Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minutes ago, Roelka v.2 said:

Szczesciara! U mnie tylko sa dostepne 2-dawkowe.

W sumie to w tamtym tygodniu dwie osoby u mnie z roboty szly do tego samego punktu szczepien i dostaly pfitzera, wiec chyba szczepia tym co akurat maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Patipitts said:

Bartek- jeszcze jedno pytanko, nie wiem moze juz odpowiadales ale nie zwrocilam uwagi- mianowicie- czy robiliscie test dziecku? Jesli tak- gdzie? 
pytam poniewaz chyba bede musiala zrobic nam obojgu PCR poniewaz jestem zmuszona leciec przez Holandie, nie widze juz innej mozliwosci. I o ile same zrobienie PCR w sobie nie jest problemem to pojawia sie problem jak chce gdzies w USA znalezc miejsce gdoze mozna to wykonac :/ wszedzie adnotacje ze dzieciom ponizej 2 lat nie robia :/ nie wiem juz... 

 

ogolnie to dostalam dzisiaj maila zeby sie pilnie skontaktowac z Lufthansa i sie okazalo ze mi skasowali rezerwacje “bo tak”, jakis error I ogolnie ktos sie pomylil ale nie moga nic z tym zrobic tylko nowy bilet mi pomoc kupic. Wiec im podziekowalam za wspolprace i chocby skaly sraly nie polece z nimi wiecej. Stracilam zaufanie kompletnie.

Dla dziecka nie jest wymagany test. Nie wiem jak wyglada sprawa z przesiadka w innym kraju ale podejrzewam ze nigdzie nie chcą testów od takich maluchów. 
Ja robiłem rapid test w cvs, wynik jest w godzinę na mailu. Tak samo jest w walgreens.

Ja nigdy nie byłem wielkim fanem Lotu ale obecnie jestem naprawdę zadowolony i w czasie pandemii są u mnie jednak na pierwszym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bartek_p2 said:

Dla dziecka nie jest wymagany test. Nie wiem jak wyglada sprawa z przesiadka w innym kraju ale podejrzewam ze nigdzie nie chcą testów od takich maluchów. 
Ja robiłem rapid test w cvs, wynik jest w godzinę na mailu. Tak samo jest w walgreens.

Ja nigdy nie byłem wielkim fanem Lotu ale obecnie jestem naprawdę zadowolony i w czasie pandemii są u mnie jednak na pierwszym miejscu. 

Dzieki wielkie ! No wlasnie wczoraj pol dnia robilam research i na stronie rzadu holenderskiego sa informacje ze testy nie sa potrzebne dla osob ponizej 13 roku zycia. Ale Holandia jest restrykcyjna jesli chodzi o testy i nawet jak masz przesiadke wymaga PCR zrobionego max 72h przed wlotem do Holandii a jak patrze na czas czekania na wynik do min 2-3 a nawet do 5 dni i nie wiem czy ryzykowac czy panike tylko sieje... ten o ktorym ty piszesz to raczej rapid test i on jest inny niz pcr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patipitts said:

Dzieki wielkie ! No wlasnie wczoraj pol dnia robilam research i na stronie rzadu holenderskiego sa informacje ze testy nie sa potrzebne dla osob ponizej 13 roku zycia. Ale Holandia jest restrykcyjna jesli chodzi o testy i nawet jak masz przesiadke wymaga PCR zrobionego max 72h przed wlotem do Holandii a jak patrze na czas czekania na wynik do min 2-3 a nawet do 5 dni i nie wiem czy ryzykowac czy panike tylko sieje... ten o ktorym ty piszesz to raczej rapid test i on jest inny niz pcr. 

Moja kolezanka miala lipe z KLM, jak dobrze pamietam, to KLM wymagal test PCR oraz rapid test, czyli obydwa, podczas gdzie ona miala tylko PCR i jej nie wpuscili na poklad i przebookowali lot na nastepny dzien. Ledwo co sie z czasem zmiescila z tym PCR testem na wejscie do USA. Nie wiem czy to cos zmienia ale byla to jej droga powrotna - Dublin - Amsterdam - NY. Nie wpuscili jej na ten do Amsterdamu. Zorientuj sie, czy tez musisz zrobic obywa testy!

 

3 hours ago, bartek_p2 said:

Dla dziecka nie jest wymagany test. Nie wiem jak wyglada sprawa z przesiadka w innym kraju ale podejrzewam ze nigdzie nie chcą testów od takich maluchów. 
Ja robiłem rapid test w cvs, wynik jest w godzinę na mailu. Tak samo jest w walgreens.

Ja nigdy nie byłem wielkim fanem Lotu ale obecnie jestem naprawdę zadowolony i w czasie pandemii są u mnie jednak na pierwszym miejscu. 

Ja w sumie tez myslalam, ze jak polece to lece LOTem, znalazlabym bezposredni albo z NY albo Chicago. I teraz z tego co rozumiem to jesli mam szczepienie to nie musze robic zadnych testow przed wylotem do Polski, bo karta szczepien jest wystarczajaca zeby wejsc na poklad? Tak samo jak juz bede w Polsce, zwolnienie z kwarantanny od razu. Potem tylko test przed powrotem do USA, chyba ze zaczna akceptowac szczepienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.230d90b87c8f3affd9d5fa603fc7b863.png

 

Lista krajow:

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/eu-list-of-safe-countries

 

Czyli wyglada na to, ze jesli masz tam tylko przesiadke wystarczy jeden test. Nie wiem czemu mojej kolezanki nie wpuscili jesli miala w Amsterdamie tylko przesiadke i miala PCR. Moze byly wtedy inne zasady. To bylo jakos ponad miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.230d90b87c8f3affd9d5fa603fc7b863.png
 
Lista krajow:
https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/eu-list-of-safe-countries
 
Czyli wyglada na to, ze jesli masz tam tylko przesiadke wystarczy jeden test. Nie wiem czemu mojej kolezanki nie wpuscili jesli miala w Amsterdamie tylko przesiadke i miala PCR. Moze byly wtedy inne zasady. To bylo jakos ponad miesiac temu.

Bo to jakos niedawno sie zmienilo, potwierdzilam to oficjalnie z KLM i jeszcze weszlam na strone rzadu holenderskiego i tam jest info ze wystarczy jeden PCR zrobiony 72h przed wlotem do Holandii jesli masz tylko transfer.18c2566d89c0263ff1e395a4a730c991.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49401]Patipitts[/mention] juz sie kiedys o to pytałam chyba.  Dlaczego nie chcesz leciec lotem?  
Nie musialabys robic zadnych testow przed wylotem  a dojazd (czy dolot) na lotnisko zajmie ci pewnie tyle samo co przesiadka gdzies w europie. 

Bo nie chce sie przesiadac na jfk a przez Chicago z przesiadka nie pasuje, musialabym spedzic na lotnisku ok 7h.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...