Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, mcpear said:

Bardzo mi przykro.

Będziesz musiała zainstalować aplikację na smartfonie, który będzie śledził Twoje położenie i wysyłać jeśli się nie mylę 2 razy dziennie zdjęcia z tego smarfona. Jak nie możesz technicznie tego zrobić to będzie Ciebie we wskazanym miejscu odwiedzała Policja (chyba 2-3 razy dziennie).

Kary w Polsce zależą od tego czy będziesz chora (wówczas popełniasz przestępstwo) czy zdrowa (wówczas tylko wykroczenie). W Pierwszym przypadku kara jest chyba do 10 tys a w drugim do 1 tys - przynajmniej takie kary raportowano na różnych stronach.

Czyli nie tak źle. Opcje ze smartfonem da się obejść. Myślałam, że policja przychodzi i tak, i tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Just now, margherita_s said:

Czyli nie tak źle. Opcje ze smartfonem da się obejść. Myślałam, że policja przychodzi i tak, i tak. 

Ale nawet jesli zaionstalujesz aplikacje to musisz siedziec pod wskazanym adresem. Nie jest tak,ze wysylasz im fotke z plazy 2 razy dziennie... Wiec aplikacji nie instaluje na 100%, niech sobie jezdza i sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, margherita_s said:

Czyli nie tak źle. Opcje ze smartfonem da się obejść. Myślałam, że policja przychodzi i tak, i tak. 

Nie ma gwarancji, że nie przyjdzie (mimo aplikacji ma prawo przyjść i Ciebie sprawdzić - ale praktyka jest, że nie przychodzi (szczególnio jak było w Polsce bardzo dużo ludzi na kwarantannie to po prostu nie mieli zasobów). Jak przyjdzie i Ciebie nie zastanie to jest kara z automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, feniks_01 said:

Ale nawet jesli zaionstalujesz aplikacje to musisz siedziec pod wskazanym adresem. Nie jest tak,ze wysylasz im fotke z plazy 2 razy dziennie... Wiec aplikacji nie instaluje na 100%, niech sobie jezdza i sprawdzaja.

Rozumiem to dokładnie. I dalej twierdzę, że da się to obejść. Nie mam zamiaru siedzieć przez tydzień w domu, odwiedzając bliskich raz na 2 lata, na 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, margherita_s said:

Rozumiem to dokładnie. I dalej twierdzę, że da się to obejść. Nie mam zamiaru siedzieć przez tydzień w domu, odwiedzając bliskich raz na 2 lata, na 3 tygodnie.

Tak dla pewnosci napisalem ;) Ciekawe czy kara 1000 zł za kazdym razem jak Cie "zlapia" czy tylko raz hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

Nie ma gwarancji, że nie przyjdzie (mimo aplikacji ma prawo przyjść i Ciebie sprawdzić - ale praktyka jest, że nie przychodzi (szczególnio jak było w Polsce bardzo dużo ludzi na kwarantannie to po prostu nie mieli zasobów). Jak przyjdzie i Ciebie nie zastanie to jest kara z automatu

Moj brat z zona oboje byli na kwarantannie w listopadzie. Oboje mieli sciagniete aplikacje, do niego nie przyszli a do zony 2x ale to wygladalo tak ze zadzwonili domofonem I Ona musiala cos powiedziec. Do moich rodzicow tez zdaje sie ze zagladali i chyba tato sie musial pokazac przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, margherita_s said:

Czyli nie tak źle. Opcje ze smartfonem da się obejść. Myślałam, że policja przychodzi i tak, i tak. 

Do mojej bratowej przyjeżdżali dzien w dzien.  Dzwonili i prosili żeby podeszła do okna , ( tak niby teoretycznie mozna kombinowac , tylko oni tez glupi nie sa i np pytali jej sie czy ich widzi - mimo ze jeszcze ich nie bylo itd B) ) 

Ale tak, zgadzam sie ze kwarantanna to ogromna bzdura, zwłaszcza tak wyrywkowa ( w Schengen juz wirusa nie ma? ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...