Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, danielwro napisał:

a czy zaraz po otrzymaniu zgody na GC, mozna najpierw wyjechac do US turystycznie (na posiadanej wizie B1/B2, samemu bez rodziny), a dopiero po kolejnych paru miesiacach zrobic wlasciwy "wyjazd aktywacyjny" (juz razem z rodzina)?

W chwili, kiedy otrzymujesz GC (czy raczej wizę imigracyjną, która dopiero po przekroczeniu granicy i wbiciu odpowiedniej pieczątki do paszportu staje się GC), wiza turystyczna zostaje anulowana.

Na pierwszy wyjazd z GC masz czas pół roku (bodajże od badań). Po tym terminie wiza imigracyjna traci ważność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, jullav said:

Tak, dostałam na maila o zmianie statusu, później po zalogowaniu ba stronę z wygrana dostałam info o terminie.
Poniżej numery które dostały dzisiaj 2NL:

69 case'ow z tego to WRW (1 z AF). Najwyzszy numer to 2021EU28364, ale to outlier. Wiekszosc jest ponizej EU14602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, adriana21 said:

teraz tylko pytanie jak to wyglada jesli ambasada bedzie czekac na moje wyniki? Czy beda przetrzymywac moj paszport dopoki te wyniki przyjda?

Tak. 
Jak ja miałem rozmowę w lipcu to byłem jako jeden z nielicznych, który miał już kopertę z badaniami na rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Harnas 100 napisał:

Ja miałem na 19 sierpień ,ale przesuwam na po dwudziestym września .

Jestem w trakcie załatwiania 

Właśnie dziś przyszedł mail że mam na 23 września na 8.30.

Tak ,że spokojnie udało się przełożyć .

Dzień wcześniej Idę do lekarza na druga wizytę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Harnas 100 napisał:

Właśnie dziś przyszedł mail że mam na 23 września na 8.30.

Tak ,że spokojnie udało się przełożyć .

Dzień wcześniej Idę do lekarza na druga wizytę 

Czyli w sprawach przekładania terminu odpisują szybko, natomiast w pozostałych sprawach cisza.. zero odpowiedzi od KCC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...