Skocz do zawartości

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, apiechowiak said:

Ja sprawdziłam dostępne spotkania w ambasadzie (jakimś cudem mogłam to zrobić przez stronę, której kiedyś używałam do umówienia spotkania na wizę b2), i przy umawianiu się na spotkanie CR1 (takie miałam dostępne) najbliższy termin jest już w ten wtorek i środę. I jest bardzo dużo wolnych miejsc więc sama już nie wiem... Oczywiście nie mogę się sama umówić bo moja sprawa jest nadal w NVC ale przynajmniej daje to mi nadzieję, że jak tylko pzapiery opuszczą  pójdzie z górki :)

Pocieszające dla Ciebie jest to, że Twoja sprawa bedzie biegla w miare normalnym torem, bo my tu zebrani czekamy od zeszlego roku w zawieszeniu i to jest średnio mile, a nawet frustrujące niekiedy, ale w koncu cos ruszylo chyba :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 06:57, apiechowiak napisał:

Cześć!

Chciałam się tylk odowiedzieć czy macie jakieś wieści? Od jakiegoś czasu obserwuję ten post, a dzsiaj właśnie dostałam maila, że jestem documentarly qualified. No i teraz nic tylko czekać, aż sprawa zostanie wysłana do ambasady... 

@apiechowiakHej kochana, jeśli jesteś w kategorii CR1 (czyli immidiate relaive obywatela) to termin spotkania powinni ci przesłać w przeciągu następnych 3-4 tygodni, może nawet szybciej, z terminem rozmowy ok. 3-4 tygodnie od daty powiadomienia. Bezpośredni krewni obywateli mają priorytetowe traktowanie, pozostali uczestnicy wątku to głównie małżonkowie rezydentów ;) Także gratuluję i tylko pozostaje czekać i przygotowywać się mentalnie na rozmowę :D 

 

@Marta8686 w sumie dobrze ci kobieta w Ambasadzie powiedziała. Przypomniała mi się moja rozmowa z nimi jakies 2 lata temu - dopóki NVC nie prześle sprawy do ambasady, którą wybrałaś na miejsce docelowe interview, oni nic nie mogą zrobić - tym bardziej, że nie mają ani twojego numeru sprawy (numer WRWxxxx, nie wiem jak jest z Krakowem) ani podpiętych pod petycję dokumentów. Jedyne, co w zasadzie można zrobić, to mail do samego NVC z pytaniem o status sprawy - sama się z tym noszę, pewnie na weekend wreszcie coś tam wyskrobię. Wcale bym się nie zdziwiła, że NVC po prostu odłożyło nasze papiery na kupkę "na póżniej", możliwe, że nawet nie są świadomi, że ambasada w Wawie jest już otwarta i przetwarza wnioski, przynajmniej z zakresu F2 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Iskierka said:

@apiechowiakHej 

 

@Marta8686 w sumie dobrze ci kobieta w Ambasadzie powiedziała. Przypomniała mi się moja rozmowa z nimi jakies 2 lata temu - dopóki NVC nie prześle sprawy do ambasady, którą wybrałaś na miejsce docelowe interview, oni nic nie mogą zrobić - tym bardziej, że nie mają ani twojego numeru sprawy (numer WRWxxxx, nie wiem jak jest z Krakowem) ani podpiętych pod petycję dokumentów. Jedyne, co w zasadzie można zrobić, to mail do samego NVC z pytaniem o status sprawy - sama się z tym noszę, pewnie na weekend wreszcie coś tam wyskrobię. Wcale bym się nie zdziwiła, że NVC po prostu odłożyło nasze papiery na kupkę "na póżniej", możliwe, że nawet nie są świadomi, że ambasada w Wawie jest już otwarta i przetwarza wnioski, przynajmniej z zakresu F2 ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze spamuje, kopiujac wasze wypowiedzi, cos mi szwankuje to forum w telefonie. Chcialam Ci tylko odpisac Iskierka, ze pojawily sie jakis update na stronie ambasady w czesto zadawanych pytaniach, ze zwrocili sie do NVC o przesylanie spraw, wiec jest prawdopodobne, ze juz wiedza ze ambasada dziala, ale czas oczekiwania moze byc wydluzony ze wzgledu na koniecznosc zachowania rezimu sanitarnego w poczekalniach ambasady, czyli moga obsluzyc mniej osob w ciagu dnia po prostu...

