Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wg obecnie wprowadzonych przepisów dla osób przylatujących z USA:

- jak masz szczepienie jesteś zwolniony z kwarantanny

- jak nie masz szczepienia idziesz na obowiązkową 10 dniową kwarantannę, którą po 7 dniach możesz skrócić robiąc test w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, mcpear said:

Wg obecnie wprowadzonych przepisów dla osób przylatujących z USA:

- jak masz szczepienie jesteś zwolniony z kwarantanny

- jak nie masz szczepienia idziesz na obowiązkową 10 dniową kwarantannę, którą po 7 dniach możesz skrócić robiąc test w Polsce

Super. Nie mogę się doczekać siedzenia w domu przez 1/3 mojego pobytu w PL tylko dlatego, że nie mogę się zaszczepić przez problemy zdrowotne niezależne ode mnie.

Ktoś wie, co się dzieje jeśli nie przestrzega się kwarantanny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, feniks_01 said:

U mnie tak samo, iI co sie chca szczepic... jest mi ich żal :)

 

Just now, margherita_s said:

Super. Nie mogę się doczekać siedzenia w domu przez 1/3 mojego pobytu w PL tylko dlatego, że nie mogę się zaszczepić przez problemy zdrowotne niezależne ode mnie.

Ktoś wie, co się dzieje jeśli nie przestrzega się kwarantanny?

W Polsce podchodzą do kwarantanny poważniej niż np w USA. Jesteś rejestrowana w systemie (musisz podać nr telefonu i adres). Teoretycznie powinnaś ściągnąć na telefon dedykowaną aplikacje, w której będziesz się musiała meldować. Jak nie ściągniesz aplikacji - pod wskazany adres może przyjechać policja sprawdzić, czy jesteś w domu. Zapewne za złamanie kwarantanny są jakieś kary pieniężne, ale nie wiem jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, margherita_s said:

Super. Nie mogę się doczekać siedzenia w domu przez 1/3 mojego pobytu w PL tylko dlatego, że nie mogę się zaszczepić przez problemy zdrowotne niezależne ode mnie.

Ktoś wie, co się dzieje jeśli nie przestrzega się kwarantanny?

Bardzo mi przykro.

Będziesz musiała zainstalować aplikację na smartfonie, który będzie śledził Twoje położenie i wysyłać jeśli się nie mylę 2 razy dziennie zdjęcia z tego smarfona. Jak nie możesz technicznie tego zrobić to będzie Ciebie we wskazanym miejscu odwiedzała Policja (chyba 2-3 razy dziennie).

Kary w Polsce zależą od tego czy będziesz chora (wówczas popełniasz przestępstwo) czy zdrowa (wówczas tylko wykroczenie). W Pierwszym przypadku kara jest chyba do 10 tys a w drugim do 1 tys - przynajmniej takie kary raportowano na różnych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...