyscy szczepionkowscy chwalili sie tylko kartka z info na temat szczepienia na social mediach, skad wziac oficjalny dokument? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ilon said:

Skad wziac zaswiadczenie, wie ktos? Z tego co sie orientuje to wszyscy szczepionkowscy chwalili sie tylko kartka z info na temat szczepienia na social mediach, skad wziac oficjalny dokument? 

Daja Ci te kartke przy pierwszym szczepieniu. Nie ma nic bardziej "oficjalnego" i pewnie nie bedzie bo to wolnosc ogranicza :D Akurat dzisiaj gownoburza na twitterze na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, ilon said:

Z tego co kojarze dalej jest Schengen ban, wiec nie mozesz przyleciec do USA z Polski, jesli nie jestes rezydentem albo obywatelem. Nie slyszalam, zeby Schengen ban byl zniesiony albo zeby byl plan go zniesienia. 

To akurat nie jest problem bo oboje mamy Amerykanskie paszporty. Żona ma tylko Amerykanski, ja mam PL i USA. Więc nie powinno byc problemow. O ile dalej cos popie***ego w PL wymysla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Xarthisius said:

Daja Ci te kartke przy pierwszym szczepieniu. Nie ma nic bardziej "oficjalnego" i pewnie nie bedzie bo to wolnosc ogranicza :D Akurat dzisiaj gownoburza na twitterze na ten temat...

Wow, ta kartka wyglada tak jakbym sobie ja sama wydrukowala na taniej drukarce w domu. Dajcie znac ktos czy ta karteczka wystarczyla jako oficjalny dokument... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, ilon said:

Wow, ta kartka wyglada tak jakbym sobie ja sama wydrukowala na taniej drukarce w domu. Dajcie znac ktos czy ta karteczka wystarczyla jako oficjalny dokument... 

Ta karta na chwile obecna jest jedynym dowodem na szczepienie. I tak jak mowisz, wyglada jakby kazdy mogl sobie w domu wydrukowac. Ale kazde szczepienie ma swoj numer i zastanawiam sie czy jest jakas baza danych do wgladu dla potwierdzenia (oczywiscie nie dla zwyklego kowalskiego czy smitha) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, pelasia said:

Ta karta na chwile obecna jest jedynym dowodem na szczepienie. I tak jak mowisz, wyglada jakby kazdy mogl sobie w domu wydrukowac. Ale kazde szczepienie ma swoj numer i zastanawiam sie czy jest jakas baza danych do wgladu dla potwierdzenia (oczywiscie nie dla zwyklego kowalskiego czy smitha) . 

Kazde szczepienie ma swoj numer... a nie tylko numer partii jak zawsze... starsznie mi to przypomina badanie kliniczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, feniks_01 napisał:

Kazde szczepienie ma swoj numer... a nie tylko numer partii jak zawsze... starsznie mi to przypomina badanie kliniczne ;)

Na karcie jest to zdefiniowane jako "Lot number", więc numer partii. Co do badań klinicznych... poczytaj sobie co to jest czwarta faza badań klinicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pelasia said:

Ta karta na chwile obecna jest jedynym dowodem na szczepienie. I tak jak mowisz, wyglada jakby kazdy mogl sobie w domu wydrukowac. Ale kazde szczepienie ma swoj numer i zastanawiam sie czy jest jakas baza danych do wgladu dla potwierdzenia (oczywiscie nie dla zwyklego kowalskiego czy smitha) . 

Wg artykułów nie ma centralnej US-wide bazy zaszczepionych. Co więcej nie ma też stanowych baz zaszczepionych. Każdy provider szczepień jest zobowiązany papierowo lub elektronicznie trzymać rekordy osób zaszczepionych (jakby np ta karta ci gdzieś zginęła to provider powinien ci wystawić duplikat).

Co oznacza, że wątpię aby straż graniczna w Polsce mogła zweryfikować prawdziwość okazanej im kartki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...