Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, mcpear said:

Tak. Nie ma "stricte" wpisanych certyfikacji. Jeśli robisz ten test "oficjalnie" w Polsce to znaczy że jest OK. Poczytaj https://travel.state.gov/content/travel/en/international-travel/before-you-go/covid-19_testing_required_US_Entry.html

Tam tylko jest wskazane, że możesz być po przylocie poproszone o weryfikację czy test jest prawdziwy (Passengers will also attest to the authenticity of the test presented.  ). Aczkolwiek nikt się o nic nie pyta wg zeznań innych po przylocie. Jak Ciebie linia wpuści na samolot to znaczy, że jest OK i na terenie USA CBP o nic się nie pyta.

Wg tej strony OK jest dowolny test, który spełnia powyższy warunek (3 dni przed wylotem): "You will need a viral test (NAAT or antigen test) to determine if you are currently infected with COVID-19"

Dzieki :) o to wlasnie mi chodzilo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej! Czy ktos ostatnio podrozowal do Polski przez Niemcy, Monachium (z polskim paszportem)? Jest tyle roznych przepisow i wariacji kto skad co musi miec ze jestem zupelnie skolowana.

From now on, fully vaccinated or recovered persons no longer need a negative Corona test and no longer have to go into quarantine. This does not apply to those entering from virus-variant areas - here, a general testing obligation applies before entry and a 14-day quarantine obligation for all entrants.

Czy ktos wie czy to sie tyczy rowniez pasazerow, ktorzy przesiadaja sie z USA do stefy Schengen?
Widze, ze USA jest 'basic risk area', ale znowu - nie rozumiem na co sie to przeklada jesli chodzi o wstep. Nie wiem, czy musze robic ten test czy nie (jestem zaszczepiona). W Polsce chyba tesu nie musze przedstawiac, natomiast na powrot do USA musze miec zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się orientowałem dla znajomego tydzień temu (czy się nie zmieniło w między czasie nie wiem). Niemcy nie wymagali od niego testu. Polacy po wlocie honorowali amerykańskie szczepienie. Tak więc leciał bez testu. Na powrót na razie planuje zrobić test (do 3 dni przed wylotem) bo USA wymaga zrobienia testu.

Wg https://www.lufthansa.com/us/en/entry-requirements Niemcy honorują szczepienia, a jeśli tranzyt trwa do 24 godzin to jeśli spełniasz wymagania kraju docelowego to Ciebie przepuszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, aniala said:

Czy ktos lecial z karta szczepienia na inne nazwisko? Na mojej widnieje moje nowe nazwisko, a bede leciala z polskim paszportem z panienskim. Mam nadzieje, ze akt slubu wystarczy.

Ja :) chyba nawet nie pytali o state id. Nie panietam czy pokazywalam akt slubu ale w kazdym razie mialam i wpuscili mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...