Skocz do zawartości

Lot do usa a wirus


nikon

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, mola said:

Na karcie jest to zdefiniowane jako "Lot number", więc numer partii. Co do badań klinicznych... poczytaj sobie co to jest czwarta faza badań klinicznych.

Jeżeli jest "lot number" albo "batch number" to co innego. Ja wywnioskowelem, ze jest CID number na kazdej szczepionce. Jestem troche obeznany w badaniach klinicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 647
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, mcpear said:

Wg artykułów nie ma centralnej US-wide bazy zaszczepionych. Co więcej nie ma też stanowych baz zaszczepionych. Każdy provider szczepień jest zobowiązany papierowo lub elektronicznie trzymać rekordy osób zaszczepionych (jakby np ta karta ci gdzieś zginęła to provider powinien ci wystawić duplikat).

Co oznacza, że wątpię aby straż graniczna w Polsce mogła zweryfikować prawdziwość okazanej im kartki

Jesli jest to prawda, to nie ma mozliwosci tego zweryfikowac. Kazdy sobie taka kartke moze wypelnic jak chce. A kazde miejsce ma inne kartki, wiec właściwie mozna nawet sobie taka samemu wyprodukowac. 

Choc z tego co widzę to najlepsza baza danych to fecebook. Kazdy ma jakies szczegolne parcie aby sie swiatu chwalic wszystkim czym mozna, nawet karta szczepien! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

Nie bardzo rozumiem na czym polega problem z jakoscia tej kartki. Ta ktora robila mi za tablice rejestracyjna samochodu przez pierwsze tygodnie byla duzo gorzej wydrukowana...

U nas do niedawna te kartki były wypełniane flamastrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu sie zastanawiam o co chodzi Lufthansie. Dziisaj wrocily mi wszystkie pieniadze za lot w obie strony na konto. W aplikacji rezerwacja dalej jest aktywna, jedyne co poznikaly moje rezerwacje siedzen (ktore przeciez po ostatniej mojej rozmowie z nimi sie pojawily i wszystko mialo grac, mialam dostac nowy bilet na maila ale nie dostalam). Nie wiem, juz dzwonic do nich znowu nie zamierzam, poczekam pare dni jeszcze co sie stanie moze chca zrobic wyrownanie ceny... jesli nic sie nie zmieni pare dni to chyba bede musiala znowu dzwonic.

 

a co do nowych zasad podrozowania to czy Ja dobrze zrozumialam ze nie trzeba robic testu przed lotem do Polski tylko po przylocie jesli sie chce uniknac kwarantanny? Tak to dziala? Czy musze przed wylotem tez zrobic jak Lece przez Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Xarthisius said:

Ja oczywiscie troche zartuje z tym brakiem zrozumienia.  W koncu sam pochodze z kraju gdzie wszystko co urzedowe musi miec przynajmniej 2 podpisy, znak wodny i czerwona pieczec z orzelkiem. Z drugiej strony @ilon mieszkasz po tej stronie Kaluzy przynajmniej tyle co ja, to juz sie powinnas przyzwyczaic ;-)

Ogolnie to jestem zaskoczona, ze chociaz te kartki daja. Myslalam, ze beda jako potwierdzenie dawac naklejki dzielnego pacjenta i lizaka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Patipitts said:

a co do nowych zasad podrozowania to czy Ja dobrze zrozumialam ze nie trzeba robic testu przed lotem do Polski tylko po przylocie jesli sie chce uniknac kwarantanny? Tak to dziala? Czy musze przed wylotem tez zrobic jak Lece przez Niemcy?

Zobacz jakie sa wymagania Lufthansy i wymagania Niemiec, skoro tam masz przesiadke. Moze byc tak, ze nawet jesli do Polski nie potrzebujesz testu to Lufthansa moze miec swoje zasady, ze musisz miec negatywmny test zeby Cie w ogole wpuscili na poklad samolotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/22/2021 at 4:33 AM, Patipitts said:

Powodzenia! Daj koniecznie znac jak podroz wam minela i czy byly przygody.

 

a tak z innej beczki- latal ktos liniami SAS? Czy warto? Czy jest cos co powinnam wziac pod uwage lecac z nimi? Polaczenie najbardziej dla mnie komfortowe ale ta Kopenhaga, nie lecialam nigdy tedy 

Udało mi się dostać do Polski. Przylecieliśmy w czwartek, całe szczęście ze najnowszymi pomysłami rzadu. Lot przebiegł bardzo dobrze, żadnych opóźnień itp. Lecieliśmy w nocy i nasze półroczne dziecko przespalo większość podróży w kołysce. Obok nas nikt nie siedział wiec mieliśmy 3 miejsca dla siebie. Samolot zajęty w ok 80%. Co ciekawe w czasie lotu Lot oferuje możliwość dokupienia miejsc w klasie premiom albo biznes. W czasie lotu każdy wypełnia deklaracje o miejscu pobytu w Polsce.
Co do testów  na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny. 
Wracamy za 3 tygodnie, mam nadzieje ze również bez żadnych przygód :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bartek_p2 said:

Udało mi się dostać do Polski. Przylecieliśmy w czwartek, całe szczęście ze najnowszymi pomysłami rzadu. Lot przebiegł bardzo dobrze, żadnych opóźnień itp. Lecieliśmy w nocy i nasze półroczne dziecko przespalo większość podróży w kołysce. Obok nas nikt nie siedział wiec mieliśmy 3 miejsca dla siebie. Samolot zajęty w ok 80%. Co ciekawe w czasie lotu Lot oferuje możliwość dokupienia miejsc w klasie premiom albo biznes. W czasie lotu każdy wypełnia deklaracje o miejscu pobytu w Polsce.
Co do testów  na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny. 
Wracamy za 3 tygodnie, mam nadzieje ze również bez żadnych przygód :) 

 

Super :) Dzieki za info i udanego pobytu! Daj znac jak spowrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...