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 00:56, Marta8686 napisał:

Sorry, ze spamuje, kopiujac wasze wypowiedzi, cos mi szwankuje to forum w telefonie. Chcialam Ci tylko odpisac Iskierka, ze pojawily sie jakis update na stronie ambasady w czesto zadawanych pytaniach, ze zwrocili sie do NVC o przesylanie spraw, wiec jest prawdopodobne, ze juz wiedza ze ambasada dziala, ale czas oczekiwania moze byc wydluzony ze wzgledu na koniecznosc zachowania rezimu sanitarnego w poczekalniach ambasady, czyli moga obsluzyc mniej osob w ciagu dnia po prostu...

Marta, nie martw się, ja na początku też miałam z tym problemy ;D

ogólnie problem jest taki, że wcześniej umawiali spotkania imigracyjne, ale tylko dla członków najbliższych rodzin i obywateli (bez. np. wiz narzeczeńskich K1 czy dalszych rodzinnych F3/F4) i niektóre nieimigracyjne (np. studenckie czy J1). Aktualnie procesują z powrotem wizy z DV + wizy pracownicze, także zdecydowanie kolejka się nam wydłużyła. 

Także pozostaje czekanie. Trzymam za was kciuki i po cichu liczę że umówią mi termin najpóźniej do lipca, inaczej będę musiała przekładać - junior planuje przyjść na świat we wrześniu, także mnie do samolotu nie wpuszczą nawet jak będę mieć wizę :D, prawnik stwierdził, że jeśli poród będzie poza USA to najłatwiej jest przełożyć spotkanie na " po porodzie" w tym wypadku (wymaga najmniej roboty jeśli chodzi o papiery :rolleyes:)

@Marta8686 ty powinnaś niedługo dostać zaproszenie, papiery masz zaakceptowane od sierpnia 2020 chyba co? U ciebie backlog jest dużo mniejszy niż u mnie (grudzień 2020). <kciuk>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mkrzk said:

czyli wychodzi ze to NVC wolno pracuje i nie ustawia spotkan w ambasadzie mimo ze z tego co widac byloby miejsce. Niedlugo sie ukaze statystyka za marzec i zobaczymy czy wtedy jakiekolwiek wizy rodzinne byly wydane w Warszawie

https://egov.uscis.gov/processing-times/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, dołączyłam do grona czekających żon, tyle że na samym początku drogi przez formalności. Czy możecie podzielić się i formacją ile czasu trwało od wysłania formularza I130 do Ds260? 

 

Formularz I130 wysłaliśmy w lutym tego roku, wg biuletynu powinni go rozpatrzeć w kwietniu. Chyba, że źle czytam tabelki, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Annka said:

Formularz I130 wysłaliśmy w lutym tego roku, wg biuletynu powinni go rozpatrzeć w kwietniu. Chyba, że źle czytam tabelki, to proszę wyprowadźcie mnie z błędu 

Tabelki w biuletynie nie mowia nic o czasie procesowania i-130. Jezeli chcesz sprawdzic sredni czas to mozesz to zrobic tu: https://egov.uscis.gov/processing-times/ 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/18/2021 at 4:59 PM, mkrzk said:

czyli wychodzi ze to NVC wolno pracuje i nie ustawia spotkan w ambasadzie mimo ze z tego co widac byloby miejsce. Niedlugo sie ukaze statystyka za marzec i zobaczymy czy wtedy jakiekolwiek wizy rodzinne byly wydane w Warszawie

NVC ma opóźnienia z wiadomego powodu, a Ambasada przestrzega reżimu sanitarnego i umawia mniej spotkań w ciągu dnia:rolleyes: Daj znać czy były wydane, jeśli to śledzisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...