Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

Ty chyba lecisz z Bostonu, tak? 

To moze opcja wypożyczenia auta one way i dojazd do JFK was urządzi?  Wtedy bez cudowania, bez przesiadek, bez testow..

Nie wiem, może moje dzieci sa inne ale ja 100% bardziej wolałabym spędzić extra czas na dojazd w samochodzie gdzie sa zapięte w pasy bez możliwości ruchu czy ucieczki niz przesiadać sie z nimi w srodku nocy (zwłaszcza ze lot z nimi to KOSZMAR!) 

I jeszcze jedna rada... ( tylko ze to zalezy od dzieci - moje sa nad wyraz ruchliwe, upierdliwe, ciekawe, krzykliwe i mają problemy ze snem ;) ) kazdy zawsze doradzal mi siedzenia z przodu gdzie jest najwięcej miejsca. Za każdym razem dostawałam je "automatycznie" . NIGDY W ŻYCIU!! :lol:

Nie dałabym rady tam ich opanować za żadne skarby. 

Zawsze bralam siedzenia gdzieś z tylu samolotu gdzie zazwyczaj jest najmniej ludzi. Za każdym razem mieliśmy miejsce wolne (albo i dwa) obok.   Rzadko samolot jest obłożony w 100% i wydaje mi sie ze panie przy odprawie zdaja sobie sprawe jakie sa dzieci..

W każdym badz razie w normalnym rzędzie po pierwsze nie ma możliwości ucieczki to raz ( tzn musza przejść przez ciebie) , po drugie jest możliwość rozłożenia poduszki pod nogi na ktorej dziecko moze sie normalnie położyć czego w pierwszym rzędzie nie zrobisz. 

 

 

a1.jpg

a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 hours ago, agatenka said:

@Patipitts juz sie kiedys o to pytałam chyba.  Dlaczego nie chcesz leciec lotem?  

Nie musialabys robic zadnych testow przed wylotem  a dojazd (czy dolot) na lotnisko zajmie ci pewnie tyle samo co przesiadka gdzies w europie. 

Lecac lotem nie trzeba testow w strone PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, feniks_01 said:

Lecac lotem nie trzeba testow w strone PL?

Nie chce nikogo wprowadzać w błąd, wiec sprawdzaj na bieżąco. Ale nie, nie potrzebujesz testu żeby być wpuszczonym na samolot. 

Potrzebujesz natomiast wyniku negatywnego juz w PL ( albo szczepień) zeby byc zwolnionym z kwarantanny. 

Lecac przez większość Europejskich krajów potrzebujesz test przed wejsciem na poklad PLUS test w PL zwalniający z kwarantanny ( bo te robione poza granicami sie nie licza)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, agatenka said:

Ty chyba lecisz z Bostonu, tak? 

To moze opcja wypożyczenia auta one way i dojazd do JFK was urządzi?  Wtedy bez cudowania, bez przesiadek, bez testow..

Nie wiem, może moje dzieci sa inne ale ja 100% bardziej wolałabym spędzić extra czas na dojazd w samochodzie gdzie sa zapięte w pasy bez możliwości ruchu czy ucieczki niz przesiadać sie z nimi w srodku nocy (zwłaszcza ze lot z nimi to KOSZMAR!) 

I jeszcze jedna rada... ( tylko ze to zalezy od dzieci - moje sa nad wyraz ruchliwe, upierdliwe, ciekawe, krzykliwe i mają problemy ze snem ;) ) kazdy zawsze doradzal mi siedzenia z przodu gdzie jest najwięcej miejsca. Za każdym razem dostawałam je "automatycznie" . NIGDY W ŻYCIU!! :lol:

Nie dałabym rady tam ich opanować za żadne skarby. 

Zawsze bralam siedzenia gdzieś z tylu samolotu gdzie zazwyczaj jest najmniej ludzi. Za każdym razem mieliśmy miejsce wolne (albo i dwa) obok.   Rzadko samolot jest obłożony w 100% i wydaje mi sie ze panie przy odprawie zdaja sobie sprawe jakie sa dzieci..

W każdym badz razie w normalnym rzędzie po pierwsze nie ma możliwości ucieczki to raz ( tzn musza przejść przez ciebie) , po drugie jest możliwość rozłożenia poduszki pod nogi na ktorej dziecko moze sie normalnie położyć czego w pierwszym rzędzie nie zrobisz. 

 

 

