Jump to content

Recommended Posts

8 hours ago, SanFrancisco said:

Dziwię się, że w loterii wpuszczają ludzi bez konkretnego zawodu i nawet jezyka, a przeciętnym, ale wykształconym ludziom robią problemy.

Bo loteria, jak jej nazwa wskazuje, służy do dywersyfikacji społeczeństwa.

Ludzi z wykształceniem w USA nie brakuje i nie czarujmy się, H1B spowodowało wiele złego na rynku pracy. Znam ludzi którzy plują na cały program bo dzięki niemu stracili pracę.

• Upvote 1

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Okej... Dla zainteresowanych, tych co zapytali i lub wyrazili zainteresowanie postem - @katlia @Halyna @Joanna30 @Jackie  ... to po pierwsze ile ci u mnie zabiorą, to powiedzieć łatwo. Raz,

Powiem Ci, że to dobre pytanie... Ostatnią głupotą na jaką postanowili wydać nasze pieniądze, to właśnie były darmowe produkty higieniczne dla kobiet w szkockim kraju... i stąd mój wpis... ale to jest

To takie feel good stories zeby wzruszyc publike - z tym ze nikt sie zupelnie nie zastanawia skad problem ludzi pracujacych w fast foodzie + jakiejs innej pracy zeby przezyc sie bierze, tylko robia o

20 hours ago, SanFrancisco said:

Rozumiem to, że zatrudnianie wykwalifikowanego informatyka za 60000 jest śmieszne, ale wydaje mi się, że te wynagrodzenia są jednak zawyżone, a nie rynkowe.

Dziwię się, że w loterii wpuszczają ludzi bez konkretnego zawodu i nawet jezyka, a przeciętnym, ale wykształconym ludziom robią problemy.

W sensie? Jak chcesz się zorientować ile płacą programistom w Seattle albo w Silicon Valley zainstaluj sobie aplikację "Blind" można wówczas "podsłuchać" jakie TC krążą wśród kadry programistycznej w Amazonie, Google, Facebooku czy Microsofcie. Jakie oferty te firmy składają programistom z 4-5 latami doświadczenia. Zapewniam Ciebie wynagrodzenia są wysokie.

https://www.levels.fyi/SE/Microsoft/Amazon/Google/#

Możesz sprawdzić w linku - w MS to pewnie najwięcej ludzi jest na poziomie 65. W Google czy AWS to L5 albo L6

• 2 weeks later...

3 minutes ago, kzielu said:

Cokolwiek masz na mysli to mam nadzieje ze nie sa to posiadacze H-1B...

Mam na myśli lewicę i progresywnych demokratów, w tym szczególnie młode pokolenie. Do tej pory Biden obsadza stanowiska w administracji tak jakby zupełnie zapomniał o wkładzie tych środowisk, a bardziej jakby był kandydatem-elektem republikanów.

21 minutes ago, motorolnik said:

Mam na myśli lewicę i progresywnych demokratów, w tym szczególnie młode pokolenie. Do tej pory Biden obsadza stanowiska w administracji tak jakby zupełnie zapomniał o wkładzie tych środowisk, a bardziej jakby był kandydatem-elektem republikanów.

Czy akurat im glosom zawdziecza wygrana to nie wiem bo na kogo mieliby niby glosowac ? Howie Hawkinsa ? (musialem wygooglac kto w ogole jest jak dostalem ballot - z czystej ciekawosci oczywiscie).

W kraju w ktorym za american dream uwaza sie za*****lanie za przyslowiowa miske ryzu bez urlopu i zadnych healthcare benefitow a jakiekolwiek rozwiazania socjalne z cywilizowanego swiata to "socjalizm", ewentualnie "komunizm" bedzie musialo uplynac duzo czasu (jezeli o ogole to sie kiedys zdarzy) zanim jakikolwiek wybrany prezydent zrobi jakikolwiek uklon w kierunku tych co nazywasz lewica (ktorzy z lewica to generalnie niewiele wspolnego nie maja ale tutaj to radical left). Ja bym sie cieszyl ze Joe wczoraj na Insta wrzucil taki obrazek ze "Healthcare is a right" - to prawdopobnie wszystko co zrobi w tym kierunku i to jest "gigantyczny krok dla ludzkosci", LOL.

• Upvote 1