Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, bartek_p2 said:

Udało mi się dostać do Polski. Przylecieliśmy w czwartek, całe szczęście ze najnowszymi pomysłami rzadu. Lot przebiegł bardzo dobrze, żadnych opóźnień itp. Lecieliśmy w nocy i nasze półroczne dziecko przespalo większość podróży w kołysce. Obok nas nikt nie siedział wiec mieliśmy 3 miejsca dla siebie. Samolot zajęty w ok 80%. Co ciekawe w czasie lotu Lot oferuje możliwość dokupienia miejsc w klasie premiom albo biznes. W czasie lotu każdy wypełnia deklaracje o miejscu pobytu w Polsce.
Co do testów  na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny. 
Wracamy za 3 tygodnie, mam nadzieje ze również bez żadnych przygód :) 

 

NO i super!

Daj znac jak powrot, pewnie wielu z nas czeka na takie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 godzin temu, bartek_p2 napisał:

Udało mi się dostać do Polski. (...) Co do testów  na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny.

Ameryka zawsze była fajniejsza niż Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, bartek_p2 said:

Udało mi się dostać do Polski. Przylecieliśmy w czwartek, całe szczęście ze najnowszymi pomysłami rzadu. Lot przebiegł bardzo dobrze, żadnych opóźnień itp. Lecieliśmy w nocy i nasze półroczne dziecko przespalo większość podróży w kołysce. Obok nas nikt nie siedział wiec mieliśmy 3 miejsca dla siebie. Samolot zajęty w ok 80%. Co ciekawe w czasie lotu Lot oferuje możliwość dokupienia miejsc w klasie premiom albo biznes. W czasie lotu każdy wypełnia deklaracje o miejscu pobytu w Polsce.
Co do testów  na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny. 
Wracamy za 3 tygodnie, mam nadzieje ze również bez żadnych przygód :) 

 

Bartek- jeszcze jedno pytanko, nie wiem moze juz odpowiadales ale nie zwrocilam uwagi- mianowicie- czy robiliscie test dziecku? Jesli tak- gdzie? 
pytam poniewaz chyba bede musiala zrobic nam obojgu PCR poniewaz jestem zmuszona leciec przez Holandie, nie widze juz innej mozliwosci. I o ile same zrobienie PCR w sobie nie jest problemem to pojawia sie problem jak chce gdzies w USA znalezc miejsce gdoze mozna to wykonac :/ wszedzie adnotacje ze dzieciom ponizej 2 lat nie robia :/ nie wiem juz... 

 

ogolnie to dostalam dzisiaj maila zeby sie pilnie skontaktowac z Lufthansa i sie okazalo ze mi skasowali rezerwacje “bo tak”, jakis error I ogolnie ktos sie pomylil ale nie moga nic z tym zrobic tylko nowy bilet mi pomoc kupic. Wiec im podziekowalam za wspolprace i chocby skaly sraly nie polece z nimi wiecej. Stracilam zaufanie kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On Tuesday 30 March, the newly amended travel quarantine regulations came into force. Passengers arriving in Poland by plane will be required to go into quarantine. Travellers arriving from the outside of the Schengen area will only be exempted from the quarantine upon a negative COVID-19 test, executed in Poland. Testing can be done at Warsaw Chopin Airport. 

https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/aktualnosci-i-wydarzenia/0/1033/szczegoly.html

 

Lol beda testowac ludzi na lotnisku w Wawie? Naprawde nie latwiej jest akceptowac testy wykonane poza Schengen? 

Ciesze sie ze mam juz umowiona wizyte na szczepionke. Nie bede sie musiala bawic z testami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Roelka v.2 said:

Thank gods! 

W poniedzialek ide na pierwsza dawke.  :D Planuje leciec do PL dopiero we okolicach wrzesnia I mam nadzieje ze do tego czasu bedzie mozna normalnie latac na "paszportach" szczepionkowych. 

 

33 minutes ago, Roelka v.2 said:

On Tuesday 30 March, the newly amended travel quarantine regulations came into force. Passengers arriving in Poland by plane will be required to go into quarantine. Travellers arriving from the outside of the Schengen area will only be exempted from the quarantine upon a negative COVID-19 test, executed in Poland. Testing can be done at Warsaw Chopin Airport. 

https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/aktualnosci-i-wydarzenia/0/1033/szczegoly.html

 

Lol beda testowac ludzi na lotnisku w Wawie? Naprawde nie latwiej jest akceptowac testy wykonane poza Schengen? 

Ciesze sie ze mam juz umowiona wizyte na szczepionke. Nie bede sie musiala bawic z testami. 

A już myslalem,ze sobie zrobie test na przesiadce w WAW i nie bede musial jezdzic na test. I zgadzam sie, bede mial wynik testu z USA wiec mogli juz sobie darowac te dodatkowe testy skoro ten bedzie jakies 48 godzin "stary"

A propos szczepionki, na dzien dzisiejszy, przed wylotem z USA tez musisz wykonac test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Roelka v.2 said:

Thank gods! 

W poniedzialek ide na pierwsza dawke.  :D Planuje leciec do PL dopiero we okolicach wrzesnia I mam nadzieje ze do tego czasu bedzie mozna normalnie latac na "paszportach" szczepionkowych. 

Ja ide w piatek! Dali mi do wyboru tylko J&J wiec tylko jedna dawka. W piatek popoludniu juz bede w apple store szukac moj vaccine passport :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...