a1.jpg

a2.jpg

Dzieki za rady :) wlasnie kupilam dwie takie poduchy i w sumie na sens to co mowisz, gorzej jak nie bedzie wolnych miejsc w ogole i utkne obok kogos z dzieckiem na kolanach bez mozliwosci w ogole niczego. No ale chyba bede musiala sprobowac. Z LOTem chodzi o to ze mi spowrotem nie pasuje bo jest baaardzo dlugi transfer w Chicago (10h a nie 7) albo ladowanie w Bostonie po polnocy a potem jeszcze 3h w samochodzie. Zabojstwo. Nie wiem juz Ja kombinuje zeby moze leciec w tamta strone lotem a spowrotem czyms innym przez ta Holandie moze. Moze kupie tylko w jedna strone narazie i wstrzymam sie moze poluzuja troche. Bo ogolnie w strone Polski jest polaczenie LOTem ktore by mnie nawet urzadzalo tylko sek w tym ze przez Chicago albo Newark. Ktos lecial przez Newark? Czy tam tez jest tak jak na jfk ze trEba autobusami jezdzic miedzy terminalami? Autem jazda mi odpada bo to dodatkowe ponad 8h jazdy. Bez sensu calkowicie a poza tym Ja sie tak Pewnie nie czuje jako kierowca zeby jechac przez autostrady nowojorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na lufhanse jesteś  zla na chwile obecna,  ale moze jednak warto zagrysc zeby i jeszcze raz cos u nich znalesc, niz na sile z maluchem kombinowac. Wygoda jednak jest bezcenna. Ja np przez Chicago nigdy nie latam, bo tam taki burdel zawsze maja i ani jednego dobrego doswiadczenia z lotami przez to lotnosko nie mialam. Ja ogolenie lufhanse bardzo lubie i wlasciwie jak juz lece do PL to tylko z nimi. Maja bezpośrednie z Denver do Frankfurtu lub Monachium i zawsze dolatywaly na czas. Czasem sami placimy za nasza upartosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, pelasia said:

Wiem, ze na lufhanse jesteś  zla na chwile obecna,  ale moze jednak warto zagrysc zeby i jeszcze raz cos u nich znalesc, niz na sile z maluchem kombinowac. Wygoda jednak jest bezcenna. Ja np przez Chicago nigdy nie latam, bo tam taki burdel zawsze maja i ani jednego dobrego doswiadczenia z lotami przez to lotnosko nie mialam. Ja ogolenie lufhanse bardzo lubie i wlasciwie jak juz lece do PL to tylko z nimi. Maja bezpośrednie z Denver do Frankfurtu lub Monachium i zawsze dolatywaly na czas. Czasem sami placimy za nasza upartosc.

Nieeee to juz za wiele dla mnie bylo. Po prostu stracilam do nich zaufanie kompletnie i to ze nie umieli jeszcze poniesc odpowiedzialnosci za wlasny blad, boje sie ze powtorzy sie historia a poza tym dziwnym trafem ceny wywindowaly do gory wiec sadze ze po prostu bylam malo atrakcyjnym pasazerem, w tym miejscu ktore sobie zarezerwowalam mogliby rodzine posadzic i zgarnac kase x2 i sadze ze o to chodzilo. Oni beda mieli wypchane samoloty po brzegi, ludzie pchaja tam drzwiami i oknami na tyle ze zablokowali mozliwosc czatu online z nimi wiec w sumie sie ciesze ze nie lece z nimi.  Zarezerwowalam bilet wstepnie do soboty u KLM, na chwile obecna musze jedynie znalezc miejsce gdzie zrobia mi test z wynikiem do 48h i reszta to juz luz.  A jesli jakims cudem nie znajde/zaostrza rygor/cokolwiek innego/apokalipsa to sobie po prostu przebukuje na wrzesien czy grudzien albo kiedys tam a kupie na szybko jakis inny bilet no juz trudno sie mowi. Albo po prostu nie polece, nie przeskocze pewnych rzeczy, co ma byc to bedzie a nie chce kombinowac, KLM mnie nigdy nie zawiodl jako jedyny wiec nie bede kombinowac z zadna inna linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2021 at 8:52 PM, Patipitts said:

Dzieki za rady :) wlasnie kupilam dwie takie poduchy i w sumie na sens to co mowisz, gorzej jak nie bedzie wolnych miejsc w ogole i utkne obok kogos z dzieckiem na kolanach bez mozliwosci w ogole niczego. No ale chyba bede musiala sprobowac. Z LOTem chodzi o to ze mi spowrotem nie pasuje bo jest baaardzo dlugi transfer w Chicago (10h a nie 7) albo ladowanie w Bostonie po polnocy a potem jeszcze 3h w samochodzie. Zabojstwo. Nie wiem juz Ja kombinuje zeby moze leciec w tamta strone lotem a spowrotem czyms innym przez ta Holandie moze. Moze kupie tylko w jedna strone narazie i wstrzymam sie moze poluzuja troche. Bo ogolnie w strone Polski jest polaczenie LOTem ktore by mnie nawet urzadzalo tylko sek w tym ze przez Chicago albo Newark. Ktos lecial przez Newark? Czy tam tez jest tak jak na jfk ze trEba autobusami jezdzic miedzy terminalami? Autem jazda mi odpada bo to dodatkowe ponad 8h jazdy. Bez sensu calkowicie a poza tym Ja sie tak Pewnie nie czuje jako kierowca zeby jechac przez autostrady nowojorskie.

Ok rozumiem, myślałam ze mieszkasz w Bostonie wtedy dojazd do JFK mial by sens. Ale tak to faktycznie mija sie z celem. 

 

On 3/31/2021 at 8:58 PM, Patipitts said:

No i bym zapomniala dodac- bobasy slodkie :) 

Dzieki. Szczególnie jak śpią ;)

On 4/1/2021 at 5:29 AM, Oski19 said:

sorry za offtopic ale proszę poślijcie link do tych poduszek. 

Ta mam od kilku lat i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest swietna

https://amzn.to/39F2a2S

Ostatnio kupiłam dwie z tego linku

https://amzn.to/39Ctb6X 

i sa do.. :angry:. jedna wogole nie trzyma powietrza, druga trochę lepiej ale po kilku godzinach i tak jest flak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...