Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Albo mogą to być problemy z przeglądarką, gdzie pozostały jakieś sesyjne cookies z poprzednich sesji. Jak używasz Chrome to spróbuj "New Incognito window". Jak używasz Firefox to spróbuj "New Private Window" - to otworzy ci jakby "czystą" wersję przeglądarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś mieliśmy z żoną rozmowę i przyznano mi wizę. Dzięki wszystkim tutaj, ktòrzy mi pomogli w tym procesie :D Co do rozmowy, to zdecydowanie więcej czekania niż gadania. Przed przysięgą powiedziałem, że jest mała zmiana, nie wspomniana w ds-260 mojej żony, bo zaczęła pracę początkiem tego roku. Konsul z uśmiechem w głosie stwierdził, że to ok i zapytał żony czym się zajmuje. Dostałem podstawowe pytania o mòj związek (datę ślubu) i o to jak długo się znam z żoną (braliśmy ślub relatywnie bardzo niedawno). Potem zostałem zapytany o to czy byłem w USA i gdzie mam zamiar tam siedzieć. Na odpowiedź, że na pierwsze tygodnie chcę posiedzieć u znajomych w NYC konsul stwierdził, że robił tam magistra :) Zapytał tylko czy byłem w Nowym Jorku. Zapytał o moje studia, ale tylko na zasadzie "skończyłeś informatykę, tak?", a potem padło parę pytań typu zamkniętego, typu "czy miałeś problemy z prawem". Rozmowa z konsulem trwała może 3-4minuty. Za to czas spędzony od wejścia do ambasady (nie było kolejki przed nami), do wyjścia to prawie 3h.

  • Like 3
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam rozpoczeta sprawę wizowa w innej kategorii, F2A jako żona rezydenta, ale w moim wątku jest zaledwie kilka osób, a tu sporo i pewnie ktoś już miała taka sytuację i mi odpisze. Otóż nagle dostalam termin do ambasady na 3 września, a na badania w Krakowie i Warszawie nie ma terminu i zapisalam się na pierwszy wolny czyli badania 13go i lekarz 29 września.

Pytanie 1: Jak będzie wyglądała wizyta w ambasadzie bez badań? Bede musiala jechać drugi raz czy lekarz to jakos prześle? Prawniczka mi napisała, że mam definitywnie dotrzymac terminu w ambasadzie.

Pytanie 2: Razem z corką mamy wspolny numer sprawy, ale ona teraz zaczyna klasę maturalna i mogłaby leciec do usa dopiero na ferie, a ja chcialabym w październiku po otrzymaniu wizy. Czy mozemy się rozdzielić czy musimy leciec razem?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i przepraszam że trochę nie w temacie DV:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Marta8686 said:

Hej. Mam rozpoczeta sprawę wizowa w innej kategorii, F2A jako żona rezydenta, ale w moim wątku jest zaledwie kilka osób, a tu sporo i pewnie ktoś już miała taka sytuację i mi odpisze. Otóż nagle dostalam termin do ambasady na 3 września, a na badania w Krakowie i Warszawie nie ma terminu i zapisalam się na pierwszy wolny czyli badania 13go i lekarz 29 września.

Pytanie 1: Jak będzie wyglądała wizyta w ambasadzie bez badań? Bede musiala jechać drugi raz czy lekarz to jakos prześle? Prawniczka mi napisała, że mam definitywnie dotrzymac terminu w ambasadzie.

Pytanie 2: Razem z corką mamy wspolny numer sprawy, ale ona teraz zaczyna klasę maturalna i mogłaby leciec do usa dopiero na ferie, a ja chcialabym w październiku po otrzymaniu wizy. Czy mozemy się rozdzielić czy musimy leciec razem?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i przepraszam że trochę nie w temacie DV:rolleyes:

Cos jest nie tak z moja odpowiedzia we wlasciwym watku?

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Marta8686 said:

Hej. Mam rozpoczeta sprawę wizowa w innej kategorii, F2A jako żona rezydenta, ale w moim wątku jest zaledwie kilka osób, a tu sporo i pewnie ktoś już miała taka sytuację i mi odpisze. Otóż nagle dostalam termin do ambasady na 3 września, a na badania w Krakowie i Warszawie nie ma terminu i zapisalam się na pierwszy wolny czyli badania 13go i lekarz 29 września.

Pytanie 1: Jak będzie wyglądała wizyta w ambasadzie bez badań? Bede musiala jechać drugi raz czy lekarz to jakos prześle? Prawniczka mi napisała, że mam definitywnie dotrzymac terminu w ambasadzie.

Pytanie 2: Razem z corką mamy wspolny numer sprawy, ale ona teraz zaczyna klasę maturalna i mogłaby leciec do usa dopiero na ferie, a ja chcialabym w październiku po otrzymaniu wizy. Czy mozemy się rozdzielić czy musimy leciec razem?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i przepraszam że trochę nie w temacie DV:rolleyes:

Przestan smiecic w watkach do tego nie przeznaczonych - dostalas odpowiedz w odpowiednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wlasnie dostalam zaproszenie na rozmowe w Warszawie i szczerze to totalnie sie tego nie spodziewalam bo ze tak powiem pogodzilam sie z mysla ze juz tego zaproszenia nie bedzie. Z racji takiej ze mieszkam w Anglii to bede musiala leciec do Polski wszystko zalatwic. Mam pytanie w sprawie szczepienia, kiedy i jak powinnam to zalatwic? Jak sprawdzic ktorego szczepienia brakuje? Z gory dzieki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...