Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/18/2021 at 5:05 PM, mcpear said:

Ja się orientowałem dla znajomego tydzień temu (czy się nie zmieniło w między czasie nie wiem). Niemcy nie wymagali od niego testu. Polacy po wlocie honorowali amerykańskie szczepienie. Tak więc leciał bez testu. Na powrót na razie planuje zrobić test (do 3 dni przed wylotem) bo USA wymaga zrobienia testu

Polscy honorowali amerykańskie szczepienie? Super! Czyli mogę zrobić test w US przed wylotem do PL, i później już nie będę musiała na lotnisku po wlocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
29 minutes ago, margherita_s said:

Polscy honorowali amerykańskie szczepienie? Super! Czyli mogę zrobić test w US przed wylotem do PL, i później już nie będę musiała na lotnisku po wlocie?

A po co test przed wylotem do PL?

Nie jest wymagany nawet jeżeli nie jesteś zaszczepiona (no chyba, ze lecisz z przesiadką i z tego powodu musisz mieć test).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Zuza007 said:

A po co test przed wylotem do PL?

Nie jest wymagany nawet jeżeli nie jesteś zaszczepiona (no chyba, ze lecisz z przesiadką i z tego powodu musisz mieć test).

Jeśli Polacy honorują test wykonany w US, to wolałabym zrobić go przed wylotem za darmo, niż płacić 200 zł na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, margherita_s said:

Jeśli Polacy honorują test wykonany w US, to wolałabym zrobić go przed wylotem za darmo, niż płacić 200 zł na lotnisku.

Testy wykonane poza Schengen nie są honorowane. Jeżeli nie jesteś zaszczepiona (pełne szczepienie zwalnia z kwarantanny), to albo test w Polsce albo kwarantanna.

Ale sprawdziłabym, czy w związku ze zniesieniem banu dla obywateli USA (nie wiem na jakim paszporcie lecisz) coś się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Roelka v.2 said:

Tez sledze watek i planuje leciec do PL w pazdzierniku. Ciekawe co sie zmieni do tego czasu. :p Fajnie gdyby zniesli wymog testow dla osob zaszczepionych. 

Bilety sa jeszcze dosc tanie. Chicago - Warszawa bilet powrotny na pazdziernik to koszt tylko okolo $500. 

Polska już teraz nie wymaga testów od osób w pełni zaszczeponych. Chyba, że myślisz o testach w stronę powrotną (do Stanów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Zuza007 said:

Polska już teraz nie wymaga testów od osób w pełni zaszczeponych. Chyba, że myślisz o testach w stronę powrotną (do Stanów)

Dokladnie, Ja nie musialam nic pokazywac poza szczepieniem:) tzn mialam test ale Pan zobaczyl karteczke ze szczepieniem i powiedzial ze to wazniejsze i reszte mozna schowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogłoszono, że wszyscy przybywający do Polski spoza Schengen są na nowo objęci obowiązkową kwarntanną na 10 dni (można ją skrócić do 7 dni, jak po 7 dniach zrobi się test) (https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-kwarantanna-dla-przybywajacych-spoza-strefy-schengen/0bkqdzv,79cfc278)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...